Йорж. Опис і ловля йоржа

Йорж – опис і як ловити

Більшість рибалок незаслужено ігнорують таку рибку, як йорж. Одне з найпоширеніших і далеко не найбільш образливих прізвиськ йоржа – «сопливий». Отримано таке прізвисько за велику кількість слизу, що покриває рибу.

Через свій невеликий, порівняно з іншими різновидами риб, розмір (а максимальний розмір не перевищує 20, зрідка 25см) йорж вважається долею початківців рибалок. Спробуємо заперечити цю думку.

Розміри.

Дійсно, максимальний зафіксований розмір цієї риби склав 18,5 см при масі 208 грам. Зустрічаються згадки про рибу розміром 27 см і вагою близько 500 грам, але вони не підтверджені документально. «Середньостатистичний» йорж має довжину близько 10-12 сантиметрів і вагу 40-80 грам. Але при таких скромних розмірах по співвідношенню їстівна вага/загальна вага, йорж займає одну з лідируючих позицій.

Смакові якості.

У цій категорії у йоржа практично немає конкурентів. Найсмачніша юшка – з йоржа. Часто йоржа застосовують для приготування основи юшки – бульйону. При цьому рибу тільки патрають і видаляють зябра. Навіть слиз видаляти немає необхідності. Варять йоржа в марлевому мішечку, потім видаляють і закладають іншу рибу.

Смажений йорж залишить далеко позаду себе і бичка і карася. Способів і рецептів приготування можна знайти дуже багато.

Місця проживання.

Йорж поширений досить широко. Зустрічається як в Європі, так і в Азії і Північній Америці. Живе в річках (крім ділянок з сильною течією), ставках, озерах і водосховищах. Холоднолюбивий, тому віддає перевагу глибоким місця і ділянкам дна з виходом ключів.

Віддає перевагу замуленим і зарослим ділянкам з корчами, які служать йому укриттям. Може займати порожні нори раків. Ще одне з улюблених місць проживання – біля підмитих і обривистих берегів.

Живлення.

Як це не дивно, але йорж є хижаком. У його раціоні зустрічаються черв’яки, молюски, личинки, ікра риб і мальки.

Ловля йоржа.

Піймання йоржа можливе практично будь-яким знаряддям лову. Це може бути і донка, і навіть спінінг (правда, дуже рідко).

Основною же снастю ловлі цієї риби є поплавкова вудка. Довжина вудилища повинна відповідати місцю лову. Волосінь діаметром 0,15-0,18 мм. Гачок №№ 4-5 по вітчизняній нумерації. Поводок можна не використовувати.

Клює йорж дуже жадібно, глибоко заковтуючи наживку. Тому обов’язково застосування екстрактора.

Ловлять з дна. Наживка тваринного походження: черв’як, мотиль, опариш, річковик. На рослинні насадки йорж клює неохоче. Так як він є рибою зграйною, то на одному місці можна зловити не один десяток рибок. Якщо ж клювання припинилися і протягом 15-20 хвилин триває затишшя, то слід змінити місце.

І останнє. Уколи колючками спинного плавника йоржа дуже болючі і довго не гояться. Тому при його виловлені необхідно дотримуватися обережності.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017