Рибалка на головня. Особливості ловлі літом

Особливості та нюанси рибалки на головня влітку

У статті розказано про те, де шукати місце для полювання головня. Які снасті використовуються для рибалки. Від чого залежить вибір приманок для ловлі головня влітку. Від чого залежить активність головня.

Перш ніж вирушити ловити головня важливо з’ясувати місця його проживання. Так, прийшовши на водойму, відразу слід шукати ділянки з швидкою або середньою течією, а також перекати з кам’янистим дном.

На перекатах головень об’єднується в великі косяки, після чого починається нерест. Важливо відзначити, що головень починає нереститися відразу після того як починає цвісти черемха. Самці залишаються стояти безпосередньо на перекаті, а самки відходять трохи нижче. Під час нересту головень успішно ловиться абсолютно на будь-яку приманку, яка буде йому запропонована.

Багато рибалок вважають, що зловити головня можна тільки з укриття, але це все не так, найголовніше дотримуватися тиші під час лову і не робити різких ривків, тоді головень сміливо підпливе до приманки яка спускається за течією і поласує нею. Обережність головні виявляють тільки на ділянках зі слабкою течією і тільки коло поверхні. Важливо знати, що протягом усього світлового дня успішно можна ловити головнів під мостами біля паль і опор, а також поряд з греблями.

Що стосується активності головня, то варто відзначити, що риба стає пасивною, коли рівень води піднімається, при спаді активність підвищується. Перед грозою головень ховається в ями і інші укриття і повністю перестає клювати.

Активність відновлюється буквально відразу після дощу, також риба добре клює в сильну спеку, але тільки рано вранці і пізно ввечері. Вночі на полювання виходять великі головні, які протягом дня ховаються в укриттях (в ямах, під корчами, опорами і палями).

При виборі місця слід віддавати перевагу ділянкам з легкою хвилею, на дзеркальній поверхні головень поводиться більш обережно і з меншою впевненістю атакує приманку. Визначивши місце риболовлі, його рекомендується трохи підгодувати. В якості підгодовування може використовуватися нутряне сало, порізане дрібними шматочками або кров яка запеклася.

Ловити головня успішно можна з використанням таких приманок як: коник, муха, личинки, жучки. Крупного головня можна пробувати ловити на дрібних гризунів. Влітку головень клює дуже добре, але все-таки існують періоди, коли риба повністю ігнорує приманку.

Так, в липні головень повністю перестає годуватися, і вся причина криється у високій температурі повітря. Але, висока температура на активності головня ніяк не позначається, просто в цей період з’являється дуже багато мошкари і нічних метеликів, якими годується риба. Наситившись вночі, вдень головень просто плаває на поверхні або ховається в тіні від сонця, при цьому повністю ігноруючи комах які йому пропонує рибалка. Найкращою насадкою для лову головня залишається коник.

Найкраще головень клює на коника
Найкраще головень клює на коника

Що стосується снастей, то тут може використовуватися нахлистова або поплавкова вудка. Після закидання приманки все що залишається – це чекати клювання, яка виражається в різкому ударі, в результаті якого поплавок повністю йде під воду. Саме в цей момент виконується розмашисте і різке підсікання. Виводити спійманого головня необхідно швидко, якщо з цим процесом зволікати, то риба починає сильно плескатися, що створить непотрібний шум, через який зграя відразу покине ділянку і в найближчі дні на ній не з’явиться.

Крупного головня ловити дуже складно звичайною вудкою і коником спокусити його не вийде. Для лову в якості приманки використовується як мінімум два малька, які насаджуються на окремі повідці. Приманка закидається в струмінь, ловля здійснюється тільки з дна.

Варто зазначити, що великий головень їсть практично все, що потрапляє в воду, починаючи від ягід і закінчуючи мальком і дрібними гризунами. Однак апетит риби не завжди постійний, і залежати він буде від погодних умов і пори року. Так, навесні головень із задоволенням їсть ікру риби, черв’яків, молюсків, влітку основний раціон їжі складають комахи, що падають у воду, восени великий головень починає полювати на жаб і малька.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017