Рибалка на судака восени

Поради щодо ловлі судака осінню

Шановні друзі рибалки. Хочу поділитися з вами своїм небагатим досвідом по самій, на мій погляд, цікавій риболовлі на судака. Чому не багатим, запитаєте ви, тому що в риболовлі на судака ще дуже багато невідомого, і з кожним роком судак поводиться непередбачувано.

Бувалі рибалки думаю зі мною погодяться. Хочеться насамперед мабуть поговорити про жовтневу і листопадову ловлю такого бажаного судака.

Восени, а саме в жовтні, починається так званий “жор” судака. Риба передчуваючи морози і холод починає посилено харчуватися, запасати жир на-зиму.

Потрапити на цей “жор” судака мріє кожен, хто хоч одну риболовлю провів на судака, відчув цей неповторний “удар”, іноді здатний і вибити з рук спінінг.

Спочатку розповім вам про принади на судака. Восени судак віддає перевагу більшим приманкам ніж влітку і навесні. Не бійтеся ставити приманки на судака величиною від 6 см.

Це різні силіконові рибки, твістера, поролонові рибки, “тапочки”, рибалки мене зрозуміють, адже на сьогоднішній день в наших магазинах продається безліч різних приманок, різних кольорів і розмірів. За моїми особистими спостереженнями, то колір приманки на судака грає другорядну роль.

Головне правильно провести проводку на судака, і правильно її подати судаку. Про це і поговоримо. Отже що таке проводка і як її провести?

Судак риба хижа, значить харчується рибою. Всі ми бачили як поводиться маленька рибка в річках, акваріумах і т.д., і нам потрібно постаратися повторити своєю приманкою повадки живої риби, щоб судак повірив і клюнув. Найпоширеніший спосіб лову судака це джигова проводка.

Паща судака
Паща судака

Закидаємо приманку в воду, чекаємо поки вона опуститься на дно, і робимо по два три оберти котушкою, після кожної серії оборотів робимо паузу по одній дві секунди. Це стандартна проводка. Кожен сам на водоймі практикується і вдосконалює своє вміння в лові судака.

Коли судак неактивний, то я проводжу повільні проводки. Тобто оборот котушки-пауза. Ще оборот, і знову пауза приблизно 2 секунди.

Обертати котушку потрібно не різко, не робити агресивну проводку. Іноді просто проводка волочіння по дну. І на цю проводку часто спокушається судак.

Отже як правильно подати приманку? Відвантаження приманки, на мій погляд, це теж важливий крок в ловлі судака. Потрібно так відвантажити силікон, щоб він не сильно борознив дно, і в той же час рибалка відчував кожну проводку, кожне торкання дна джиг головкою.

Це все приходить з досвідом. Сидячи вдома і читаючи статті судака не спіймаєш. Наведу приклад:

На глибині від 3 до 6 метрів я ставлю вантаж 12-15 грам, це в безвітряну погоду. Якщо вітер, то збільшую вантаж на 2-3 грами, тобто що б відчувати дно і як поводиться приманка. На великих глибинах ставиться більш важкий вантаж, а якщо на течії то іноді і 50 грам.

Важливо стежити за тестом вашого спінінга що б не перевантажити і не зламати. Спінінг на судака потрібно вибирати з жорстким ладом, і середнім тестом 10-30 грам. Чому з жорстким ладом-бо судак риба хижа, і в момент клювання, вам потрібно пробити потужні щелепи судака, і якщо спінінг м’який, то це зробити практично неможливо.

Що, стосується котушки, то для початку вам підійдуть бюджетні варіанти. Шнур потрібно ставити мінімум 0.15 мм. Цілком достатньо щоб дістати трофейного судака. Судак в цю пору року в основному стоїть на перепадах глибин, на бровках і в ямах. Наприклад перепад глибини з 5 на 8 метрів, то судак буде стояти приблизно на 6-7 метрах, більш великі особини і на 8.

Судак любить триматися на бровках і звалах
Судак любить триматися на бровках і звалах

Вночі часто судак виходить і на дрібні бровки, бували у мене випадки що брав він і на 2-х метрах, щоб ловити судака-потрібно плавати і шукати. І ніхто з бувалих рибалок не скаже, що рибалка на судака легка, це важка праця, часто потрібно зробити не одну сотню закидів, що б знайти і добути таку заповітну рибу як судак.

P.S. Особливо судак активний перед першими заморозками, коли кільця на спінінгу обмерзають, нитка стає схожою на дріт, а ми, справжні чоловіки, незмінні своїм захопленням, їдемо з теплого будинку що б знову і знову відчути цей заповітний “удар” судака.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017