Снасті і приманки для рибалки на головня

Рибалка на головня. Підбираємо снасті і приманки

У статті розказано, як підібрати снасті і приманки для ловлі головня. Від чого залежить вибір приманок для ловлі головня.

Головень – дуже обережна, хитра і полохлива риба! Ці якості вплинули на кількість всіляких методів лову цієї риби. Адже чим складніше досягти позитивних результатів, тим більше способів використовуєш, домагаючись бажаної мети!

Взагалі, головень вважається найбільш трудомістким об’єктом полювання у рибалок. Правильний вибір снасті і приманки для лову головня залежить від знання звичок цієї примхливої ​​рибки, яка, до речі кажучи, часом виловлюється екземплярами до 6 кг!

Найпоширеніший спосіб ловлі головня – нахлистом. Друга половина червня і весь липень – найкращий час для застосування даного методу.

Для цього варіанту потрібно довге легке вудилище мінімум 5 м, але, при цьому, досить жорстке і з надійними пропускними кільцями. Головна вимога до котушки, якою ви оснастити своє вудилище – добре відрегульоване фрикційне гальмо, з максимальним запасом волосіні діаметром 0,18-0,20 мм.

В якості наживки використовують бабку, хруща, коника і т.д. Тут слід звертати увагу на те, кого найбільше на тій водоймі, яку ви вибрали, тих і використовувати в якості приманки. Насаджуйте на одинарний гачок №8. Вантаж, для даного виду лову, зазвичай не використовується.

На ранкових і вечірніх зорях, найбільш ефективний метод лову головня є використання донної снасті. Вудилище, в даному випадку, необхідно більш потужне, довжиною до 2 м, безінерційна котушка з запасом волосіні діаметром 0,15-0,20 мм, ковзне, плоске грузило. Середній або великий одинарний гачок, в залежності від розмірів приманки. Для донної снасті, в якості наживки, добре підходить личинка річкової міноги, курячі тельбухи, черви, сир, широко використовують і живця. Найкращим для головня живцем, є піскар.

Після рясних весняних дощів, коли рівень води в водоймах високий, головень після зимового голодування з жадібністю буде кидатися на абсолютно будь-які приманки – ловля спінінгом найактуальніший спосіб в полюванні на цю рибу.

В цьому випадку, чудово підходить спінінг легкого або середнього класу з швидким ладом, довжиною до 2 м. Котушка повинна добре укладати волосінь або плетений шнур, так як, за умовами лову, вони повинні бути гранично тонкими, не менше 0,16 мм діаметром. Блешні, що обертаються з вузькою і довгою пелюсткою (вербовий листок) №2, найчастіше використовують в цьому виді лову.

Трофейний головень на воблер
Трофейний головень на воблер

Колір блешні бажано вибирати відповідно до пристрасті головня тої або іншої водойми. Обов’язково звернути увагу на монтаж блешні – глибина ходу, як грає в потоці змінної течії.

Навесні і ближче до осені, для лову головня можна використовувати поверхневі воблери, здатні працювати на течії. Довжиною в 7 см, бажано із дзеркальною поверхнею.

Отже, вам запропоновано декілька найбільш широко поширених методів ловлі головня. Правильно вибирайте снасті і приманки до них. Пам’ятайте – від вашої підготовки, багато в чому, залежить успішний результат риболовлі!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017