Рибалка на судака весною. Де як і на що ловити

Ловля судака навесні. Снасті, приманки, техніка ловлі

Рибалка на судака весною в перед нерестовий період буває дуже результативною. Цей період настає після льодоставу, коли лід тільки зійшов і вода почала стрімко підніматися, але ще залишається відносно чистою. Знесилений за зиму судак починає відновлювати сили, при цьому риба не стає такою активною, щоб ганятися за здобиччю по всій водоймі, зате приманку що потрапила прямо «під ніс», судак атакує досить агресивно.

Рибалка на судака під час його весняного жору триває недовго, всього два-три тижні, поки каламутна тала вода з полів ще не ринула в водойми. Ну а в каламутній воді зловити цього хижака вже практично неможливо.

Ловля судака навесні досить азартна, адже знайшовши зграю судака що годується можна отримати непоганий улов, причому клювання йтимуть одне за одним, майже кожну проводку приманки.

Існує кілька способів спінінгової рибалки на судака весною: ловля на коливні і обертові блешні, ловля воблерами, на живця, але в цій статті ми поговоримо про ловлю судака на джиг, як найбільш ефективний спосіб для даної пори року.

Вибір місця для рибалки на судака весною

Питання про те, де ловити судака навесні є одним із самих основних.

У великих водоймах вода прогрівається дуже повільно, тому «ікластий», вийшовши із зимувальних ям, відправляється в місця де тепліше. І найбільш перспективними з них будуть місця впадання річок, затоки, протоки. Там де є невелика течія або зворотка. Дно в таких місцях має бути твердим – глинистим, піщане або кам’янисте з мінімальною кількістю мулу. Шукати і ловити судака навесні слід на відносно невеликих глибинах 3-6 м, на мілководдя цей хижак ще не виходить.

Крім того, судака навесні можна зустріти в місцях його осіннього проживання. Місця з різними аномаліями дна розташовані неподалік від глибинних ям, в яких ця риба зимувала. Наявність корчів, кам’яних брил, валунів і припливу чистої води збільшить перспективність появи там стайного судака. Постійний пошук і облов акваторії, активне переміщення уздовж берегової лінії – це і є запорука успіху весняної рибалки на судака.

Снасті для рибалки на судака весною

Снасті для ловлі судака весною на джиг схожі на ті, які застосовують влітку і восени, але все ж є і деякі особливості. І головною особливістю буде загальна чутливість снасті.

Приманки для ловлі судака весною
Приманки для ловлі судака весною

Щоб чітко визначати твердість і рельєф дна, ми повинні відчувати кожен удар джиг-головки по ґрунті. Краще коли ці удари будуть відчуватися через бланк і комель вудилища прямо в руку. Для цього спінінг на судака вибираємо швидкого або надшвидкого ладу – жорсткий бланк з гнучкою верхньою частиною, завдовжки 2,7м. При використанні джиг головок до 35 г підійде вудилище середнього класу.

Наступним важливим елементом снасті для ловлі судака буде котушка і волосінь. Безперечно для такого типу лову найкраще підійде плетений шнур малого діаметра, не більше О,2мм. Плетінка не має великої розтяжності як монофільна волосінь, тому буде чітко передавати удари джига по дну. Крім того плетінка має більшу міцність, при меншому діаметрі, що просто необхідно для ловлі в важких умовах (коряжник, купи каміння), де висока ймовірність зачепу приманки. Котушка підійде як безінерційна, так і мультиплікаторна. Її шпуля повинна вміщати 15О-2ООм шнура О,2-О,3 мм.

Що стосується джиг оснащення, то найкраще використовувати «вухаті» грузило в парі з офсетним гачком. Жало офсетника можна легко заховати в тілі силіконової приманки, що зменшить ймовірність зачепу.

Вага грузила підбирається в залежності від глибини в місці лову і інтенсивності течії, для середніх умов підходять «чебурашки» по 25г. Для більш швидкого облову акваторії при пошуку судака, можна використовувати більш важкі грузила. Більш швидке занурення приманки значно прискорить процес пошуку.

Приманки на судака весною

Найбільш ефективними приманками для весняної ловлі судака на джиг є твістери і віброхвости. При східчастих і донних проводках гра цих силіконових принад відмінно провокує «ікластого» на атаку.

Навіть цілком ситий судак агресивно б’є ці приманки із закритою пащею, мабуть підкоряючись якимось своїм хижацьким інстинктам. Тому навесні так багато «порожніх» клювань. Принади з їстівної гуми також не залишають судака байдужим. Головне не переборщити з ароматами, нічного хижака більш привертають «натуральні» аромати – креветка, макрель, риб’ячий жир.

Розмір весняної приманки на судака також має велике значення. У перед нерестовий період ікластий не звертає уваги на великі приманки. А ось твістерки розміром не більше 2-З дюймів (5-7,5см) виглядають для нього особливо привабливо.

Судак на джиг весною
Судак на джиг весною

Що стосується забарвлення приманки, то для риболовлі на судака навряд чи можна знайти універсальну колірну гамму що працює в усіх водоймах. Десь судак віддає перевагу темним приманкам, в інших місцях світлим або яскравим кольорам. І це незалежно від часу доби, ясності погоди або кольору ґрунту в водоймі. Хоча помічено, що жовте з червоним забарвлення частіше привертає судака.

Техніка проводки при ловлі судака

Ступінчаста проводка при джигуванні вже давно стала класикою, але судака навесні більш привертають донні рівномірні рухи приманки. Реалізується така проводка декількома плавними оборотами котушки з мінімальною паузою на падіння приманки, під час якої грузило «відбиває» дно. Приманка при цьому рухається на мінімальній від дна відстані. Для місць закоряженних або які мають інші донні перешкоди, більш підійдуть потяжки приманки які виконуються підйомом спінінга, з подальшою вибіркою слабини волосіні.

До клювання потрібно бути готовим будь-якої миті, підсікання повинно бути різким, таким щоб пробити досить міцну пащу судака. При виведенні «ікластий» не робить значного опору як, наприклад, щука. Його підтягують до берега підйомами вудилища майже у вертикальне положення і плавною підмоткою волосіні при поверненні спінінга в початковий стан.

Подібна рибалка на судака може тривати до середини квітня або початку травня, потім «ікластий» піде на нерест, в період нересту клювання повністю припиниться.

І всім любителям ловлі судака на джиг доведеться чекати до самого літа, коли можна буде продовжити лов цієї чудової і неймовірно смачної риби.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017