Як ловити головня на хруща

Ловля головня на хруща

Здрастуйте шановні рибалки. Ловля головня на хруща вельми ефективний спосіб риболовлі. У даній статті мова піде про лов головня на хруща на поверхні води, а не з дна, так як, далеко не секрет, що головень охоче ловиться на хруща і на донку-закидачку. Отже, про все по порядку.

Довго говорити про снасті не будемо. Декілька слів. Для ловлі головня на хруща як правило використовуються спінінгові вудилища довжиною 2.7 метра, тестом 10-30 грам. Котушку застосовують безінерційну, розмірі 2000, основну моно волосінь діаметром 0.22 мм, і поводок також з моно волосіні, але вже більш тонкого діаметра, а саме – 0.16 мм, такий тонкий повідець необхідний, так як головень – риба дуже обережна і при використанні більш товстих лісок, кількість клювань помітно зменшується.

На цьому про снасті все, тепер про саму риболовлю, так як розповідати досить багато.

Ловля головня на хруща починається, звичайно ж, з його вильотом. У різних регіонах виліт хруща припадає на різний час, але, як правило, це кінець квітня, а в більш холодних регіонах – початок травня. Період активного лову головня на хруща триває всього лише один місяць, що дуже мало, і тому всі рибалки з нетерпіння чекають початку «травневого» сезону лову головня.

І недаремно, бо в цей час головень стає дуже активним, він часто піднімається на поверхню води, поїдаючи пливучих по поверхні жуків. Цим і користується рибалка, підкидаючи головню свого жучка, але вже з гачком. Але не все тут так просто. Розглянемо всі етапи лову й перспективні місця.

Перспективними місцями для лову головня в весняний період є різні перекати, підтоплені кущі, біля яких, необхідно відзначити, попадається найбільший головень.

Існує два можливих варіанти лову головня.

Варіант перший ловлі головня

Це ловля з різних мостів, пристаней, і інших місць, які дозволяють безпосередньо, без закидання, сплавляти жука за течією. Це найпростіший спосіб лову, так як все, що вам необхідно – це просто опустити жука на воду, а течія зробить за вас всю роботу.

При такому способі лову ви зможете, звичайно ж, при наявності хорошого зору, безпосередньо контролювати сплав жука і в разі клювання, зробити своєчасну підсічку. При сплаві жука можна його злегка підсмикувати, тим самим залучаючи рибу. Про цей вид ловлі, мабуть, все, так як мало хто з нас має можливість ловити з мостів та інших місць, придатних для лову таким способом.

Другий варіант ловлі головня

Другий варіант передбачає ловлю головня на хруща з берега. Для цього вам необхідно «послати» жука на пристойну відстань від берега. Як це зробити? Адже жук дуже легкий і закинути його не представляється можливим. Звичайно, багато рибалок примудряються ловити і таким чином, закидаючи жука на 5 метрів з стрімчастого берега. А що робити, якщо перспективна точка знаходиться в тридцяти метрах від рибалки?

Вихід з даної ситуації є і він дуже простий. Необхідно застосувати спеціальний прозорий поплавок, який називається бомбарда. Даний своєрідний поплавець виготовляється різних розмірів, але завжди з прозорого пластика, таким чином, обережний головень його не бачить і не помічає каверзи. Бомбарда випускаються різних ваг, але, на наш погляд, оптимальною для лову головня є 15 грамова бомбарда.

Вона дозволяє закинути жука на відстань до 60 метрів від берега, що іноді просто необхідно. Все бомбарди мають лише максимальну вагу, так як її огрузка обирається безпосередньо самим рибалкою. Це здійснюється шляхом заливання в неї води через спеціальні отвори, і від того, скільки води ви в неї заллєте, і залежить вага снасті.

Хрущ
Хрущ

Як правило, будь-яка бомбарда заповнюється водою на три чверті. Бомбарда фіксується на волосіні за допомогою спеціальних петельок для ковзних поплавців, але можна зробити все простіше. Беремо простий сірник, обточуємо його з одного краю і, таким чином, розміщуємо його у вушко бомбарди, затискаючи волосінь.

Повідець при лові таким способом повинен бути не менше метра, так як, вже зазначалося, головень – риба дуже обережна і краще перестрахуватися. Після оснащення снасті, виконується закид в перспективну точку. При цьому, хрущ плаває на поверхні води. Як дізнатися, коли головень взяв жука? Помітити це практично не можливо, якщо ви тільки не володар орлиного зору.

Клювання рибалка відстежує по волосіні. Коли риба вже заковтнула наживку, то вона йде на дно або в сторону, тим самим натягуючи її. У цей час необхідно зробити потужну підсічку, щоб надійно просікти м’ясисті губи головня. Про виведення, гадаємо, розповідати не варто, кожен рибалка це робить по-своєму.

Головне – не поспішайте і добре відрегулювати фрикційне гальмо. На цьому все про ловлю головня на хруща.

Вдалої риболовлі !!!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017