Як ловити миня пізньою осінню

Ловля миня пізньою осінню

У статті наводиться опис нічного лову миня пізньою осінню.

Ловля миня, звичайно, поступається по азартністю і спортивністю спінінговому полюванні, але має багато своїх особливостей, які притаманні нічний риболовлі. Той, хто хоч раз був на такій риболовлі, ніколи не забуде холодне світло повного місяця над дзеркальною і чорною річкою, крик сови, бурмотіння пугача в ялиннику, плескіт річкових струменів на перекаті і … дзвінок дзвоника закидушки в нічній тиші. А потім на волосіні пружно буде впиратися жива вага і незабаром в руках виявиться крижаний і сильний минь.

Крім романтики нічна ловля миня приносить і делікатесну рибу, яку навряд чи можна де-небудь купити. І навіть якщо вона є в продажу, то її смакові якості поступляться тільки що спійманим рибині. Тільки свіжий минь чудово смачний в юшці, на сковороді і в гарячому копченні. А його печінка просто незрівнянно ніжна і смачна. Минь є прісноводним родичем тріски, а це позначається на схожості смакових делікатесних якостей печінки тієї та другої риби.

Для лову цього нічного хижака потрібні найпростіші снасті. Причому надмірно товста волосінь не є порушенням ладу снасті, як в інших видах лову. Більш того тут чим грубіше снасть, тим простіше з нею управлятися холодною осінньою ночі, коли стигнучі пальці не здатні перебирати і тримати тонку оснастку і наживляти дрібні гачки. Також товста волосінь краще помітна на березі в нічній темряві при світлі ліхтарика.

Донні снасті є основними при лові миня. І найпоширенішою і простою вважається закидушка. Саме закидушки дозволяють ловити цього нічного хижака на черв’яків, різану рибку і живців, виставляючи на плесах по десятку снастей.

Будь-які інші донки, включаючи фідер, також використовуються, але вони більш складні і громіздкі в нічній риболовлі. Для закидушки потрібно чистий берег без кущів, рослинності і коренів дерев, оскільки волосінь закидушок розкладається перед закиданням кільцями на березі.

Зазвичай такими місцями бувають піщані коси і пляжі, які полого йдуть в воду. І найчастіше протилежний берег малої річки в таких місцях завжди обривистий. Під ним знаходиться коряжиста яма, в якій вода ходить кругом і на дні ями лежать топляки. Це денна стоянка миня, куди він іде після нічного полювання.

Закидушка на миня
Закидушка на миня

Зрозуміло, що в таких місцях нічого робити з будь-якою снастю, тим більше з закидушкою. Зачепи і обриви снасті тут неминучі. Тому закиди закидушок робляться на кордон піщаної коси-пляжу і ями біля протилежного берега. Це і є нічний місце полювання миня, де він нападає на сонних рибок і підбирає різних комах.

Закиди з нерівного і зарослого рослинністю берега також можливі, але снасть використовується дещо інша. Для укладання волосіні застосовуються пластикові пляшки з-під дитячого харчування «Агуша» та інші подібні до них пляшечки. Будучи простим аналогом безінерційної котушки, ці пляшечки дозволяють робити закидання прямо з руки. Волосінь намотується на пляшечку в місці, де вона кілька звужується. Тримаючи в одній руці цю імпровізовану котушку, іншою рукою розгойдують грузило і проводять закид.

Закидушка складається з основної жилки діаметром 0,5-0,6 мм, намотаною на мотовильце, важкого грузила вагою близько 150-200 грамів і повідка з гачком, прив’язаного вище грузила приблизно на відстані 10 см. Повідець краще ставити один, так як хватки миня частіше припадають на перший від грузила поводок. А плутанини з одним повідцем менше. Волосінь на поводок теж використовується не тонка – 0,25-0,3 мм. Довжина повідця може бути в межах 30-35 см. Гачки краще застосовувати з довгою цівкою і досить великі. Це допомагає діставати гачок з спійманої риби. Хоча, звичайно, краще мати в запасі змінні повідці. Відстебнув поводок і поставив новий. Це набагато простіше, ніж морочитися в горлі хижака, дряпаючи руки дрібної щіткою зубів миня.

В якості наживки використовуються черв’яки, жабенята, різана рибка, живці. Для насадки живців і різки краще використовувати двійники.

Сигналізатором клювання служить дзвінкий дзвіночок. Втім, зараз досить багато різних дзвіночків, тріск яких також чути на досить великій відстані. Вони кріпляться прищіпкою. Для підвіски дзвіночка потрібно протягнути петлю з волосіні у вушко дзвіночка, продіти і розгорнути петлю, а потім протягнути вже дзвіночок в цю петлю і затягнути.

Закидушки прості і дуже успішні снасті, якщо минь є в річці. Але ловля миня починається з встановленням холодів, десь в кінці жовтня.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017