Як ловити судака троллігом

Ловля судака троллінгом

У статті розказано про те, як правильно налаштувати снасть для ловлі судака троллінгом, які використовуються приманки. Що важливо враховувати при виборі приманки для троллінгової ловлі судака.

Способів лову судака досить багато (дивіться тут) і кожен окремий варіант має свої особливості та переваги. У цій статті розглянемо такий спосіб ловлі судака як троллінг. Відразу відзначимо, що даний спосіб лову відрізняється величезною безліччю незаперечних переваг, так як дозволяє за невеликий проміжок часу досліджувати великі території водойми.

Найзручніше ловити судака троллінгом на великих водосховищах та річках з помірною течією і більш-менш рівним дном. У тому випадку, якщо рельєф дна сильно змінений, то, на жаль троллітнгом ловити не вдасться.

Для того щоб виникало мінімум проблем при ловлі, слід використовувати ехолот, який показує зміни рельєфу, завдяки чому рибалка знатиме, як і де слід проводити приманку. Так при наближенні до мілини, все, що потрібно буде зробити – це підняти максимально високо кінчик вудилища, в результаті чого зміниться напрямок руху приманки і та благополучно подолає підводну перешкоду.

Приманки

Тепер поговоримо про те, які використовуються приманки для лову судака троллінгом.

Як показує практика, найкращі результати демонструють воблери, вибір яких залежить від глибини і особливостей водойми, на якій здійснюється ловля. Так, для лову на ділянках, де глибина не перевищує 1,5 метра, успішно можна використовувати такі моделі як Rapala Minnow і Storm Thunderstick. Для лову на глибині до трьох метрів слід брати моделі Excalibur Shad-R і Rapala Shad Rap. Що стосується ділянок з глибиною понад три метри, то тут найкраще підійдуть воблери моделей Deep Long Bomber і Rapala Deep Taildancer.

Якщо в арсеналі не опиниться вищезазначених моделей воблерів, то можна використовувати інші наявні варіанти, але при їх виборі важливо знати, що приманки для лову тролліногом слід підбирати виходячи з таких критеріїв. Отже, для лову судака троллінгом воблер повинен мати тонку і витягнуту форму, яка здатна імітувати таких рибок як піскар або уклейка.

Судак на троллінг
Судак на троллінг

Щодо того який вид забарвлення воблера працює краще, з упевненістю сказати складно. Єдине що може допомогти правильно визначитися з відтінком приманки – це вивчення кормової бази, тобто, якою рибою судак найчастіше харчується в водоймі.

Снасті

Що стосується снасті, то для ловлі судака троллінгом найкраще підійде спінінг довжиною 2-2,5 метра з тестом від 50 до 70 грам. На вудилище встановлюється звичайнісінька мультиплікаторна котушка, на яку намотується волосінь діаметром 0,3 мм або плетений шнур діаметром 0,2 мм.

Важливо відзначити, що під час ловлі троллінгом приманку може схопити не тільки судак, а й щука і навіть сом. Тому рекомендується приманку до основної жилки кріпити через металевий повідець.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017