Тактика ловлі весняного головня на малій річці

Ловимо головня весною

У статті розповідається про весняну ловлю головня на малій річці. Які способи лову популярні серед рибалок, як вести себе на малій річці рибалці? Про це та багато іншого читайте в даній статті.

Відвідування малої річки навесні з метою зловити головня може закінчитися повним фіаско або багатим уловом. І залежить це не стільки від використовуваної приманки або неправильно обраного способу лову. Багато в чому сам рибалка визначає успіх риболовлі своїми діями.

Головень є однією з найбільш обережних риб. І якщо у великій річці він не такий обережний, то в малих річках головень полохливий і недовірливий.

Щоб зловити головня навесні в невеликій річці, потрібно знайти місця, де він годується. Рибалці це зробити не складно, важливо строго дотримуватися деяких запобіжних заходів. Для початку рибалці потрібно усвідомити прості правила поведінки на березі малої річки. До місця лову потрібно підкрадатися, не видаючи ніяких звуків. Головень негативно реагує на сторонні звуки, на тупіт рибалки, а також добре бачить. Деякі досвідчені рибалки опускаються на коліна, щоб непомітно підібратися до перспективного місця.

Головень веде зграйний спосіб життя, і чим дрібніше риба, тим більше риби в зграї. Але не варто сподіватися, що, потрапивши на зграю, рибалка зловить багато головнів. Риба що потрапила на гачок надає потужний опір, особливо в перший час.

Головень на воблер
Головень на воблер

Нерідко перші ривки риби призводять до обриву волосіні або розгинання гачка. Після такого виведення наступне клювання буде не скоро. Тому, необхідно залишити це місце, кинувши трохи корму, і продовжувати ловлю на іншій перспективній точці.

Рибалці з будь якою снастю на малій річці доводиться багато переміщатися. Щоб знайти потрібний вир, іноді необхідно подолати сотні метрів, а іноді і кілометри. Тому нічого зайвого з собою у рибалки не повинно бути.

Існують різні способи лову весняного головня на малій річці. Спінінгісти полюють за червонопірим красенем з легкими вертушками і дрібними воблерами. Шанувальники проводки використовують тваринні і рослинні насадки. А у любителів донної ловлі свої секрети.

Хрущ. Улюблена наживка головня весною
Хрущ. Улюблена наживка головня весною

Поплавкові і донні снасті мають багато спільного. Це легке вудилище, наявність котушки з волосінню 0,25-0,3 мм, міцний поводок 0,18-0,2 мм, кований гачок. Сигналізаторами клювання служать поплавок або кінчик вудилища.

Серед наживок навесні головень надає перевагу личинкам бабки, річковику, дощовим черв’якам, хрущам. З рослинних насадок популярна консервована кукурудза, парений горох і перловка.

Весняна ловля головня на невеликих річках ведеться до середини або кінця травня, потім риба нереститься, і клювання затихає.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017