Ловля миня осінню

Кілька слів про ловлю миня осінню

Пізня осінь міжсезоння, для завзятих рибалок це найстрашніше затишшя. Літні прийоми відступають, на зимову риболовлю ще рано, рибалка затихла. Навіть ловлячи на спінінг, це не найкращий час. Однак є одна риба, яка не дасть запеклому рибалці нудьгувати, це минь.

Така риба може досягати в довжину півтора метра і бути вагою близько двадцяти кілограм. Початківці рибалки можуть переплутати сома, з минем, так як вони дуже схожі.

Минь один представник холодолюбивих тріскових риб, який мешкає в наших водах. Це багато в чому пояснює його незрозумілі звички. З настанням весни він зникає з улову до осені, чекаючи похолодання води. Клювання миня можливі з середини серпня.

Незважаючи на очевидну випадковість, піймання риби в цей час, місця клювання потрібно запам’ятати і восени туди повернутися. Ці місця будуть кращими в ловлі миня. У вересні, жовтні активність миня зростає, він досить активний при температурі води нижче п’ятнадцяти градусів. Найкращий кльов трапляється за три, чотири тижні до льодоставу, в цей час у риби настає справжній бенкет.

Для того, що б знаходиться на березі в цю негоду, необхідний спеціальна одяг. Тепле зручне взуття, водовідштовхувальна верхня куртка або комбінезон і головний убір з рукавицями. Бажано, що б під рукою була машина або тепле тимчасове житло в разі сильної негоди.

Без ножа на такій риболовлі так само не обійтися. У нічний час доби, необхідно мати ліхтар, він може бути яким завгодно. Однак з кращого боку себе показали налобні ліхтарі. Що б точно знати вагу риби знадобляться хороші ваги. Для зберігання риби необхідний великий і довгий садок. І, звичайно ж, варто подбати про дрова для розпалювання вогню, без якого буде достатньо холодно.

Спіймати миня легко, досить складно його знайти. Шукати цю рибу, перш за все, потрібно в маленьких, чистих, швидкоплинних річках. Дайвери, які пірнають, навіть з настанням холодів, говорять про цікаве практичне спостереження. Чим менше і дрібніше річка, тим більше улов миня.

Поширені місця його проживання на річках і водоймах, гирла струмків і дрібних річок, береги з впавшими в річку деревами і ями з корчами. Але, навіть знаючи всі ці ознаки, знайти миня можна виключно методам промахів і помилок.

Зазвичай на пошук проживання миня йде не один день, закинувши кілька донних снастей на різну відстань від берега. Часом хороший улов можливий при глибині близько метра. Активне клювання увечері і вночі.

Як ловити миня

Для упіймання миня не потрібно мінімум снастей, практично все, що необхідно для такої риболовлі, є у кожного рибалки.

Вантаж, відводи, гачки, ганчірка для того, що б витирати руки. Ліски, повідці, наживка, котушка для фідера, вудилище і ніж. На миня рибалять глухою донкою, що складається з вудилища близько п’яти метрів, основною жилкою яка дорівнює довжині вудлища. Грузило з петелькою, переважно довгастої форми, поводок і гачок. Можливі будь-які варіанти цієї снасті і абсолютно не важливо, якою вона буде, дорогою або дешевою.

Взявши фідерне вудилище, потрібно його змонтувати. Після, підчепити наживку використовувати можна коропа, нарізавши його смужками, черв’яків, креветок. Зазвичай, дізнатися на яку наживу минь буде краще клювати, потрібно розпороти черево спійманої риби, і те, що буде у неї в шлунку і буде найкращою наживкою.

Для того, що б дізнатися, що снасть спрацювала, перед тим, як закинути вудку, необхідно повісити на неї, невеликий світлячок сигналізатор. Закинуту снасть встановити на рогульку. І залишається чекати клювання.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017