Джигова рибалка на судака

Все про джигову рибалку на судака

Ловля судака на джиг – це один з найефективніших способів зловити ікластого хижака через його донний спосіб життя. Ефективність цього способу полягає у використанні важкого джиг оснащення яке доставляє приманку в улюблені місця проживання цієї риби. А відносна дешевизна витратних складових, робить ловлю судака на джиг ще і бюджетним способом лову.

Кращий час для ловлі судака

Ловля судака проводиться круглий рік, але найбільш активний він ранньою весною перед нерестом і з кінця серпня на протязі всієї осені. Навесні ікластий починає жваво переміщатися по водоймі, збираючись в зграї. Набираючись сил перед нерестом судак нападає на все, що нагадує його звичайну здобич. Така динаміка продовжується ще тижнів зо два після нересту. Осіння активність судака пов’язана з початком жору перед зимівлею, ця активність має кілька піків і триває аж до льодоставу.

Що до часу доби, то в темну пору доби судак тримається ближче до берега і на мілинах, а в світлий час рухається по всій акваторії. Хаотична міграція ікластого, можливо пов’язана з таким же переміщенням, що входить в його меню, уклейки, косяки якої рухаються так само по всій акваторії водойми. Виходячи з цього, ловлю судака на джиг краще починати з ранніх досвітніх годин, приблизно до десяти ранку або ж після шести-семи годин вечора до найпізніших сутінків.

Судак полюбляє полювати і вночі
Судак полюбляє полювати і вночі

Пошук місця для рибалки на судака на джиг

Перспективні місця для ловлі судака на джиг завжди пов’язані з нерівностями рельєфу водойми. Улюбленими місцями цієї риби є входи-виходи з глибоких ям, вирів, різні поглиблення, звали, судак любить ховатися за підводними острівцями, топляками, корчами. Для пошуку подібних місць використовують джиг головку без гачків. За часом за який вона досягає дна, можна визначити глибину, а зробивши кілька обертів котушки і знову дочекавшись вільного падіння вантажу на дно, визначають зміну цієї глибини.

Снасть для рибалки на судака

Вибір снасті на судака залежить від умов ловлі. Довжину вудилища для ловлі судака на джиг вибирають до 2,7 метрів при закиданні з човна, а для ловлі з берега довжина бланка повинна бути вже від трьох до майже чотирьох метрів. Що стосується тесту вудилища, то велика глибина і сильна течія змушують використовувати важкі джиг-головки, звідси і тест на приманку 20-40 г, а для лову в неглибоких стоячих водоймах буде досить 5-20 г. З приводу ладу вудилища немає єдиної думки. Все має позитивні і негативні моменти. З швидким ладом легше підсікти жорстку пащу судака, особливо на далекій відстані від берега, але ось закинути на таку відстань легше з параболічним ладом спінінга.

Важливою складовою снасті на судака є котушка. Якісна міцна з запасом потужності безінерціонка з витонченою металевою шпулею, відповідна 3000 по Shimano, без втрат чутливості впорається навіть з важкими приманками. Споряджається така котушка плетеним шнуром 0,12-0,18 мм з відповідним розривним навантаженням, діаметр підбирається в залежності від складності водойми.

Джиг оснащення для ловлі судака

Джиг снасті на судака також підбираються від умов лову. Важливо, щоб огружена приманка плавно, але в той же час, досить швидко досягала дна, не зависаючи в товщі води. Для неглибоких водойм зі стоячою водою вистачить огрузки до 14 г, а для ловлі в глибоких місцях на швидких річках потрібні важкі вантажі до 40 і вище. Для ловлі судака приманка монтується на класичні джиг-головки, вухаті вантажі «чебурашки» або може сидіти на відвідному повідку окремо від вантажу (каролінське оснащення).

Твістер на джиг головці
Твістер на джиг головці

Приманки на судака

В якості приманок на судака використовують:

При високій активності судака, краще помаранчевий, жовтий і світло-зелений кольори приманок. При поганому клюванні можна спробувати щастя на природно пофарбовані приманки на судака – коричневі, темно-сірі, брудно-білі або маслянисті.

Тактика рибалки на судака. Джиг проводка.

Робиться закид, при лові з берега на водоймах з великою акваторією він повинен бути максимально далекий. Після закидання спінінг утримується кінчиком вгору, при цьому волосінь повинна бути натягнута. Натяг спадає при досягненні приманкою дна і з цього моменту починається її проводка. Як правило, це ступінчаста проводка, характерна для такого методу лову. Назву вона отримала від траєкторії яка нагадує сходинки. Виконується обертанням ручки котушки на два-три оберти перемежованими паузами, під час яких приманка знову повинна досягти дна.

Джигові приманки для ловлі судака
Джигові приманки для ловлі судака

Судак може захопити приманку як під час підмотки так і в паузі. Відчувши удар в кінчик спінінга необхідно зробити різку підсічку для надійного зачепу риби.

Виведення робляють із застосуванням фрикціону котушки для гасіння ривків які чинить опір хижака. При цьому важливо тримати шнур в постійному натягу, не даючи рибі звільнитися від гачка. Поступово виводячи судака на поверхню, дайте йому як слід наковтатися повітря і, вже рибу яка втомилася, можна витягати рукою, взявши за зяброві кришки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017