Як, чим, де і коли ловити головня на вудку

Ловля головня на вудку

Здравствуйте шановні рибалки. У даній статті розповімо вам про ловлю головня на поплавкову вудку. Багато рибалок звикли використовувати для лову головня спінінгом або ж фідером, але вони забувають про те, що головень також добре ловиться і на звичайну телескопічну вудку.

Тільки до снасті, а саме до вудилища, волосіні, котушки, гачка пред’являються особливі вимоги, так як,  нам усім відомо, головень дуже сильна риба, він і без зусиль зможе вивести з ладу неякісну снасть. Отже, про все по порядку.

Почнемо ми традиційно з вибору снастей для лову головня, а розповісти тут є про що. Як вже було сказано, головень дуже сильна риба, і він не дасть рибалці ні найменшого шансу, якщо відчує в снасті слабкі місця. Ловля головня на вудку передбачає  використання телескопічного вудлища, до якого пред’являються особливі вимоги.

Вудка для лову головня повинна бути потужною і надійною, вона повинна мати великий запас міцності. Її довжина не повинна перевищувати 6 метрів, так як з ростом довжини міцність снасті зменшується, а також збільшується вага вудилища, що створює певні труднощі для рибалки.

Для лову головня на вудку найкраще використовувати безінерційну котушку, так як при клюванні трофейного екземпляра вагою більше двох кілограм рибалці дуже часто доводиться відпускати жилку, щоб уникнути поломки вудилища або розриву волосіні, що, на жаль, іноді трапляється.

Також важливо правильно налаштувати фрикційне гальмо перед початком риболовлі, так як саме воно забезпечує амортизацію ривків риби і відпуск волосіні. До волосіні для лову головня пред’являються також високі вимоги по міцності.

Більшість рибалок використовують основну і повідкову волосінь. В якості основної ставлять фірмову японську моно волосінь діаметром 0.25 міліметрів, на повідку варто ставити точно таку ж волосінь, але вже діаметром 0.16 мм.

Зверніть увагу, що волосінь при такому невеликому діаметрі повинна бути міцною, це дуже важливо, інакше ви просто втратите довгоочікуваний трофей. Розмір гачка для лову головня на вудку залежить від наживки, на яку буде здійснюватися ловля, але при будь-якій приманці, він не повинен бути менше 8 номера, інакше ви просто не зможете засікти головня.

Поплавок можна використовувати будь-якого розміру, тут принципової різниці немає, але багато хто віддає перевагу моделям з огрузкой до 3 грам, і великою підводною антеною, так як ловля головня пов’язана з риболовлею на сильній течії, де поплавок часто топить.

Перспективними місцями для лову головня є ділянки річки з обривистими берегами, де течія змінює свою силу і напрям. Як правило, глибина в таких місцях не повинна бути менше 3 метрів, так як головень воліє стояти на великих глибинах, у вирах.

Ловля головня на вудку на передбачає використання різних наживок. Вибір наживки для його лову залежить від сезону лову. Якщо це рання весна, то найкраще ловити головня на звичайного дощового черв’яка. В кінці початку травня, з вильотом хруща, ловля здійснюється саме на нього.

Хрущ. Улюблена наживка головня весною
Хрущ. Улюблена наживка головня весною

З настанням літа, головень починає активно ловитися на різні насадки рослинного походження, це, наприклад, горох, пшениця, перловка, кукурудза. Особливо добре себе зарекомендували горох і кукурудза, хоча і на пшеницю з перловкою він ловиться непогано, але на ці дві наживки часто трапляється й інша риба, така як плотва, підлящик, густера, яка заважає ловити.

Можливо використовувати і так звані комбіновані наживки з гороху і кукурудзи, на такі бутерброди трапляються найкрупніші екземпляри. В кінці літа головень добре ловиться на чорну п’явку, у якої попередньо обрізуються присоски, також вона добре працює влітку і навесні, особливо при лові на сильній течії.

Найкращим часом для лову головня вважається ранній ранок і вечір, безпосередньо перед заходом сонця, так як саме в цей час головень активно годується. Приходити на місце лову необхідно заздалегідь, на березі слід поводитися дуже тихо, так як, нам усім відомо, головень є дуже обережною рибою і найменший шум може його, як мінімум, насторожити або зовсім змусити піти з місця лову.

Ловля головня на вудку пов’язана з довгим очікуванням клювання, тому запасіться терпінням і чекайте. Клювання у головня потужне, головне вчасно підсікти. При виведенні дайте рибі погуляти, заморили головня, і потім акуратно заведіть в підсак. Це все про ловлю головня на вудку.

Вдалої риболовлі !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017