Ловля головня на спінінг- де, як і на що ловити

Рибалка на головня. Ловимо на спінінг

Здравствуйте шановні рибалки. У даній статті мова піде про ловлю головня на спінінг. У ній розповідається про снасті, які застосовуються для його лову, місця його стоянки, а також обговоримо приманки, які найкраще застосовувати для лову цієї риби.

Головень – досить сильна риба, і, тому, снасті, що застосовуються для його лову, повинні бути надійними. Як правило, ловиться головень вагою до 3 кілограм, рідше зустрічаються і більш великі екземпляри.

Для лову головня використовуються невеликі приманки, вага яких рідко перевищує 8 грам, тому вудилище для його лову повинно бути одночасно і легким і міцним.

Для лову головня  використовують ультралайтове вудилище з тестом 1-9 грам, середнього ладу і довжиною 2.4 метри. Довший спінінг використовувати не радиться, так як ловля, в основному, проводиться в важкодоступних місцях, на берегах, бурхливо зарослих чагарником, і управлятися там з 3-ох метровим вудилищем буде досить складно.

Середній лад є оптимальним при лові головня, так як це, як я вже було сказано, досить сильна риба, тому снасть повинна пом’якшувати ривки риби, з чим спінінг середнього ладу добре справляється.

Котушка повинна відповідати вудилищу, тобто вона не повинна бути вищою за 2500 розміру. Як правило, на ультралайтових спінінгах встановлюються котушки 1500-го або 2000-го розміру.

При ловлі головня на спінінг рекомендується використовувати моно волосінь, так як головень є дуже обережною рибою, і добре помітна плетена волосінь може його відлякати.

Діаметр волосіні повинен бути від 0.16 до 0.22 міліметрів, залежно від умов лову і передбачуваної ваги риби. Звичайно, можна також використовувати і плетені волосіні, але найтонших діаметрів (від 0.06 до 0.08).

При використанні плетеної волосіні рекомендується застосовувати повідець з волосіні, завдяки йому, снасть стане менш помітна для головня, і, можливо, він зважитися на атаку.

Використовувати різні карабіни також не рекомендується, краще всього прив’язувати приманку безпосередньо до самої волосіні, нехай це і займе трохи більше часу, зате, таким чином, ви позбудетеся від зайвих елементів в оснащенні, що при рибалці на головня дуже важливо.

Про снасті поговорили, тепер кілька слів необхідно сказати про перспективні місцях для ловлі спінінгом головня. Як правило, він стоїть на перекатах, на сильній течії, ховаючись за прибережним камінням і будь-якими іншими підводними перешкодами, іноді йдучи зі струменя, щоб перепочити.

Також головень любить триматися біля мостів, паль подібних місць, де течія змінює свій напрямок і силу. Влітку його часто можна виявити біля берега, до якого впритул примикає чагарник. Він стоїть майже біля самої поверхні води, чекаючи, поки з гілок впаде черговий жук або комарик.

Тепер поговоримо про приманки, які використовуються при лові головня на спінінг. Основним кормом головня є невеликі рибки, типу уклейок, верховодок, дрібної плотви, так як рот у нього не дуже великий.

Тому для його лову доцільно використовувати невеликі приманки. Це можуть бути різні воблери, в тому числі і поверхневі поперці, обертові блешні, так звані девони і цикади, невеликі коливні блешні, рідше для лову головня на спінінг використовуються дрібні твістери.

Головень на воблер
Головень на воблер

Найбільш уловистий з перерахованих вище приманок є воблер. При цьому, воблер, як і всі принади, повинен бути невеликого розміру, від 3 до 6 грам, і мати невелику глибину заглиблення, так як головень полює, як правило, у поверхні води.

Проводка повинна бути трохи швидше, ніж при ловлі щуки, іноді можна робити паузи, ривки вудилищем або котушкою. Другими за уловистістю є так звані вертушки.

Рекомендується використовувати «вертушки» найменших розмірів, це 00, 0, 1 і максимум 2, але найчастіше 0 і 1. На перекатах головень найкраще ловиться на так звані колебалки невеликого розміру.

Клювання у головня дуже потужне, як тільки ви відчули удар, тут же необхідно зробити потужну підсічку, щоб пробити його м’ясисті губи. Якщо у вас вийде це зробити, то риба ніколи не зійде.

Поспішати з виведення не варто, дайте рибі погуляти, як тільки вона втомиться, а це відбувається досить швидко, вона буквально сама попливе до берега, і вам залишиться тільки акуратно її взяти.

P.S. При ловлі головня рибалці необхідно дотримуватися елементарних правил маскування, пересуватися по берегу маскуючись і без шуму. Зверніть увагу, щоб при пересуванні у вас нічого не гуркотіло в рюкзаку, так як шум може насторожити або зовсім відлякати головня.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017