Як, де і на що ловити лина весною

Ловля лина навесні

У травні всі водойми вже давно звільнені від зимового полону льодів. Починає інтенсивно розвиватися водна флора. На мілинах щосили кипить водне життя. Деякі види риб вже віднерестились і почали інтенсивно харчуватися. А ось лин не поспішаючи входить в цей круговорот підводного життя.

Місця пошуку весняного лина

Найперші не впевнені клювання бувають на мілководдях, де вода вже добре прогрілася. Як правило, це місця з дном темного кольору, наприклад невеликі торфовища, або занедбані гати з сильно замулених дном. Пізніше клювання лина фіксуються в невеликих річках з невеликою течією і глибиною. Ну а до кінця травня лин бере наживку у всіх водоймах, де поширений.

Тип поведінки травневого лина та місця проживання

Лінь відомий відлюдник. Він не любить конкуренції. Представники даного виду є найбільш обережними мешканцями водних глибин. Але ось навесні в переддень нерестового періоду лин кардинально змінює свою поведінку. У цей період він збирається в зграї. Але колективний спосіб життя анітрохи не впливає на обережність цих риб, вона залишається на гранично високому рівні.

Зграя лина не покидає зарості водоростей і тримається на кромці з чистою водою. А при найменшій підозрі на небезпеку моментально розчиняється в заростях. Така поведінка змінюється відразу після нересту, і лин годується чи парами або зовсім в поодинці.

Улюбленою водорістю лина є рогіз, але часто можна зустріти його біля кордонів очерету і латаття. Любить також лин замулене дно, але не сильно. Такі місця практично ідеальні для лина, якщо там тільки не годується короп. З іншими представниками сімейства коропових, лин більш менш ладнає, але починає годуватися в періоди, коли сусіди припиняють брати наживку.

Прикормка і насадки для лина навесні

Пробувати підгодувати весняного лина заняття сумнівне. Дуже обережна риба від сплесків підгодовування яке закидається відходить від місця лову і повертається назад не раніше ніж через кілька годин, а то і зовсім йде. А ось дрібниця заманюється підгодовуванням навпаки збирається і заважає і ліню і рибалці. Одним словом краще переміщатися по водоймі в пошуках лина який годується дотримуючись обережності, ніж намагатися підгодувати його.

Лінь на поплавкову вудочку
Лінь на поплавкову вудочку

З насадок весною лин віддає перевагу наживкам тваринного походження. Він охоче бере хробака, опариш, мотиль, п’явок, личинок річковика. Але не гребує лин і рослинними насадками. А найкращий результат приносить комбінування різних насадок на гачку.

Снасть для лову лина

Найкраща снасть для лову весняного лина – поплавкова вудка. Як уже згадувалося вище, лина навесні краще шукати. Причому пошуки здійснюються в прибережній зоні. А в таких умовах поплавчанка найкраще “озброєння” рибалки.

Оснащувати поплавкове вудилище краще тонкими мало помітними жилками (бажано флюорокарбоновими). Поплавок потрібно підбирати якомога легше і грузило відповідно теж, причому воно повинно бити одне. Гачки повинні бути не великого розміру, тонкими і міцними. Колір гачків потрібно вибрати чорний, що б не контрастувати з темним дном.

Не зайвим буде, якщо вудилище буде оснащене кільцями і котушкою. Особливо якщо у водоймі є великий лин або існує можливість підчепити коропа.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017