Як ловити судака на балансир

Все про ловлю судака на балансир

Ловити судака взимку можна різними способами: на мормишку, на блешню, на жерлиці. Ще один спосіб з’явився порівняно недавно – це ловля судака на балансир. Спіймати пасивного зимового судака досить непросто, але гра балансира може розворушити ікластого і змусити його атакувати приманку. Завдяки результативності ловля судака на балансир, у відносно короткі терміни набула широкої популярності серед любителів зимової риболовлі.

Балансири на судака

Що ж являє собою балансир на судака? Балансир – це схожа на маленьку рибку штучна приманка. Виходячи з назви, можна зрозуміти, що головне завдання цієї приманки зберігати баланс або рівновагу. Балансири на судака завжди знаходяться в горизонтальному положенні, а їх коливальні рухи схожі на переміщення у воді дрібної рибки, що спонукає хижака атакувати цю приманку. Гра балансира і повернення в початкове положення, досягається за допомогою розподіленого вантажу в тілі приманки і плоского хвоста-стабілізатора.

Балансири на судака оснащені трьома гачками: одинарними на кінцях приманки, з жалами спрямованими вгору, і трійник, що висить якорем під черевцем. Нерідко гачки опушують нахлистовими мушками і оснащують кембриками і бісером, що додатково залучає хижу рибу.

Розфарбування балансирів може бути різним – від природних кольорів до яскравих кислотних. Вважається, що природні кольори краще працюють в чистій прозорій воді, а яскраві – в каламутній. Але практика показує, що риба не розуміє такої колірної диференціації і, протягом однієї риболовлі, може кидатися то на яскраві, то на бляклі балансири або ж взагалі ігнорувати різницю в забарвленні приманки.

Балансири на судака відрізняються від «щучих» і «окуневих» насамперед розміром від 5 до 8 см, а на великих водоймах і до 1О см. Вага судакового балансира залежить від інтенсивності течії і глибини водойми. Оскільки ловля судака відбувається біля самого дна, то необхідну вагу приманки складе не менше 10-3О грам і, чим глибше, а течія сильніше, тим важче потрібна приманка.

Крім ваги і розміру, балансири на судака відрізняються грою. Вона не повинна бути занадто розмашистою і активною, тому хвіст-стабілізатор судакового балансира вузький і тонкий.

Балансири на судака
Балансири на судака

Снасть для рибалки на судака взимку

Ловля судака взимку проводиться на зимову вудку з ручкою з пробки або неопрена. Пластикові «балалайки» для такого лову не підійдуть. Довжина хлистика від 3О до 5О см, він повинен бути жорстким і пружним. Для більшої чутливості снасті можна використовувати кивок. Розмір кивка 3 – 5 см, його можна зробити з пружинної сталі або лавсану. Крім чутливості при клюванні, кивок задає додаткові коливальні рухи балансира, після помаху вудкою.

Котушка для ловлі судака може бути відкритою інерційною і служити, в основному, як вмістилище волосіні. Виведення в такому випадку, роблять вручну, витягаючи і кидаючи волосінь на лід. Також для ловлі на балансир можна застосовувати безінерційні  або мультиплікаторні котушки. Снасть з такими котушками втрачає в легкості але, завдяки високим передавальним числам механізмів котушок, виведення відбувається набагато зручніше і швидше. До того ж наявність фрикційного гальма згладжує ривки риби і дозволяє використовувати волосіні меншого діаметру.

Для ловлі судака взимку більш підходить монофільна волосінь через свої амортизаційні властивості. Діаметр волосіні від О,25 до О,32. З основною жилкою можна використовувати повідець з більш міцного матеріалу. Повідець перешкоджає гострим іклами судака, не дає рибі зрізати з волосіні приманку, але може негативно вплинути на гру балансира. Використання плетінки для ловлі судака взимку – небажано. Плетений шнур важко акуратно укласти на лід, на морозі він починає липнути до одягу і може навіть обледеніти.

Де шукати судака взимку

Взимку судака можна знайти на верхніх і нижніх бровках, неподалік від ям, в місцях де є нерівності дна або будь-які природні укриття, брили, валуни, корчі, затоплені дерева. Дно може бути кам’янистим, гальковим, піщаним, тобто одне з основних умов для проживання судака – це відсутність мулу. Коли ви знайдете судаче місце і отримаєте перші результати риболовлі, все одно не варто розслаблятися. Зграя судаків може змінити місце полювання і піти в іншу частину водойми. В такому випадку доведеться знову взятися за льодобур і продовжити пошук.

Техніка ловлі судака на балансир

Щоб ловля судака була успішною необхідно задати балансиру правильну і стабільну гру. Для цього оснащення з балансиром опускають в лунку і дають вільно зануритися. Відчувши удар приманки об дно, балансир піднімають на 1О-15 см. При цьому, хмарка каламуті яка піднялася з дна вже має зацікавити судака. Потім роблять енергійний мах вудкою вгору на 2О-3О см, цей мах змушує балансир піти вгору – в бік і задає коливальний дугоподібний рух, що нагадує хід маятника або рух гойдалки, в якому приманка завмирає у верхній точки траєкторії, а потім, розвернувшись, рухається в протилежному напрямку.

Судак впійманий на балансир
Судак впійманий на балансир

Все це відбувається після першого помаху, після якого рибалка витримує півхвилинну паузу, даючи балансиру вільний хід. Наступні махи, рибалка робить чергуючи з такими ж паузами. Якщо неподалік від місця ловлі стоїть судак, то клювання відбудеться в перші десять хвилин лову. Якщо ж клювання не послідувало протягом півгодини, слід змінити лунку.

Освоївши базову техніку ловлі судака на балансир, ви зможете додавати свої елементи в гру приманкою. І, вже виходячи зі свого практичного досвіду, виберете самий уловистий спосіб управління балансиром, який принесе вам бажані трофеї.

Удачі вам на зимовій риболовлі!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017