Як ловити форель на вудочку літом

Особливості ловлі форелі влітку

Особливості літньої риболовлі на форель, поведінка даного виду риб, місця їх проживання, бажана наживка і багато іншого.

Влітку найбільш вдалим місцем для виловлювання форелі зазвичай вважають ті частини водойми, де температура води трохи нижче, ніж всюди. Ці місця обов’язково повинні бути затемнені, на них не повинно падати відкрите сонячне світло.

Багато рибалок помилково вважають, що закидати вудку потрібно в нетрі рослин, що знаходяться у воді. Набагато краще, якщо закид буде здійснений на лінію між невеликою водною течією і відкритою водою.

Важливо знати, що форель надає перевагу водоймам з течією, проте, вона не повинна бути сильною і деякі її ділянки повинні бути спокійні – це ідеальне місце для проживання форелі.

Якщо ж ловля відбувається в місцях з досить сильною течією, то варто приділити більшу увагу місцям між камінням, яке видніється над водою, а також вільному простору за ними. Іноді форель клює в поглибленнях під невеликими водоспадами.

Ця риба вибирає водойми з чистою, прохолодною водою, багато насиченою киснем. У тихих ставках форель не ловиться практично ніколи, адже вода в них влітку прогрівається більше двадцяти градусів. Форель водиться, як і в холодних гірських річках, знову-таки, з сильною течією, так і в прохолодних рівнинних.

Навесні активно ловити форель можна протягом цілого дня. А ось в літню пору виїжджати на рибалку варто тільки в ранковий і вечірній час.

Прекрасними приманками для форелі є гнойовий черв’як, великі комахи і їх личинки. При полюванні за великими особинами необхідний цілий черв’як, а при полюванні за дрібнішими – половина. Іноді рибалки йдуть на велику хитрість і, піймавши в тій же водоймі іншу рибу, насаджують на гачок невелику її частину або її нутрощі.

Сама форель надзвичайно обережна і акуратна риба. Тому ні в якому разі не потрібно вести себе, як недосвідчений любитель: створюючи бурхливу діяльність поблизу від берега, голосно розмовляти, готувати снасті для лову, переходити з місця на місце, якщо ловиш рибу вбрід.

Нерідко найефективнішими є найперші рази закидання вудки. Саме тому потрібно дуже обережно і беззвучно підходити до можливої точки знаходження форелі.

Невеликий водоспад. Улюблене місце річкової форелі
Невеликий водоспад. Улюблене місце річкової форелі

У літню пору, коли риба вже розкормлена, її краще ловити на мобільну приманку, тобто час від часу відтягувати приманку в сторону. Найкращим рішенням буде ловити форель коло самого дна, але, в той же час, наживці не слід перебувати без руху: якщо вона буде просто лежати на дні, то форель на неї не клюне.

Для того щоб не сполохати всю рибу у водоймі необхідно правильно проводити закидання. Це потрібно робити по дузі, потроху відходячи від кромки води.

Форель добре клює під час літа, але дуже важливо правильно тягнути вудку під час клювання, в іншому випадку, риба відчує тягу і випустить наживку, не проковтнувши її повністю.

Форель зривається з гачка нечасто, за умови її вірної підсічки. І остання порада: якщо риба не клює вже більше 15-ти хвилин, то слід перейти на інше місце.

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017