Як, де, чим і коли ловити головня весною

Ловля головня весною

Ранньою весною, коли лід тільки-тільки зійшов, деякі рибалки сидять в очікуванні, поки утвориться паводок, поки вода зійде, після чого вони і приступлять до риболовлі. Але і в цей період можна прекрасно порибалити, замочити літні снасті і нарешті відкрити сезон відкритої води.

Вся справа в тому, що навесні починати ловити головня можна буквально відразу ж після танення льоду. Так як у мене досвід ловлі головня на відносно малих річках, як раз про свій досвід я трохи і розповім. Для початку зазначу, що на малих річках клювання головня на спінінгові приманки і поплавкову снасть починається після танення льоду, його можна зловити в момент повені, і природно в літньо-весняний період, коли річки входять в берега, міліють, закриваються водною рослинністю, утворюючи де не де вікна з водною рослинністю.

Мені легше ловити головня в літній період. Вся справа в тому, що я рибалю тільки з берега, дуже дальній кидок зробити не виходить, так як річка шириною всього в 20-40 метрів петляє, а берега практично повністю покриті кущами і іншою рослинністю. Відповідно, влітку листя хоч якось маскує рибалку і можна трохи ближче підібратися до місць стоянки і виходу головня, навесні, коли берега «голі», доводиться трохи викручуватись, щоб підкинути приманку головню.

Що стосується снастей, то я використовую спінінг 1,8 метра завдовжки, іноді доводиться брати і коротший, так як з більш довгим вудилищем просто незручно рибалити, так як кущі і навислі дерева вносять свою лепту. Тест спінінга від 2-4 грам, але все це визначається суто візуально; іноді, я прямо в магазині прошу оснастити спінінг приманкою, щоб на місці оцінити якість, підходить він мені чи ні.

Особливу увагу при виборі спінінга треба приділити кінчику спінінга – я віддаю перевагу таким спінінгам, які мають дуже тонкий і гнучкий кінець, що зручно і для закидання снасті методом розгойдування (для малих річок це актуально), і для чіткого визначення клювання, для більш тонкої і надійної підсічки. Спеціально пишу без використання спеціальної рибальської термінології, щоб більшості було зрозуміліше, про що йдеться і якими якостями повинна володіти снасть.

Волосінь – найчастіше, 0.18 мм. Можна поставити і товстіше, але головень – риба полохлива і в міру збільшення товщини жилки, кількість клювань буде помітно менше. Повідець не ставлю. Відразу скажу, іноді клюють екземпляри, які рвуть 0.18мм., Буває і щурята зрізають приманку, до цього потрібно бути готовим і просто змиритися. Як на мене, краще втратити рибу, ніж взагалі не побачити клювання.

Котушка – безінерційна, підбирається досвідченим шляхом, відповідно діаметру волосіні і вазі приманки.

Приманки для головня

У 90% випадків я використовую маленькі воблери, розмір яких не більше 1-1,5 сантиметра. Воблери і інші снасті я купую не в фірмових магазинах (питання ціни), тому конкретного виробника не назву. Єдине, я залишаю тільки гачок в хвостовій частині воблера, іноді замість трійника ставлю одинарний гачок або двійник. Все це робиться для того, щоб воблер заграв належним чином і більше імітував живність. Другий тип приманок, які я використовую в весняний період – мушки і звичайний черв’як на гачку, перед яким я ставлю кілька дробинок, щоб мати можливість зробити закид.

Головень на воблер
Головень на воблер

І кілька слів, як я ловлю головня навесні. Перший десяток закидів проти течії і за течією я роблю з положення сидячи, при цьому не підходжу безпосередньо до води, а зупиняюся за 2-3 метра до берега. Після закидів вище і нижче за течією, роблю закид навскоси вище за течією, даю воблеру у вільному плаванні пройти над цікавим мені місцем, щоб він проплив нижче місця на 2-3 метра, а потім акуратно підмотую снасть, роблячи паузи і посмикування. При ловлі головня весною потрібно терпіння і спостережливість. Буває так, що риба крутиться поруч, але не клює. Доводиться пробувати різні види проводки, різні воблери.

Тепер про безпосередньо місця проживання головня. Найчастіше він бере з поверхні, але вважає за краще в цей період часу триматися на кордоні глибин, швидкої і повільної течій, в місцях вирів і зворотної течії. Буває, що безпосередньо з поверхні головень не бере, але варто підкинути приманку під кущі і трохи його притопити, як відразу ж слід клювання. Як тільки починається літ хруща – слід відразу ж перемкнутися на цю чудову наживку. Можна ловити і методом сбіруліно, в проводку, або просто запускаючи жука за течією, лише трохи його притопивши.

Звичайно ж, в статті я дав лише загальні моменти про ловлю головня весною на спінінг, і не сказав, що дану рибу навесні ловлять і на донні снасті, але, як то кажуть – це вже на любителя. Я віддаю перевагу ходовій риболовлі, тому на донки головня практично не ловлю.

Крім воблера, навесні можна використовувати і невеликі вертушки (на які часто сідає окунь), хробака на гачку з грузилом, нахлист.

Як тільки розтане лід, вибирайтеся на річки за весняним головнем – це захоплююча рибалка.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017