Рибалка на язя. Ловимо на спінінг і вудочку

Як ловити язя

Язь- найбільш непередбачуваний з сімейства коропових. Досвідчені рибалки давно помітили, протягом дня його настрій може кілька разів змінюватися. Те йому малька подай, то опариша, то парений горох.

Язь, красива і спритна риба. За зовнішнім виглядом схожа на головня і плотву. Відмінність від першого – більш вузька голова, від другої – жовті очі. У Європейській частині виростає до 1,5 кг, звичайна же вага в улові 400 – 800 гр. У літературних джерелах описуються випадки вилову в Сибіру гігантів і до 8 кг.

Ловля язя на спінінг відноситься до активного і захоплюючого виду риболовлі. Після підсічки, його завзятість і сила опору, нагадує щучу. При виборі місця лову язя на спінінг необхідно враховувати його улюблені місця стоянки. Середня глибина зі слабкою течією і чистим дном (в замулених ставках, в водоймах з низьким вмістом кисню, він практично не живе), в ямах нижче перекатів, за опорами мостів, іноді серед корчів, під самим берегом, якщо є нависаючі дерева.

Снасті для лову язя

Легке спінінгове вудилище 2,4 – 2,7 метра, котушка обов’язково з фрикціоном, волосінь 0,3. При ловлі язя на спінінг особливу увагу необхідно приділити вибору блешень. Як правило, використовуються маленькі блешні розміром 00-2, яскраво забарвлені з точками або смужками. На саморобку або однотонну можна навіть не пробувати. Восени краще себе проявляють більші блешні.

Язь впійманий на блешню
Язь впійманий на блешню

І остання важлива деталь, про яку треба пам’ятати при лові язя на спінінг, у нього слабкі губи. При сильному ривку в 9 з 10 випадків вас чекає сход. Бере язь у самого дна, рідше в півводи. Зазвичай спочатку він пробує приманку, це відчувається по вудилищі, необхідно уповільнити швидкість проводки, після чого слідує удар.

Інший, не менш захоплюючий вид лову язя влітку, це вудка. Хто з рибалок не пам’ятає власні випадки з життя. Нетерпляче очікування вихідних, біганина в пошуках приманок для лову язя, бурчання дружини «… знову твої черв’яки в холодильнику.

Але ось і довгоочікуваний ранок, підйом затемна, дорога, думка, щоб заповітне місце не було зайнято, перший закид, перша риба.

Снасті для лову язя на вудку використовуються наступні: вудилище 4-6 м, волосінь 0,3, поводок 0,15 мм. Якщо дальній кидок – котушка і плаваючий поплавок, гачки – відповідають розміру риби що мешкає в даній водоймі. Підпасок (маленька дробинка перед повідцем) підвищує чутливість снасті.

Язь впійманий на вертушку
Язь впійманий на вертушку

Поради при лові на поплавкову вудку

У весняно-осінній період краще ловити на наживку тваринного походження (черв’як, опариш, мотиль, мальок для великого язя). Влітку краще себе проявляють наживки рослинного походження. Відмінні результати дає ловля язя на горох.

Можна використовувати як парений, так і консервований. Обов’язкова прикормка в водоймах навіть з невеликою течією. Періодично погравайте насадкою, легке підтягування волосіні позитивно позначається на клюванні. Язь риба обережна, шуму не любить. При ловлі язя на горох, хороші результати дає використання останнього в якості приманки. Протягом 2 – 3 днів в намічене місце закидається привада.

Якщо передбачається дальній кидок, горошини можна відправляти в потрібне місце за допомогою рогатки. Вони є у продажу в багатьох магазинах для рибалки. Ближче до осені великі екземпляри язя зміщуються в більш глибокі місця і в ями.

Язь недолюблює головня, це його перший конкурент і в місцях перебування та в раціоні.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017