Ловля судака на спінінг

Деякі нюанси ловлі судака на спінінг

Ловля судака на спінінг, багато в чому схожа з ловлею у щуки: це стосується як манери поведінки вже зачепленої на гачок риби (судак намагається піти на дно якомога глибше, але чинить опір недовго), так і оснащення яку застосовується для його лову. (Відмінно підійде волосінь товщиною 0,4 мм, блешні використовуються в середньому від 4 до 7 см. З одним трійником на кінці).

Періоди лову судака можна умовно розділити на частини в залежності від їх сезонної приналежності:

1. Весняний період

2. Літній період

3. Осінній період

4. Зимовий період

У весняний період, судак починає брати на спінінг з середини квітня до кінця першого тижня травня. В цей період часу риба особливо ненажерлива і активна. Судак збивається в зграї і йде всім скопом на нерест. Так що, якщо вам пощастило вийти на промисел саме в цей час, то можете сміливо вважати, що без риби ви не залишитеся.

По закінченню першого тижня травня, у судака закінчується нерест і дорослі особини залишаються поруч з кладкою, що б її охороняти від зазіхань інших риб. В принципі, вам може пощастити і ви можете потрапити блешнею на місце нересту, але подібні інциденти глибоко засуджуються серед справжніх любителів ловлі спінінгом.

В цілому ж, якщо ви продовжите рибалити до кінця травня, то вам будуть потрапляти екземпляри не більше 500 гр. вагою, тобто маленькі судачки. В якості основної наживки в весняний період, використовується блешня-вертушка і дрібний живець (обов’язково рибка).

Літній період можна занести в рамки з початку липня по кінець серпня. Для оснащення варто використовувати «вертушки» з вузькими язичками, а так само воблери, які занурюються на велику глибину.

У вересні судак збирається у великі зграї і тримається в низов’ях річок, що б незабаром здійснити подорож до місць свого зимового проживання. Ловиться восени судак особливо добре на звичайні «джиг» снасті, поролонові муляжі рибок, а так само на блешні «колебалки».

Ловля судака на спінінг восени так само може принести чимало задоволення і багатий улов на додачу. Вся справа в тому, що в даний період часу, у риби починається так званий «жор» – риба намагається накопичити якомога більше жиру перед довгою зимою, тому осінь, як і весна – одне з найбільш сприятливих часів року для ловлі судака.

Судак на воблер
Судак на воблер

Взимку ловля можлива тільки в міських річках, які через наявність в них теплих стоків з міської каналізації не покриває льодом на зиму. Якщо, звичайно, вас не бентежить наявність стічних вод, то ви можете спробувати свої сили так само і в зимовій ловлі судака. Оснащення так само, що і восени, а найсприятливіший період лову – початок лютого.

З порад щодо загальних принципів лову даної риби слід зазначити:

  1. Судак риба не дуже швидка і вважає за краще засадну тактику здобування їжі. Тому не варто занадто швидко змотувати котушку після закидання, швидкість, скоріше, повинна прагнути до мінімально можливої ​​з урахуванням швидкості течії і рельєфу дна.

  2. Металевий повідець при лові не обов’язковий – риба не здатна перекусити волосінь, не дивлячись на наявність у неї в роті ряду загрозливого вигляду зубів.

  3. Судак особливо активний в сутінки, відповідно і збиратися ловити його краще ввечері або вночі, ловити, зрозуміло, краще з човна.

Ну, ось, мабуть, і все. Дякую за увагу і великих вам судаків.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017