Коли і де краще ловити лина

Деякі нюанси ловлі лина

Час сезону для лову лина грає настільки велику роль, що не враховувати цей момент означає в більшості випадків, що рибалка з метою зловити лина буде невдалою. Існує тільки два дуже коротких відрізка в році, коли ця риба добре ловиться.

Найактивніший і перший період для випадає на останню декаду, зрідка на передостанню, місяця травня і триває приблизно від 7 днів до 12!

Обов’язкова умова: для хорошого лову лина повинна бути відмінна безвітряна тиха погода, хоча моросячий слабо дощик теж допустимо. Буде дуже добре якщо в ранкові та вечірні години ляже туман.

Другий, дуже короткий період клювання припадає в самий кінець серпня.

Весняне клювання лина проходить, як правило, з ранку (з пів на четверту до семи), коли виловлюється більш велика особина, а в осінній період краще бере в вечірні години (з семи до десяти).

Ідеально місце для риболовлі на лина це досить широка і довжиною не менше п’ятдесяти метрів затока озера або річки з глибиною по всій затоці в один або півтора метра, бажано більшою частиною порослий лататтям (жовтої кубушки). Буде дуже чудово, якщо біля латаття ростуть урути. По самому краю латаття визначаємо кілька місць, в яких латаття утворюють своєрідну форму затоку. Лінь, на відміну від більшості різних видів риб, не терпить ям, а намагається вибрати рівне дно.

В Україні часто зустрічаються озера, з глибиною від двох до двох з половиною метрів, позбавлені будь-якої рослинності, за винятком дуже вузької прибережної зони. Якщо рослинність з осоки, а дно замулене і грудкувате, а у водоймі проживають раки, то будьте впевнені, що лин тут є і швидше за все, великий.

Місце для лову тут підберете відразу, біля зрізу осоки. Але врахуйте, що лина на цьому місці вудити дуже складно, і краще використовувати гарну, добротну штекерну снасть. Риба яка потрапила на гачок, моментально кидається в саму гущу рослин, і якщо гуща це осока, то, з великою часткою ймовірності доведеться вам роздягатися і залазити в воду, щоб дістатися до лина і врятувати снасть.

Штекерне вудилище стане незамінне так само при ловлі в вузьких зарослих рослинністю протоках і старицях у вигляді тростини. Вилов в таких місцях проводять або в лунках рослинності, або на самому зрізі очерету на протилежному березі. В кувшинках ловля набагато легше – вони з легкістю ріжуться волосінню.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017