Ловля язя весною на поплавкову снасть

Рибалка на язя ранньою весною

У статті розповідається про ловлю язя поплавковою вудкою ранньою весною. Як оснастити поплавкову вудку, де краще вибрати місце для лову, яку наживку використовувати? Дізнатися про це можна в даній статті.

Незважаючи на те, що ще лежить сніг, а озера закуті в крижаний панцир, з’являються рибалки з літніми поплавцевими снастями. Багато з них відкривають весняно-літній сезон лову язя.

У цей час язя ловлять в проводку на малих річках, які вже очистилися від льоду. Хід риби на нерест збігається з початком сокоруху в березах. Це може відбуватися в кінці березня або в квітні. З підвищенням температури води зграї язя стають все більш численними.

Ловити рибу слід на ділянках річок, де слабшає течія, під гілками прибережних кущів, поруч із урвищем. Клювання язя навесні залежить від погодних умов. Але найбільша активність спостерігається рано вранці і після 14-15 годин.

Улюбленою наживкою язя ранньою весною стає яскраво-кремова личинка з рудувато-коричневою голівкою. Її називають репейником, а добувають личинку в глиноземі на занедбаних пустирях і будівництвах.

Найбільше репейників зустрічається в незайманих глинистих відвалах, зарослих полином. Для насадження на гачок найкраще підійдуть личинки середньої величини (3-4 см). Язь швидше схопить 2-3 личинки на гачку, ніж одного репейника.

Добрими наживками для лову весняного язя є короїд, шитик (річковик) і личинка хруща. Ці личинки слід зберігати окремо один від одного.

Снасть для лову язя не вимагає від рибалки великих витрат. Досить мати звичайне вудлище (штекерне або телескопічне) з пропускними кільцями для волосіні. Бажано, щоб снасть вийшла легка. Адже під час лову вудку постійно доведеться рибалці тримати в руках.

Трофейний язь
Трофейний язь

Основна волосінь підійде 0,22-0,25, а для повідця потрібно відрізок волосіні товщиною 0,18-0,2. Поплавок і грузило підбирається в залежності від глибини і сили течії в точці лову. Головне, щоб правильно було виконано огрузка поплавка. Величина гачка підбирається під використовувану наживку.

Техніка весняного лову язя досить проста. Потрібно періодично чергувати вільний рух приманки з повільним скиданням витягнутої волосіні. Така техніка дозволяє насадці переміщатися біля дна, а потім спливати на 20-30 см, здійснюючи пошук риби в верхніх горизонтах. Регулювати підняття приманки можна зміною довжини повідця. Там, де помічені клювання риби, можна потримати насадку на витягнутій волосіні деякий час.

При весняному лові язя підгодовувати місце лову немає необхідності. Рибалці краще шукати його місцезнаходження, переміщаючись по берегу. При цьому не потрібно забувати про правила маскування, тому що язь відрізняється обережністю і підозрілістю.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017