Тонкощі ловлі судака влітку

Рибалка на судака. Ловимо літом

У статті розказано про те, як правильно підібрати снасті для лову судака влітку. Які використовуються штучні приманки. Способи виконання проводки, який з пропонованих відрізняється найбільшою ефективністю. Як виводити судака після підсічки.

Судак любить чисту і багату на кисень воду. Зустріти судака можна тільки в чистих річках на ділянках з глибиною більше 1,5 метра з твердим дном. Улюблені місця судака це обривисті берега, ділянки з різкими перепадами глибин, глибокі ями захаращені корчами, колодами або великими каменями.

Судак відноситься до нічних хижаків і це важливо враховувати, вирушаючи його ловити. Кращий час для лову це перші години заходу, до сутінків і ранкова зоря. Вночі судак буде клювати, але тільки в повний місяць і за умови тихої, спокійної і теплої погоди.

Ловити судака влітку можна на різні варіанти приманок природних відтінків. Найкраще судак реагує на потопаючі воблери зовні схожі на окуня. Також можна пробувати ловити хижака на силіконові або поролонові приманки. Непогані результати можна отримати, використовуючи в якості приманки, коливні або обертові блешні. Якщо активність судака слабка можна пробувати мертву рибку, яка насаджується на гачок тим же способом що і силіконова приманка.

Підбираємо снасті для ловлі судака влітку

Почнемо зі спінінга. Отже, рекомендується підбирати вудилище середньої жорсткості, довжина визначається в кожному випадку індивідуально, все залежить від умов лову. Також важливо враховувати тип приманок, які найчастіше використовуватимуться. Відмінним варіантом для лову судака з використанням легких приманок стане ultrafast. Можна як варіант розглянути спінінг quivertip, перевага якого м’яка верхівка. Останні відрізняються чутливістю і дозволяють своєчасно помітити найслабший дотик хижака до приманки.

Тепер про котушку

Використовувати можна наступні два варіанти: безінерційні та інерційні. Особливих вимог до котушки не пред’являється, головне, вона повинна бути легкою. На шпулю котушки можна намотати звичайну волосінь або плетений шнур останній краще. Якщо планується використовувати волосінь, то краще зупинити вибір на діаметрі, що не перевищує 0,3 мм.

Особливості виконання проводки

Успіх лову судака багато в чому буде залежати від того, наскільки правильно вдасться підібрати техніку виконання проводки. При лові судака влітку найбільш ефективними залишаються наступні способи:

На знесення. Застосовується при лові судака на течії. Приманка закидається перед собою і в міру її зносу виконується підмотка волосіні.

Рівномірна. Після закидання приманка з постійною швидкістю підтягується до рибалки. Важливо при виконанні проводки, приманка повинна торкатися поверхні дна і не відриватися від нього на висоту більш ніж 10 см.

Ступенева. Після закидання приманки дозволяють повністю опуститися на дно, після чого виконується кілька оборотів з подальшою паузою, тривалість якої залежить від активності хижака.

«Сюрпляс» цей варіант проводки виконують при лові з човна на течії. Після закидання принаду не підтягують, гра їй надається за рахунок коротких і різких посмикувань кінчиком спінінга.

Донна проводка застосовується при лові судака з використанням наступної оснастки. Вантаж встановлюється на відвідному повідку, довжина якого повинна становити мінімум 0,1 метра, приманка до основної жилки кріпиться через поводок довжиною в 0,8-1 метр. Після закидання виконується плавне підтягування приманки, важливо щоб вантаж постійно торкався поверхні дна. В цьому випадку приманка вільно рухатиметься, слідом перебуваючи постійно на одній висоті. Як правило, використовуються силіконові або поролонові рибки, які насаджуються на офсетний гачок.

Варіантів проводок, які можуть використовуватися при лові судака як бачимо досить, але найефективнішою особливо при літньому лові є ступінчаста. Найкращих результатів вдасться отримати, якщо виконуватися вона буде наступним чином. Закид, приманка лягає на дно, після цього слідує пауза тривалістю від 2 до 5 секунд, два повних оберти котушки знову пауза і так далі поки не буде клювання.

Як виводити судака після підсічки

Після підсічки судак навіть великий практично не чинить опір і його без особливих складнощів, звичайно якщо він надійно засікся, вдається підвести до підсаки. Однак це не означає, що риба здасться повністю без бою. Опинившись на гачку, судак відразу намагається піти в корчі або як мінімум ближче до каменів. Якщо йому це вдасться, то шанси на успіх істотно зменшуються, оскільки риба може заплутатися в підводні укриття і після цього легко звільнитися від гачка. Тому, як тільки відчуєте, що судак підсікся, слід відразу підняти догори кінчик вудилища і змусити рибу піднятися до поверхні.

Важливо пам’ятати, що судак ледачий і швидко рухому ціль атакує рідко, тільки якщо виявиться занадто голодним. Більше шансів, що хижак зреагує на приманку залишається, тільки якщо вона буде рухатися повільно з тривалими паузами.

У момент атаки, судак не завжди захоплює приманку пащею, досить часто він її просто притискає нижньою щелепою на дно в момент паузи. Помітити це можна по різкого руху кінчика спінінга, саме в цей момент слід виконувати підсічку. Якщо цього не зробити, то судак малоймовірно стане вашою здобиччю.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017