Як ловити сома на донку

Рибалка на сома донною снастю

Сом … Скількома міфами і легендами овіяне його існування: тут і напади представників даного виду на людей, і неймовірні розміри окремих трофейних екземплярів, чуйність, хитрість і сила, якою наділила сомів природа, все це породжує масу суперечок і байок серед рибалок всіх мастей. Одне завжди залишається незмінним – зловити сома велика удача і ні з чим незрівняне задоволення.

Однак, як вже було сказано, могутній представник виду Silurus glanis аж ніяк не легка здобич навіть для досвідченого рибалки, не кажучи вже про зелених новачків, яким просто не обійтися без парочки мудрих порад з боку своїх більш умілих колег.

Одним з перших систематизаторів і кодифікаторів теоретичного знання, що стосується ловлі прісноводних риб, був незабутній Леонід Павлович Сабанєєв – великий зоолог і натураліст, що жив в середині 19 століття і видав свою знамениту працю під назвою «Життя і ловля прісноводних риб» (всім любителям рибної ловлі рекомендується до прочитання).

У ньому досконально описані повадки і методи ловлі безлічі видів «прісної» риби, що мешкає у водоймищах нашої країни, і особливе місце, як не дивно, в данній монументальній праці відведено саме «сому звичайному». Виходить, що не такому й звичайному.

Як не дивно, аналіз сучасної рибальської літератури показує: мало що змінилося в підходах і методах лову з тих далеких часів і, як і тоді, багато рибалок віддають перевагу донним вудкам зі змінним грузилом, і саме опису даних методів ловлі буде віддано перевагу в нашій статті , але про все по порядку.

Ловля сома на донку
Ловля сома на донку

Перед тим, як починати ловити, зрозуміло, потрібно спочатку визначитися з тим, коли і де ловити.

Найсприятливішим часом для лову сома, безумовно, є кінець весни і літо, після того, як риба остаточно закінчить нереститися, і на світ з’являться сомята. Риболовля буде успішною тільки в теплу погоду, в холодну ж погоду соми переважно лежать на дні і не радують рибалок своєю активністю.

Існує думка, що снасть краще встановлювати біля трав’яного перекату в місцях зі слабкою течією, багатого дрібною рибою і ракоподібними, неглибоко, так, що б вашу наживку міг бачити як затаївшийся на дні хижак, так і активно здобуваючий собі їжу в даний момент екземпляр.

Хоча питання вибору місця рибалки на сома, зрозуміло, одне з найбільш спірних моментів в даній темі взагалі. Слід зазначити, що нічия думка не замінить особистого досвіду рибного лову й розуміння локальних особливостей того чи іншого водоймища, якому ви вирішили віддати перевагу.

При всіх нюансах що стосуються вибору місцевості та часу ловлі, питання вибору снасті для цього самого лову можна назвати навіть елементарним.

Як вже говорилося вище, переважна частина рибалок віддає перевагу донній вудці і неспроста, сом – донна риба і ловити її треба на дні. Ловля сома на донку – класика жанру.

Снасть складають:

  • Важке ковзне грузило (вага коливається від сили течії, але в середньому становить від 100 до 150 гр.);
  • Плетена волосінь, сталевий повідець (в разі, якщо волосінь замінити металевим тросом, то без повідця можна і обійтися);
  • Гострий і дуже міцний гачок (розмір варіюється в залежності від величини наживки і розміру передбачуваного трофею);
  • Вудилище.

З цілком ясних причин, вудилище вам буде потрібно таке, яке зазвичай використовується при морських рибалках, а саме міцне і гнучке, розраховане на боротьбу з великою рибою. Вітається наявність котушки «мультиплікатора».

Наживки для ловлі сома дуже різноманітні, «живець», зрозуміло, поза конкуренцією. На його роль чудово підійдуть: як і будь-яка не дуже велика риба, так і жаба або шматок риб’ячого філе (краще всього добутого прямо на місці).

Наживка для ловлі сома на донку
Наживка для ловлі сома на донку

Ловля сома на донку відкриє вам всі свої таємниці, тільки в процесі самої рибалки. Досвід в цій справі – мабуть, найважливіша річ. Саме досвід дозволить вам визначити, коли краще підсікати і якого розміру здобич попалася вам на гачок, але дати кілька порад у цьому напрямку все-таки цілком можна:

Майте терпіння. Сом може пробувати вашу наживку на зуб протягом півгодини, навіть після тривалої протяжки не слід відразу підсікати – риба може просто виплюнути наживку при першій ознаці небезпеки.

При ловлі з човна, не підпускайте сома до берега, а краще направте його проти течії.

Якщо здобич залягла на дно і ні в яку не бажає рухатися, постарайтеся навести якомога більше шуму – сом обов’язково зійде з місця.

Бережіть поперек і стегна, процес боротьби з цією рибою – досить втомливе заняття.

Ось, мабуть, і все, що можна порадити починаючому рибалці щодо рибалки на «сома звичайного». Чому початківця? Та тому, що досвідченому нічого пояснювати і не треба, адже саме з досвідом приходить розуміння всіх тонкощів процесу, такого як ловля сома на донку.

У будь-якому випадку, сподіваюся, що ваші улови вас будуть тільки радувати, і ви обов’язково витягнете з каламутною річкової води свого заповітного сома.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017