Як, де і на що ловити краснопірку літом

Ловля краснопірки влітку

Краснопірка вважається однією з найкрасивіших риб сімейства коропових. Яскраво-червоні плавники, помаранчеві очі і золотиста луска, блискуча і переливається під літнім сонцем. Ловля червонопірки влітку є одним з найбільш захоплюючих занять.

І це не тільки про лов дрібниці розміром менше долоні, а й про полювання на представників вагою в півкілограма і довжиною до 30 см.

Де ловити краснопірку

Краснопірка поширена у всіх прісних водоймах Європи аж до Уралу. Навколишнє середовище, в основному, зарості. Тому, її багато в водоймах зі стоячою водою, де риба ховається в водній рослинності.

При лові червонопірки влітку слід знати, що ця риба любить теплу воду і в спекотні сонячні дні, зграйки риб грають у поверхні води, не йдучи глибше 15-20 см. Увечері краснопірка опускається на глибину, в шари води, які повільніше остигають. Великі особини червоноперки проводять весь день в очеретяних заростях, плаваючи коло самого дна.

Снасть на краснопірку

Снасть для лову краснопірки влітку залежить і повинна відповідати умовам, при яких ведеться ловля. Вудилище використовують довге, легке, цільне або складне, з гнучким кінчиком. Для лову краснопірки в верхніх шарах, краще вибирати легку оснастку з поплавком типу «контролер», він же послужить і вантажем. Так приманка буде перебувати біля поверхні води, це необхідно при лові на хліб або на комах.

При лові в середніх шарах слід вибирати легку снасть для лову червонопірки з коротким повідком і прозорим поплавком, такий поплавок не насторожує рибу. При лові краснопірки в дні з мінливою погодою, добре допомагає оснащення з повідцем, який повільно занурюється, проходячи різні шари води з малою швидкістю. Для досягнення цього, основну частину вантажу (підпасок) закріплюють трохи нижче поплавця.

Для лову краснопірки великих трофейних розмірів, використовують звичайний спінінг зі змінним вантажем або відвідним повідцем, а іноді велику рибу ловлять мікроджигом.

Прикормка для краснопірки

Харчується краснопірка тваринними і рослинними організмами. Спочатку літа кормом служать м’які молоді пагони рослин, а потім вже комахи і їх личинки. Як і ловлю будь-якої інший риби, ловлю червонопірки влітку потрібно почати з підгодовування. Прикормка для червонопірки при лові в верхніх шарах водойми, береться дрібна і розсипчаста. Вона повинна стояти стовпом у воді, для залучення голодної риби. При лові в більш глибоких шарах, використовують живе підгодовування для червонопірки. Добре підійдуть кастери – личинки м’ясної мухи що окуклились і опариші.

Приманка для лову червоноперки влітку

Для лову червоноперки підходять як рослинні, так і тваринні приманки. Навіть така проста приманка, як білий хліб, дає можливість зловити цю прекрасну рибу. Крім хліба, можна використовувати солодке або форелеве тісто яскравих забарвлень і з додаванням аттрактанта, для більшої привабливості риби.

Приманки і наживки на краснопірку
Приманки і наживки на краснопірку

Дуже результативно для лову червонопірки використовувати баночну кукурудзу. Варто пам’ятати, що приманка подається приховано і, при насадці, гачок повинен бути повністю захований в кукурудзі. Можна використовувати декілька зерен відразу, це підвищує ймовірність лову червонопірки великих розмірів.

Принади для лову червонопірки тваринного походження можуть складатися з комбінацій комах і їх личинок. Риба із задоволенням клює на опаришів, забарвлених в червоний, а особливо на опаришів що вже окублились в парі з живим.

Особливою любов’ю у червонопірки влітку славляться черви. На поверхні риба клює на муху, поденку, невеликих коників. У пів глибини можна використовувати личинки бабок, поденки, хробака і мотиль.

При ловлі на спінінг, в якості приманки для червонопірки використовують мушку, джиг або блешню.

Особливості ловлі червонопірки

При лові червонопірки потрібно дотримуватися повної тиші. Риба дуже обережна і найменші сплески або шум можуть її налякати. Клює краснопірка зазвичай різко і впевнено. Пару раз потягнувши поплавок, риба його відводить убік або занурює.

Краснопірка в верхньому шарі води
Краснопірка в верхньому шарі води

У будь-якому випадку, підсікати потрібно негайно. Підсікання повинно бути несильним і коротким, адже у червонопірки м’які губи, гачок їх добре проколює.

При виведенні червоноперки не допускайте різких рухів, щоб гачок не порвав губу і риба, блиснувши на літньому сонці яскравою лускою і червоними плавниками, не зійшла в воду.

Будьте обережні, дотримуйтесь рекомендацій і звичайно ж експериментуйте, тоді улов цієї яскравої красивої риби вам буде забезпечений.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017