Риболовля на судака осінню

За судаком восени

Судак – риба, що відноситься до сімейства окуневих. Вона має тонке довге тіло, гострий рот, схожий за будовою з щукою. Риба має гострі великі зуби у вигляді іклів, а між ними розташовуються численні дрібні зуби.

Забарвлення судака сіро-зелене з поперечними темними смугами і білим черевцем. Середній розмір варіюється від 1 до 3 кг., але в деяких водоймах живуть особини до 5 -10 кг., досягаючи довжини до 90 см. В окремих водоймах, в сприятливій екологічній обстановці і при наявності гарної кормової бази трапляються гіганти масою 13 і більше кг . Риба веде стайня спосіб життя, але чисельність зграї невелика, нерідко великі судаки тримаються парами.

Ловля судака в листопаді – процес захоплюючий. Він вимагає хороших знань в звичках цього хижака. Судак є одним з найактивніших хижаків, продовжуючи активно харчуватися протягом усього року. З осіннім охолодженням води судак активізуються. Саме осінні місяці вважаються найбільш підходящими для лову судака. При настанні перших заморозків клювання судака слабшає. Знаючи особливості поведінки цієї риби, можна легко знайти місця стоянки активного судака.

У водосховищах перш за все варто обловити затоплені русла річок, ділянки водосховища, багаті коряжником або будівельним сміттям. При ловлі судака в другій половині осені потрібен постійний активний пошук, тому що судак рідко тривалий час стоїть на одному місці, постійно переміщаючись за зграями дрібної риби. Протягом дня судак може вийти на кам’яні мілини або на звалювання затопленого русла.

Найвища активність клювання доводиться на ранній ранок або вечір, в час, коли на водойму насуваються сутінки. Судак відмінно бачить в темний час доби, користуючись своєю перевагою, роблячи набіги на зграї дрібної риби.

Важливо уважно стежити за обстановкою на водоймі: сплески дрібної риби, або активність чайок, що підбирають пораненого малька, чи активно годуються в центрі котла, повідомлять рибалці про місце знаходження активного судака. Судак – дуже обережна риба, яка боїться стороннього шуму, тому на водоймі варто дотримуватися тиші.

На річках найбільш перспективними місцями для осінньої ловлі є глибокі місця з кам’яним дном або багаті коряжником. Ловлю слід починати з обстеження ближньої бровки, поступово роблячи закидання все далі.

Основними способами лову судака в жовтні і листопаді є ловля спінінгом, кружками, важкою мормишкою, ловля стрімким блешнінням. Але найбільш популярним видом лову є спінінг, завоювавши популярність серед рибалок-любителів завдяки своїй мобільності і гідними уловами.

При ловлі судака немає певної універсальної приманки, що підходить для всіх типів водойм. Останнім часом особливу популярність завоювали воблери. Для лову судака після охолодження води починаючи з жовтня підходять глибоководні воблери, що володіють широкими лопастями, що дозволяють опускатися приманці на досить пристойну глибину. Але найчастіше єдиною принадою, здатної спокусити судака, є силіконові твістери і віброхвости, використовувані на джиг-голівці.

Вагу джиг-головки підбирають виходячи з конкретного місця лову: чим глибше в потрібній точці ловля, тим більшу вагу повинна мати джиг-головка, також враховується і сила течії. Колір і розмір приманки підбирають дослідним шляхом під конкретну водойму. Єдина рекомендація по вибору приманки полягає в тому, що при лові на водоймах с стоячою водою слід вибирати більш широкі приманки, що мають активну гру, а для водойм з течією слід використовувати приманки з вузьким тілом і пасивною грою.

Зараз ведуться активні суперечки серед рибалок про колір приманок: одні рибалки стверджують, що судак розрізняє кольори і цим треба активно користуватися, інші – що колір не має визначального значення, що більш важливим є тип приманки і правильна проводка при її використанні.

З цього приводу хочеться сказати одне, багаторічна практика багатьох рибалок свідчить про те, що краще для судака є приманки коричневих і темно-зелених відтінків. Але це не є незаперечним правилом, і лише віра у власні сили і постійні експерименти дозволять упіймати справжнього трофейного судака!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017