Рибалка на жереха. Де, як і на що ловити

Кілька порад щодо ловлі жереха

У статті розказано, як знайти місце для ловлі жереха. Як правильно підібрати снасті і приманки для ловлі хижака. Як здійснюється ловля жереха. Які приманки відрізняються найбільшою ефективністю при ловлі цього хижака.

Перш ніж приступити до лову жереха, важливо дізнатися місця, де він полює. Визначити місця «жерехового бою» не складно все, що потрібно це спостереження. Перше на що важливо звертати увагу це наявність малька в конкретному місці водойми, якщо він є – це значить, що і жерех десь неподалік. Давайте розберемо кілька місць, де існує ймовірність зустріти жереха протягом усього світлового дня.

Як знайти місце для ловлі жереха

Перше перспективне для лову жереха місце – це йдучі під воду піщані коси. Верхня точка коси, як правило, має глибини не більше півметра. З боку берега глибина в залежності від відстані може різко змінюватися до одного метра, в сторону річки глибина від коси буде також збільшуватися. В результаті ми отримуємо різкий перепад глибини, що важливо відзначити, любить жерех. Стоїть риба уздовж коси спуску по обидва боки.

До такої ділянки слід підходити тихо, ближче, ніж на 70 метрів підпливати не слід, так як це сто відсотків розполохає обережну рибу. Човен встановлюється в точці і опускається два якоря один з корми і другий з носа. Відзначимо, що подвійне якоріння забезпечить зручність під час лову, оскільки човен не буде розгойдувати з одного боку в інший.

Приманка закидається на відстань не менше 90 метрів. Дальність закидання важлива, оскільки основне завдання перекинути косу, що дозволить обловлювати за нею, на ній і перед нею. Клювання жереха відбувається на відстані до трьох метрів від коси або на такій же відстані перед нею. Рідше клювання відбуваються в проміжному місці і на чистій воді.

Наступні перспективні ділянки – це підводні мілини, перепади глибини. На мілинах де вважає за краще полювати жерех глибина може рідко досягати до 70 сантиметрів. Шукати жереха слід не на мілині, а на ділянці де глибина починає збільшуватися. На кордоні може перебувати кущ трави, очерету і т.д. звідки в будь-який момент може з’явитися зграйка малька слідом за якою і жерех.

В даному випадку ловити можна наступними двома способами:

1 спосіб. Залишаємо човен і виходимо на мілину, після чого поступово починаємо обловлювати ділянки, де мілина йде на глибину.

2 спосіб. Кидаємо якір на мілині і починаємо виконувати кидки.

Жерех стоїть на глибині в трьох максимум п’яти метрах від мілини. Відзначимо, що великий жерех перебувати буде на більшій відстані, особливо якщо підійти до точки лову безшумно не вдалося. Тому приманку необхідно закидати якомога далі від точки лову. На відстані метрів 50 від мілини жерех відчуває себе набагато впевненіше, і пропливаючу приманку атакує сміливо.

Бій жереха
Бій жереха

Якщо вдалося знайти яму на відкритій воді пропливати мимо не потрібно. На такій ділянці жерех особливо великий буде стояти обов’язково. Ловля жереха на відкритій воді ускладнюється пошуком, пов’язано це з тим, що цей хижак постійних місць полювання не має, що змушує його постійно переміщатися за мальком. Під час лову на відкритій ділянці слід закидати приманку в місця сплеску, які вказують на наявність в цьому місці хижака який полює.

Приманки і снасті для лову жереха

Важливо знати, що великий жерех, відчувши небезпеку, відразу віддаляється з точки. Тому для його лову важливо мати в арсеналі снасть з допомогою, якої легко можна закинути приманку на відстань понад 100 метрів. Як ви розумієте простим вудилищем закинути приманку, наприклад, вагою 50 грам на таку дистанцію буде просто не можливо.

Крім вудилища важливо підібрати і якісну котушку. Головне щоб використовувана котушка мала містку шпуля, могла швидко намотувати волосінь при виконанні проводки, а під час підмотки укладати волосінь рівно і правильно.

На котушку рекомендується намотувати плетінку. Головна її перевага невеликий діаметр і висока міцність. Відзначимо, що використовуючи плетінку діаметром 0,18 мм, легко можна буде закинути приманку вагою до 35 грам на відстань до 100 метрів.

Після того, як снасть буде обрана, слід грамотно підійти до вибору приманок для лову. Практика показує, що найкраще жерех ловиться на наступні варіанти приманок:

– обертові блешні номерів 1 – 3. Найбільш ефективно приманки працюють в поєднанні з паралельним неправильної форми зрізу кастмастером вагою 16 – 40 грам;

– шумові блешні, форма і забарвлення приманки може бути будь-якою, але її вага не повинна перевищувати 38 грам.

Підвищити ефективність приманки можна за допомогою збільшення оперення з використанням козячої вовни. Якщо клювання відсутні, слід міняти приманки не тільки по відношенню до форми, але і ваги, кольору.

Приманки на жереха
Приманки на жереха

Тактика і техніка лову жереха

Перш ніж зробити перший закид важливо ретельно відрегулювати фрикціон. Важливо пам’ятати, що жерех відрізняється завзятістю і без бою він не здасться. Під час виведення жерех здатний в останній момент зробити настільки сильний ривок убік, що якщо фрикціон буде, затягнутий або погано відрегульований, обрив шнура гарантований, а це значить втрата трофея.

До точки ловлі необхідно підходити дуже тихо, так як при найменшій небезпеці риба відразу покине місце лову. Заякорившись насамперед обловлюються далекі точки, після чого поступово закидання починають виконуватися на менш віддалені ділянки. Якщо клювання відсутні, слід змінити тип проводки і використовувану приманку. У тиху спокійну погоду слід зупинитися на виконанні швидкої проводки, яка дозволить проводити приманку на глибині не більше 10 см від поверхні. Якщо погода вітряна приманку слід проводити на глибині приблизно 50 см від поверхні. Зміна глибини проводки пов’язана з тим, що хвиля збиває малька і той намагається триматися максимально спокійного рівня води. При ловлі в похмуру погоду закинута приманка проводитися повинна якомога ближче до рослинності (очерету, трави).

Що стосується часу лову, то найбільша активність жереха спостерігається на світанку. Триває приблизно до 10 години ранку, після чого його активність різко знижується. Протягом дня ловля може здійснюватися тільки на сплеск, коли місце знаходження хижака буде точно відомо.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017