Ловля судака на спінінг

Ловля судака на спінінг в різні пори року

Судак представляє для рибалки інтерес не тільки зі спортивної точки зору, але і як відмінний гастрономічний об’єкт.

Так як судак активний круглий рік, то в процесі ловлі слід враховувати сезонні особливості поведінки риби. Тому при підборі спінінгової приманки необхідно враховувати пору року. Клювання судака також істотно залежить від пори року.

Коли можна ловити судака на спінінг?

Навесні:

Весняне клювання судака починається перед нерестом. Саме в цей час риба збирається в зграї, а у рибалки є шанс зловити найбільшого ікластого хижака. До того ж, якщо пощастить спінінгістові потрапити на перед нерестовий жор риби, то рибалка запам’ятається назавжди. Але період весняного клювання триває не більше 2 тижнів, а після нересту риба перестає годуватися. У цей час ікластого хижака ловлять в основному на джиг. Також чудово працюють навесні передньо-огружені вертушки.

Передньо-огружені вертушки для рибалки на судака
Передньо-огружені вертушки для рибалки на судака

Влітку:

На початку літа настає після нерестовий пік активності судака. Але тепер він розбрідається по річці або водоймі, і зловити з одного місця більше, ніж одну рибу, стає не реально. Ближче до середини літа клювання судака спостерігається на ранніх світанках і пізно ввечері. А ще пізніше, судак воліє тільки нічне годування. Тепер ловити ікластого потрібно перед світанком або після настання темряви. Шукати хижака слід на невеликих глибинах, де він переслідує дрібну рибку. Відповідно і приманка повинна бути не велика.

Судак на силіконову приманку
Судак на силіконову приманку

Восени:

У серпні і на початку осені хороші результати дає нічна ловля на джигові приманки. Риба воліє триматися глибоких місць, готуючись до майбутньої зимівлі. З жовтня до середини листопада настає період осіннього жору риби. Ловиться судак на силіконові, поролонові, поліуретанові рибки, на важкі блешні, що коливаються. Найкраще працює ступінчаста проводка приманки. До кінця осені клювання затихає, але зате приходить період полювання за трофейної рибою. Помічено, що зловити крупного судака можна за тиждень до утворення крижаної кірки на поверхні води.

Взимку:

У зимовий час любителям ловлі на спінінг необхідно шукати незамерзаючі річки або ділянки водойм без льоду. Не замерзають багато річок, що протікають через великі міста, ділянки біля гребель і електростанцій. Але пік зимового лову по відкритій воді припадає на лютий, коли риба стає більш активна.

Судак зимою
Судак зимою

Кожен сезон року має свої незабутні моменти при ловлі судака спінінгом. Рибалка повинен просто враховувати зміни в поведінці риби і підбирати для неї відповідну приманку і відповідну проводку.

Продовження і доповнення в наступних публікаціях…!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017