Ловля язя осіню на донну снасть і спінінг

Поради щодо рибалки на язя осінню

Язь – це красива велика риба, яскравий представник сімейства коропових. Хоч ареал проживання цієї риби досить широкий але, завдяки своїй обережності, язь не часто стає здобиччю рибалок. Крім того, язі зазвичай не збираються в зграї, мають непередбачуваний характер і мешкають переважно на великій глибині, а це ще більше ускладнює цільовий вилов. Проте, знаючи деякі особливості поведінки, ловля язя восени, може стати досить результативною. Причиною тому прояв хижих інстинктів цієї риби і активне живлення перед зимівлею.

За зовнішнім виглядом язь чимось нагадує головня, особливу схожість їм надають червоні бічні і нижні плавники. Тіло у язя має срібний блиск, тільки голова і зяброві кришки здаються золотистими, хвостовий і спинний плавці темні, спина синьо-чорна, контрастує зі світлими боками і сріблястим черевом. Зазвичай язь виростає до 5О см, при цьому важить від 2 до 3 кг. Але зустрічаються особини довжиною майже до 9О см і вагою до 6 кг. Під’язки значно меншого розміру, мають світло-срібне забарвлення і, в порівнянні з дорослими язями, більш бліді плавники.

Місце проживання осіннього язя

Язь уникає швидких річок і мешкає у водоймах зі слабкою або відсутньою течією. Ця риба може зустрічатися як в невеликих річкових ставках, проточних озерах, так і в великих водосховищах. Язь надає перевагу глинистому трохи замуленому дну, місцям з топляками і коряжником.

Ловля язя на спінінг
Ловля язя на спінінг

Восени язя можна виявити у мілин, які різко йдуть в глибину, обривистих берегів, недалеко від ям, розташованих нижче перекатів. Після осінніх проливних дощів язя можна знайти недалеко від різних гідротехнічних споруд: гребель, мостів, дамб. Пізньої осені, в рідкісні сонячні дні язь виходить полювати за дрібною рибою на невеликі глибини, його можна зустріти у заростей очерету, в місцях з великою кількістю прибережної рослинності, там, де досить природного корму.

Прикормка і наживка для ловлі язя на поплавкову і донну снасть

Язь відноситься до всеїдних риб і при нестачі рослинного корму пізньої осені, він легко переходить на тваринний. Для ловлі язя на поплавкову або донну снасть використовують підгодовування характерні для всього сімейства коропових. Це можуть бути різні каші, а також злаки, зернові, горох, оброблені паром. Також важлива тваринна складова прикормки – дрібно нарубані хробаки, мотиль, опариш. Для лову восени в підгодовування рекомендують додавати протеїнові або амінокислотні добавки.

Як насадки для ловлі язя використовують пучки мотиля, черв’яків виповзнів, личинки бабки і реп’яхової молі, мормиша бокоплавів. Але, оскільки пізньої осені таке «частування» може залучити всюдисущу плотву або іншу білу рибу, то для лову язя кращої наживкою будуть мальки. Причому, більшу перевагу язь віддає дрібним карасикам, верховодці, в’юнам, а йоржів і молодих окунців він, швидше за все, проігнорує.

Снасті і способи ловлі язя восени

Ловля язя восени може проводитися різними способами. Це може бути ловля на поплавкову снасть матчевим або болонським вудилищем, ловля на вудку з кивком, на донну фідерну снасть і спінінгом в проводку.

Язь восени на донну снасть

Ловля язя на фідерну снасть
Ловля язя на фідерну снасть

Ловля язя донною снастю навіть пізньої осені може бути досить результативна. Оскільки після перших сезонних похолодань, водорості стали відмирати і опустилися на дно, а вода стала прозорою, снасть слід закидати подалі від берега, щоб не злякати обережного язя. Оснащення краще монтувати за принципом «асиметричної петлі» з легкою відкритою годівницею. Ловля язя відбувається на глибині не більше двох метрів, на ділянках зі слабкою течією, це дозволяє використовувати делікатні оснащення. Тонкі волосіні, довгі повідці – все щоб не насторожувати полохливу рибу. Звичайно, якщо на таку легку оснастку попадеться великий язь, то його виведення стане справжнім випробуванням для всієї снасті і майстерності рибалки, але з іншого боку, при використанні лісок більш О, 22-О, 24 мм ви ризикуєте взагалі залишитися без клювання.

Ловля язя на спінінг

Для лову язя восени знадобитися легке вудилище середнього або середньо-швидкого ладу 2,4О-2,7Ом з кастингом 5-15гр. Котушка розміром 2ООО-3ООО з хорошим фрикціоном оснащується монофільною волосінню О,2О-О,24 мм, для кращої амортизації при виведенні великої риби. В якості приманки для лову восени більш підійдуть мікро-вертушки. Крім вертушок непогані результати приносить ловля на блешні що коливаються, найменших розмірів вузької «судачої» форми. Забарвлення блешень не повинно бути однотонним, язя більше привертають приманки з яскравими смужками і крапками.

Кращі вертушки для ловлі язя на спінінг
Кращі вертушки для ловлі язя на спінінг

Проводка блешень повинна бути повільною у самого дна або в середніх горизонтах води. Помітивши приманку, язь не відразу атакує її, на відміну від більшості хижих риб. Перед захопленням блешні йдуть стусани, підштовхування, тому не варто відразу робити різку підсічку. Потрібно злегка уповільнити проводку і почекати повного захоплення приманки. Якщо захоплення не сталося, можна повторити кидок в теж саме місце.

Завершуючи статтю, хочу додати, що ловлю язя краще проводити в ранні ранкові години. Після полудня клювання повністю припиняється. Ловля восени такої дивовижної і красивої риби, обов’язково порадує вас не тільки самим процесом, але ймовірно і результатом.

Ні хвоста, ні луски!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017