Рибалка на головня – як, де, чим і коли ловити

Ловля головня

Головень – це одна з унікальних і цікавих прісноводних риб роду коропових з великою лускою, які клюють ранньою весною. Вона населяє практично всі річки України, має таку якість, як обережність, тим самим приманюючи рибалок. Цей вид риб є всеїдним і «універсальним», їжею їм можуть служити: комахи, раки, молюски, черви і так далі.

Хороший улов спостерігається у власників будь-яких видів снастей, але саме навесні рекомендується використовувати болонську снасть. Ловити головня краще використовуючи в якості приманки комах, таких як хрущ, коники, мухи.

Типові місця для ловлі головня

Взимку ловля головня слабшає, вона починається через 3-4 дні після сходження льоду. У цей час риба покидає свої зимові місця для укриття і випливає на більш поверхневі.

Ловити головня буде краще в місцях, де глибина становить 1.5-2 м і є зарості трави. Кращий варіант для лову будуть невеликі річечки. Також хорошим місцем будуть рівномірні прогони, які межують з, зарослими травою, затоками і гирлами маленьких річок. У такі річки в березні заходять величезна кількість риб, саме ранньою весною там знаходиться найбільше скупчення головня.

Перші риби вважаються сильними і сходи бувають дуже часто. Вони різко захоплюють наживку, що викликає досить сильний прогин вудилища. Підсікання рекомендується плавне, але енергійне, різке може привести до розриву волосіні.

Снасті для ловлі головня.

Які використовувати снасті? Найкращий результат для лову головня показує болонська снасть. За допомогою її рибалка може ловити на, віддаленій від берега, ділянці і правильно контролювати ситуації при клюванні.

При ловлі болонською снастю застосовується вудилище, довжина якого становить 4-5 м з безінерційною котушкою. Ця довжина використовується для того, щоб контролювати знесення оснащення за течією річки. Якщо риба пасивна, то знесення не приведе до бажаного результату, для цього рекомендується використання перетримок.

При стоянні риби на кордоні струї і зворотній течії, необхідна перетримка із середньою силою, з одночасним знесенням поплавка до берега.

Коли і де ловити головня.

Також головня можливо зловити і влітку, до початку літнього сезону риба починає підніматися на верхні шари річок, щоб полювати на падаючих комах. Ловити рекомендується в червні або серпні, в цей час спадає спека і комах стає менше. Снасті для цього сезону підійдуть поплавкова і нахлистная вудка. Кращою наживкою для літа є коник.

Восени також можливо зловити головня, але він буде перебувати вже нижче в воді, місяці для лову підійдуть жовтень-листопад. Ловлю рекомендується починати не раніше 10 години ранку. Снасть можна використовувати поплавкову і ловити на гусеницю.

Багато хто говорить, що взимку головень не клює, але це не так. З появою першого льоду, ця риба стає активною і багато рибалок його вдало ловлять. Ловити треба в відлиги, наживка мотиль або черв’як.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017