Як ловити лина на поплавкову вудку літом

Ловля лина влітку на поплавкову вудку

З приходом літа ловля лина на поплавкову вудку, приваблює не надто багато рибалок. Причиною тому рясне заростання місць його проживання, що ускладнює вилов. Ловля лина влітку ще ускладнюється появою великої кількості природного корму цієї риби, через що клювання стає нестабільним і вередливим. Більш успішні часи для риболовлі потрапляють на саме ранній ранок і пізній вечір.

Але, знаючи деякі хитрощі і особливості в лові лина влітку на поплавкову вудку, а також дотримуючись обережності і проявляючи терпіння, можна повністю зруйнувати масові упередження. Літня ловля лина принесе вам не тільки задоволення, але й непоганий улов цієї дивовижної риби.

Місце проживання лина

У літню пору лина можна знайти в тихих затоках річок з нешвидкою течією, в ставках і проточних озерах. Влітку лин полюбляє зарослі трав’янисті місця, з мулистим дном, він ховається в заростях очерету, рогозу, хвоща. Лінь донна риба, в літній час він мешкає на глибині до півтора метрів і якщо на поверхні водойми є ділянки покриті лататтям, лина можна шукати саме там. Виявити місце перебування лина можна по розгойданим водним рослинам і характерним бульбашкам.

Тут живе лин
Тут живе лин

Особливості ловлі лина влітку

Для успішного лову лина влітку на поплавкову вудку потрібно знати деякі хитрощі та особливості і дотримуватися їх. Можна ловити з човна, можна ловити з берега. Почати потрібно з підготовки місця майбутнього лову. У місцях проживання лина очистити невелику ділянку від водоростей, підсипати туди трохи піску і почати щоденне принаджування риби.

Привада

До складу принади для лина влітку можуть входити рубані земляні хробаки, горох, картопляні очистки, геркулес і його улюблені ласощі – скислий сир. Через кілька днів можна буде починати ловлю лина

Прикормка для лина

Прикормка для лина влітку може складатися з рослинних і тваринних компонентів. Вже безпосередньо перед ловом, лина підгодовують макухою, вареною картоплею, опаришами або гнойовими хробаками.

Насадка

В якості насадки на гачок для лову лина влітку на поплавкову вудку можна використовувати тісто з аттрактантами, личинок, черв’яків, пучки мотиля. Часто буває що в перебігу декількох годин, апетити лина змінюються. Тому бажано мати з собою кілька типів наживки.

Снасті для лову лина влітку

При підборі снастей потрібно враховувати, що лин хоч і здається млявим і повільним, насправді може досить жваво поборотися за своє життя. Тому вудилище має бути міцним, пружним, але в той же час гнучким і легким. Переконайтеся, що гнучкість вудлища зростає від середини до кінчика поступово. Кінчик вудилища повинен бути м’який і згинатися в дугу. Адже боротися з рибою доведеться в умовах обмеженого простору, невеликого просвіту в заростях.

Мононитку діаметром 0,24-0,3 можна використовувати як основну волосінь для лову лина на поплавкову вудку. До основної ліски краще прив’язувати повідець з меншим діаметром. При зачепі його можна буде обірвати і зберегти основну волосінь. Повідець краще залишати неогруженним, щоб наживка плавно занурювалася на дно, але в той же час, не тонула в мулі.

Поплавок повинен бути дуже чутливим, щоб можна визначити початок гри лина з приманкою і вчасно підсікти. В оснащенні поплавкової вудки на лина, зазвичай використовують свинцеві вантажі в формі дробинок, які можуть переміщатися по основній лісці і гострі гачки №14-16 (міжнародної нумерації)

Лин на поплавкову вудку
Лин на поплавкову вудку

Тактика ловлі лина на поплавкову вудку

Серед інших відмінностей лову лина влітку, це своєрідне обережне клювання. А клює лин обережно і довго. Тут доведеться проявити неабияке терпіння. Поки риба потреться об приманку усіма своїми рецепторами, поки обережно обмацає, почне обсмоктувати. Не слід підсікати завчасно, інакше лин може кинути приманку і піти. Але тільки коли поплавок піде різко вниз і піде в бік заростей, тоді і потрібно зробити підсічку і досить швидко, щоб не дати лину заплутати снасть.

Після вилову може наступити тривале затишшя. Витягнути поспіль кілька великих линів виходить дуже рідко. Літня ловля лина проходить неквапливо і не любить суєти і шуму на березі. Але виведення цієї дивовижної риби, яка опинившись на повітрі, починає поступово змінювати колір, приносить величезне задоволення. Так що запасіться терпінням і вдалого вам лову!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017