Як ловити сома на спінінг

Ловля сома на спінінг на озері, водосховищі, річці

Особливості ловлі сома на спінінг. Цікава стаття, що описує практично всі способи і умови ловлі сома на спінінг, в тому числі ловлю сома на озерах, водосховищах, а також річках.

Як ловити сома за допомогою спінінга на озері.

Для будь-якого рибалки ловля сома на спінінг – є неймовірною можливістю помірятися силою з найбільшим хижаком, який зустрічається в прісноводних водах нашої країни.

Перед тим, як збираєтеся на риболовлю, необхідно врахувати, що соми живуть не в кожному озері. Якщо вони і водяться в якійсь конкретній водоймі, то все одно не в такій кількості, яка необхідна для ловлі на спінінг. Адже снасть, яка призначена для їх лову, не призначена для лову іншої риби, може крім щуки. Якщо нам передбачена звичайна риболовля на сома, нам необхідно потужне вудилище, і волосінь, міцність на розрив якої становить від 5 до 6 кг, розміром від 100 до 200 м, а також тридцяти сантиметровий поводок з кевлара.

Сом в озерах живе в більш глибоких ямах. Після того, як він почав полювання, сома можна знайти також на звалах в районах, які рясніють дрібною рибою. На спінінг сом в більшості випадків трапляється випадково, під час полювання на щук з використанням великих блешень і воблерів. У невеликих озерах, які часто пов’язані з проточними водоймами, сомів набагато більше. Живе сом, як в пучині на середині водойми, так і у «підніжжя» глибоких звалів біля узбережжя. Зрідка його можна знайти і в порівняно неглибоких ямах, або ж у повалених дерев, якщо в цих місцях досить глибоко.

Навесні під час нересту ляща і плітки соми підпливають до місць їх нерестовища, і виходять на мілкі місця. Саме в цей час ловля сома з використанням спінінга найбільш вдала. З наживок для даної ловлі необхідно вибрати або ж легкі блешні, що коливаються, або ж сріблястого забарвлення воблери. Приманку необхідно вести по урізу ділянки, зарослої водоростями, з зваленням в глибину. Адже саме в верхньому шарі і жирує сом, найчастіше вночі. За цим його можна застати на мілинах, покритих рідким очеретом, або в районі «гірок».

Сом впійманий на воблер
Сом впійманий на воблер

Як ловити сома спінінгом на водосховищах

На водосховищах сом зустрічається набагато частіше, ніж на озерах. Тут соми локалізують переважно в природних поглибленнях або ямах, які утворилися перед заповненням водойми, або ж в максимально глибоких місцях русла. Саме тому для вдалого полювання за цим хижаком необхідно по-можливості вивчити рельєф дна. Найбільш ймовірні стоянки сома, швидше за все знаходяться на ділянках русла, де глибина становить від 2-х до 3-х метрів. Затоплені кущі, пні, дерева, а також інші підводні об’єкти служать відмінним укриттям для хижака. Бажано, щоб в цих ділянках було невелика течія, тому що в воді, яка насичена киснем, знаходиться набагато більше потенційних жертв сомів.

В умовах водосховища траєкторія проводки повинна бути спрямована здебільшого проти потоку, а місцями і поперек даного потоку. Вести снасть необхідно рівномірно і повільно, як можна більш ближче до дна. В якості однієї з найбільш привабливих наживок для сома під час ловлі спінінгом є восьми – десяти сантиметровий воблер, який має вушко для прив’язування волосіні, яке розташоване в центрі заглубляючої, досить великої лопатки. Даний активно працюючий і непогано заглиблюючий воблер часто «озброєний» двома потужними трійниками. З огляду на глибоку проводку і низьку прозорість води, його забарвлення, має другорядне значення. Деякі рибалки вважають, що соми вибирають приманки, які розфарбовані під щуку.

Слід зазначити, що іноді соми в жаркий день, (особливо влітку) починають жирувати в верхньому шарі води. Дана «дивна» поведінка сомів відбувається в максимально спеку, при низькому тиску і невеликій глибині води. Риба при тому може себе вести по-різному: вона або тихо і повільно переміщається під самою поверхнею води в пошуках жертви, або видає себе гучними оплесками хвоста по воді. Ловити в ці години з дна безрезультатно.

Необхідно використовувати невеликий воблер, і вести його потрібно практично в верхньому шарі або в середніх шарах. Темп проводки – трохи швидше, ніж під час лову з дна. Під час ловлі, необхідно брати до уваги, що сом переміщається досить часто по різних ділянках, тому потрібно запастися терпінням. Також, як наживок можна використовувати середні, а іноді і маленькі, коливальні і обертові блешні.

Як ловити сома спінінгом на річці

Мова йде про великі річки. Найкраще місце для риболовлі тут будуть глибокі ями, які розміщені за піщаними мілинами, перевагу тут необхідно віддати тим, які максимально віддалені від узбережжя. В дані місця на річці часто необхідно добиратися на човні, але якщо дозволить глибина, зручніше ловити стоячи у воді. При цьому, не можна забувати про безпеку, враховуючи фізичну міць сома і географію поверхні дна даних районів, щоб не сповзти по пухкому піску в яму або не впасти.

Сом впійманий на блешню коливалку
Сом впійманий на блешню коливалку

Перший закид здійснюється так, щоб наживка при здійсненні проводки рухалася в глибину по краю звалу. Наступними закидами необхідно прочісувати всю глибоку ділянку. Сом сам буде атакувати приманку, яка рухається ближче до дна, але іноді більш результативними будуть проводки в півводи. Зазначене відбувається в тому випадку, якщо сом здійснює полювання на уклейок, які знаходяться, як правило, в поверхневих шарах.

Сома можна зустріти і під час ловлі з дамб. Для полювання на сома потрібно підбирати такі з них, за якими знаходяться місця, глибиною не менше трьох метрів. Дно даних районів може бути мулистим, піщаним, глинистим. Закидати приманку потрібно досить далеко, після вести її уздовж відбійною струменя біля самого дна.

Снасть для ловлі сомів в проточних водах необхідно брати більш потужну, ніж під час риболовлі на водосховищах і озерах, адже риба буде переміщатися вниз за течією.

Для цього можна використовувати триметрове вудилище, яке здатне закинути сімдесяти грамову приманку. Крім того, котушка також повинна бути досить потужною. Волосінь повинна бути довжиною в 200 м, і вона зобов’язана витримати на розрив від 10 кг. В якості наживки до важкої коливної блешні і вобл ера, необхідно додати великі ріпери, які вигідно застосовувати під час проведень проти потужних потоків відбійного струменя.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017