Рибалка на сома. Як ловити сома на перемет

Все про ловлю сома на перемет

Перемет є одним зі старих, перевірених часом, способів рибалки на сома. А сом, як відомо, вважається найбільшим прісноводним хижаком. Його відмітні ознаки величезна голова з вусами і довгий хвіст. Сом може досягати п’яти метрів в довжину і важити більше 300 кг. Спіймати такого велетня мріють всі рибалки, але через зростаючою з кожним днем, кількості любителів рибної ловлі, популяція сомів помітно знизилася. І тепер, навіть досвідченим рибалкам, трапляються особини вагою лише до 20 кг.

Місця проживання і повадки сома

Сом мешкає практично у всіх великих річках, озерах і водосховищах. Цей хижак любить жити в прохолодній воді, тому більшу частину часу проводить в глибоких ямах, закоряженних, завалених топляками і різним сміттям. Харчуватися виходить в основному ночами, недалеко від місця проживання. Сома можна зустріти біля входів-виходів з ям, а також неподалік від цих ям, в місцях де є обривисті береги, заплави, вири, звалені в воду дерева або нависла над водою рослинність.

Ще одним улюбленим місцем сома є частина водойми розташована під мостом. У такому місці він може полювати навіть в денний час, ховаючись в тіні цього моста. Іноді, в пошуках їжі, сом підходить до берега, де може зловити жаб, дрібну рибу, раків, комах або пташенят, що потрапили у воду. У місячні ночі або перед грозою, соми піднімаються до поверхні водойми, в інший же час вони полюють у товщі води.

Правомірність ловлі

У багатьох регіонах ловля на перемет може бути заборонена або обмежена за часом року або за кількістю гачків використовуваних в цій рибальської снасті. Перед початком риболовлі обов’язково уточніть правила рибного лову для даної місцевості. Не порушуйте закон, займаючись браконьєрством!

Ловля сома на перемет

Існує кілька різних видів переметів, в деяких з них основна волосінь натягнута над поверхнею, а повідці спускаються в воду, в інших основна волосінь з повідцями розташована біля самого дна. У нашому випадку ловля сома на перемет буде відбувається в товщі води, тому розглянемо тільки відповідні конструкції.

В якості основної волосіні можна використовувати капроновий шнур або ж монофільну волосінь 0,4-0,6 мм. Повідці робляться з жилки до 0,4 мм, довжиною 40-60 см, до основної жилки повідці слід кріпити способом «петля в петлю» або за допомогою вертлюжків з застібками. Відстань між повідцями має дорівнювати довжині самого повідця помноженої на два, щоб уникнути перехлесту снасті.

Якщо ловля буде проводитися на вузькій річці, то перемет можна буде протягнути поперек русла, надійно закріпивши його кінці на протилежних берегах за допомогою кілків, при цьому кілки краще замаскувати від сторонніх очей.

Для притоплення основної жилки, в такому переметі, використовують вантажі розташовані на окремих повідках. Їх кількість і вагу визначається на місці дослідним шляхом, все залежить від ширини і глибини річки, а також інтенсивності течії.

Установка перемету. Схема
Установка перемету. Схема

Інший варіант конструкції, коли вся снасть знаходиться під водою. Для цього до кінців основної жилки кріпляться вантажі (якоря), а між повідками з гачками встановлюються поплавці (буйки) на окремих повідках. В якості поплавців можна використовувати порожні пластикові пляшки їх кількість залежить від кількості гачків на переметі. Змінюючи довжину поплавкового шнура, можна змінити глибину занурення снасті.

Для ловлі сома на перемет на широких водоймах, один з кінців основної жилки кріпиться на березі, а другий – на деякому віддаленні від берега закріплюється за допомогою довгої жердини, увіткненої прямо в дно. При ловлі на великій глибині, до другого кінця волосіні прив’язують вантаж (якір).

Як встановлювати перемет з човна

Якщо ловля сома на перемет буде проводитися з помічником, то всю снасть можна підготувати заздалегідь. Повідці прив’язуються до основної жилки, а гачки споряджається наживкою. Потім вся снасть акуратно скручується в відро по спіралі, важливо при цьому не заплутати повідці. При установці такого перемету, один з рибалок керує човном, а другий розплутує і встановлює снасть. Цей спосіб зручний, коли необхідно поставити кілька переметів, а час обмежений.

Інший спосіб виключає ймовірність заплутування снастей. Спочатку закріплюються обидва кінці основної жилки, а потім, пропливаючи в човні вздовж неї, рибалка встановлює вантажі або поплавці, прив’язує повідці з гачками, попутно споряджаючи їх наживкою.

Ще один спосіб також вимагає присутності помічника. Один з рибалок бере кінець основної жилки, сідає в човен і починає повільно відпливати від берега. Після того як волосінь натягнется, рибалка що залишився на березі прив’язує повідці і насаджує наживку.

Перемет підготовлений до закидання
Перемет підготовлений до закидання

Сам процес ловлі сома на перемет, полягає в перевірці снасті на улов і періодичній заміні наживки.

Наживки для рибалки на сома

Наживки для лову сома на перемет використовують виключно тваринного походження. Це можуть бути п’явки, великі комахи, молюски звільнені від раковини, риба, раки, тельбухи тварин чи птахів.

Сом надзвичайно ненажерливий хижак, але часто змінює свої смакові пристрасті. Тому, для більшої ефективності ловлі, на різні гачки перемету споряджають різні типи наживок.

Оскільки перемет часто ставиться на всю ніч, слід використовувати таку наживку на сома, яка добре тримається на гачку або ж ваша снасть, втративши погано закріплену наживку, весь цей час простоїть вхолосту.

Якщо перемет ставиться ще в світлий час, то краще відмовитися від наживки типу черв’яків, яку може об’їсти біла риба або живців, яких може потягти щука, легко перекусивши поводок з моноліски. Щоб не розмінюватися на дрібну здобич, рибалки найчастіше використовують «ексклюзивну» наживку на сома – чорну п’явку, сарану або медведку.

Черних п’явок можна купити в магазині або наловити самому. Робиться це просто: жабу або рибу прив’язуємо до мотузки (одного метра вистачить) і закидаємо в водойму, де водяться ці кровоссальні. Потім кожну годину перевіряємо і збираємо п’явок які причепилися.

Медведка
Медведка

Простіше, якщо ловля сома відбувається на початку літа, тоді п’явки самі виповзають на берег погрітися на сонці. Зберігати п’явок потрібно в банці з водою в прохолодному місці. При насадці на гачок, в п’явок відрізають присоски, щоб вони не згорталися, крім цього кров яка випливає з ран п’явки буде діяти на чуйний нюх сома.

Капустянка (медведка)- це велика землерийна комаха, вважається шкідником садових культур. Капустянку можна виявити на дні компостних ям або розкуйовдивши гірку, наваленого на землі гною. Перед насадкою на гачок, на черевці капустянки робиться надріз, рідину що витікає звідти, сом може відчути на великій відстані.

У висновку ще раз нагадаємо вам, що ловля сома на перемет може бути заборонена або обмежена законом у вашій місцевості. Якщо ви не впевнені у правомірності використання такої снасті, то краще застосовуйте інші способи ловлі сома.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017