Як ловити головня на хруща з дна

Рибалка на головня. Ловимо на хруща

Добрий день шановні рибалки, любителі і професіонали. Дана стаття буде присвячена ловлі головня на хруща з дна.

Хрущі – улюблені ласощі головня. Шкода, що період такого лову не великий, хоча багато рибалок знайшли вихід з цієї ситуації, вони просто заморожують жуків.

Здавалося б, природу не обдурити, і головень не буде клювати? Але ні, це не так. Можна ловити головня на замороженого жука і в серпні.

Для ловлі головня з дна на хруща застосовується так звана закидачка. Дана снасть складається з вудилища, ковзаючого грузила, повідка і гачка. Вудилище застосовується довжиною від 2.4 до 2.7 метра, з тестом 20-80 грам.

В якості основної волосіні  використовується моно волосінь діаметром 0.28 мм. При такому лові не застосовуються плетені волосіні, як показала практика, відсоток засіченної риби при їх застосуванні знижується.

Це відбувається, можливо, через те, що головень, як правило, хватає наживку стрімко, одним потужним ривком, а плетена волосінь не розтягується і головень, відчувши підступ, тут же кидає жука.

А через розтяжності моно волосіні у вас є більше часу, щоб встигнути виконати підсічку. Як грузила використовуються так звані літачки.

Такий грузик являє собою оливку з крильцями, які при підсікання дозволяють грузику миттєво відірватися від дна і уникнути його зачепів за підводні перешкоди.

Вага грузика залежить від течії. Як правило, ловля здійснюється на досить сильній течії і ваги тягарців починаються від 40 грам і досягають 120.

Протягнувши волосінь через отвір в грузику, необхідно протягнути намистину, яка допоможе уникнути прямого контакту волосіні з масивним вантажем, який при частих закиданнях може перебити її.

Потім до волосіні прив’язується карабін з вертлюжком, до якого згодом буде кріпитися поводок. Повідець виготовляється з волосіні 0.2 мм, вона дозволяє при добре відрегульованому фрикціоні, впоратися з рибою вагою в 3 кілограми.

До одного кінця волосіні прив’язується вертлюжок, до другого гачок. Гачок повинен бути потужним і дуже гострим, щоб надійно пробити м’ясисті губи головня.

Трофейний головень на хруща
Трофейний головень на хруща

За старою класифікацією використовується 8 номер гачка, він досить великий і потужний, щоб надійно засікти велику рибу. Перед відправленням на риболовлю зробіть кілька повідків різної довжини, згодом ви зрозумієте, навіщо це.

Шукати головня потрібно в місцях зі швидкою течією – це всілякі перекати, мости, вузькі ділянки річки, завали коряжника.

Розташовуватися слід на двадцять метрів вище місця імовірної стоянки головня, так як риба ця дуже обережна, і її може злякати ваше переміщення по берегу.

Необхідно сказати декілька слів про те, як насаджувати жука на гачок. Деякі рибалки перед, тим як протягнути через жука гачок обламують йому крильця, таким чином, на їхню думку, жук стає більш м’яким і головню простіше його заковтнути.

Можна цього і не робити, досвід показує, що це не приносить ніякого результату, крім того, жук частіше зривається головнем з гачка, і, причому, безкарно для останнього.

Як чіпляти хруща?

Протягуємо гачок в середину тулуба і виводимо в районі попки, трохи оголивши жало.

Хрущ насаджений на гачок
Хрущ насаджений на гачок

Отже, ви закинули. Очікування. І раптом, довгоочікуваний потужний ривок, клювання, спінінг летить з ріжків, підсікання, розчарування, витягуємо – все ціле, як так?

Здавалося б, після такого стрімкого ривка головень мав би сам засіктися, але не тут то було. Для цього ми і зробили кілька повідків різної довжини.

Якщо після клювання хрущ залишився цілим, необхідно поставити більш довгий повідець, це сприяє кращій грі наживки на течії і, можливо, в цей раз головень попадеться.

Якщо ж навпаки, жук після клювання був з’їдений, необхідно поставити більш короткий поводок. Взагалі головень відрізняється досить стрімким, потужним, різким клюванням, і тому його непросто підсікти, так як, відчувши підступ, він тут же кидає жука, і ви не встигаєте підсікти.

Ось що можна зробити:

Спінінг ставиться якомога більше вертикально і так, щоб при потужному ривку він перекидався. Виходить, що під час потужного клювання спінінг перекидається, головень не відчуває опору і заковтує жука, і у вас є достатньо часу, щоб виконати підсічку.

Поспішати при виведенні головня не варто, риба ця дуже сильна, тут важливий тонко настроєне фрикційне гальмо і надійна, міцна волосінь.

Головні правила при лові головня на хруща: тонко налагоджена снасть, грамотно підібрана довжина повідка і розмір гачка, правильно насаджений жук.

Дотримуйтесь цих правил, і ви завжди будете з уловом. Вдалої Вам риболовлі на головня !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017