Як ловити судака пізньою осінню

Ловля судака пізньою осінню

Здравствуйте шановні рибалки. Дана стаття буде присвячена ловлі судака пізньою осінню, а саме в листопаді – на початку грудня.

Судак – вельми цікава для ловлі риба, його не так вже й просто зловити, для цього необхідно володіти деякими рибальськими навичками.

Для ловлі судака я використовую кидкове спінінгове вудилище швидкого ладу з тестом 10-30 грам, довжиною 2.7 метра.

Така, відносно велика довжина, необхідна для того, щоб зробити досить далекий закид, так як в цей період судак тримається на значній відстані від берега і чим далі закид, тим більше шансів на піймання риби.

Швидкий лад необхідний для того, щоб впевнено просікти тверду пащу судака на великій відстані. Для ловлі судака найкраще застосовувати плетену волосінь, але є одне але, в даний період можливий мороз, який згубно впливає на плетені волосіні.

Звичайно ж, вихід є. Перед риболовлею і на її протязі необхідно бризкати плетену волосінь силіконовою змазкою, вона запобігає її заледенінню, а також збільшує дальність закидання внаслідок поліпшення ковзання.

Для ловлі судака пізньої осені я застосовую джигові приманки на рухомому з’єднанні. Рухоме з’єднання дозволяє приманці як би складатися під час польоту, тим самим зменшується опір повітря і збільшується дальність закидання.

Я не використовую рибки-незачепляйки, так як великої кількості клювань очікувати не варто і тому краще застосовувати відкритий монтаж: шанс засікти на нього рибу набагато більший, ніж на не зачепляйку.

Силіконові приманки на судака
Силіконові приманки на судака

Найкраще використовувати твістера невеликого розміру, вони володіють дуже хорошою грою. У судака не дуже велика паща і тому йому непросто заковтнути наживку великого розміру.

Вантаж необхідно вибирати в залежності від глибини водойми. Для глибин від 3 до 5 метрів оптимальним буде вантаж вагою 16 грам, для великих глибин від 18 до 22 грам.

Шукати судака в цей період необхідно на ямах, він тримається біля усіляких нерівностей дна, коряжника, берегових бровок.

Насамперед необхідно про-ловити вхід в яму і вихід з неї, а потім вже приступати до поступового облову всій ями.

Про снасті, принади і місця лову поговорили, тепер необхідно розповісти про, мабуть, найважливіше – проводку. Проводка при лові судака повинна бути ступінчаста.

І тут є дуже багато нюансів: розмір сходинки, пауза, швидкість проводки. Про все по порядку.

Починати проводку необхідно тільки після того, як приманка торкнеться дна, це можна відчути по характерному тичку або ж провисшій волосіні.

Будьте уважні, хватка може статися і під час опускання приманки на дно. Після того, як приманка опустилася можна починати проводку.

Якщо вам знайоме це місце, і ви знаєте рельєф дна, тоді справи йдуть набагато краще. В іншому випадку вам доведеться вивчати глибини і рельєф дна.

Це можна зробити за допомогою звичайного грузила-чебурашки, які чіпляється на волосінь замість приманки. В середньому, одна секунда падіння відповідає глибині приблизно в один 0.8 метра, таким чином можна визначити нерівності дна, бровки, ділянки з найбільшою глибиною.

Осінній судак
Осінній судак

Отже, ви вивчили рельєф дна, можна приступати безпосередньо до самої ловлі. Приманка торкнулася дна, робимо, наприклад, три оберти котушкою, чекаємо, поки приманка не торкнеться дна, пройшло, допустимо 3 секунди, це означає, що глибина в цьому місці достатня і проводку можна виконувати в такому ж темпі.

Якщо ж приманка тоне дуже швидко або ж, навпаки, дуже повільно, необхідно збільшити швидкість проводки, так приманка буде вище відриватися від дна, або ж, навпаки, зменшити швидкість під-мотки.

Клювання судака завжди відбувається саме під час паузи, коли приманка яка відірвалася після під-мотки починає опускатися на дно, при цьому її хвостик спокусливо грає, провокуючи судака на атаку.

Клювання судака, як правило, не дуже потужні, підсікати варто негайно і потужно, якщо трохи запізнитися, судак може кинути приманку, а якщо недостатньо сильно підсікти, можна й не пробити костисту пащу судака.

Іноді судак засікається за нижню щелепу, це відбувається через специфіку його полювання або ж під час нересту, коли він просто відганяє від ікри, на його погляд, потенційну загрозу, притискаючи її борідкою на дно.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що в судачій ловлі головне правильно підібрати проводку, а для цього потрібно детально вивчити глибину місця лову, рельєф дна.

P.S. Дотримуючись цих простих порад, ви ніколи не залишитеся без улову. Вдалої Вам риболовлі на судака !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017