Рибалка на жереха. Повадки, на що і де ловити

Жерех – опис, повадки, де і на що ловити

Жерех є одним з нечисленних представників сімейства коропових, який харчується як рослинною їжею, так і їжею тваринного походження. Це обережний, хитрий, сильний хижак.

Стандартна довжина дорослого жереха становить 50-55 см, вага при цьому коливається в межах від 1,5 до 3 кг, але іноді можна зустріти екземпляри довжиною майже метр і вагою навіть більше 10 кг. Зростання жереха відбувається дуже швидко. Жерех поширений в річках басейнів Аральського, Чорного, Балтійського і Каспійського морів.

В основному живе в рівнинних річках, де зустрічаються перекати, місця зі швидкою течією. Рідше зустрічається у великих проточних водоймищах. У величезних кількостях його можна зустріти в гирлах невеликих річок, що впадають у великі озера, а також в низинах платин.

Спина жереха має зеленувато – іноді сірувато-сірий колір, хвостовий а також і спинний плавники сірі, черевні і анальний плавники досить незвичайні, так як мають червонуватий колір, боки, як правило, сріблясті, сам жерех має довгасту форму, луска невелика для такої масивної риби. Невеликий жерех чимось нагадує уклейку, а потім – невеликого язя.

Жерех – типовий хижак, полює жерех вельми незвичайним способом, на озброєнні у нього немає зубів, зате є величезна паща. Для кращого утримання здобичі його верхня щелепа забезпечена невеликим горбком, а нижня має маленьку виїмку.

Велика швидкість і маневреність дозволяє йому миттєво хватати маленьку рибку. Набравши величезну швидкість, жерех буквально пронизує зграю малька і глушить її масивним хвостом. Таким чином, він приголомшує частину рибок, а потім збирає своїх жертв.

Найчастіше, при такому способі полювання він сам вилітає з води, після чого знову повторює маневр. Такий спосіб полювання в народі прозвали “боєм”. Варто відзначити, що бій – це аж ніяк не єдиний спосіб, що стоїть на озброєнні у жереха для видобутку корму.

Такий спосіб застосовується рибою, як правило, під час жора або нападу на зграю малька. Зазвичай жерех полює за поодинокими рибками, стрімко їдучи за ними або летячи навперейми. Який же графік харчування жереха? За день спостерігається кілька проміжків часу активного виходу жереха.

Найчастіше жерех полює вранці – перед самим сходом сонця і невеликий період часу після нього, після чого приблизно опівдні. Вечеря жереха починається приблизно о 4 годині і завершується о 6 годині вечора. Жерех харчується протягом усього дня в разі негоди, але його бій не дуже активний.

Улюблене місце полювання жереха – перекати, недалеко від основного струменя, де течія не така сильна. Іноді він виходить на полювання на мілководні, піщані ділянки водойми. Під час весняного паводка, як і будь-яка інша риба, жерех спрямовується на ділянки берега, затоплені талою водою і багаті різним кормом.

Жерех є, мабуть, найобережнішою прісноводною рибою. Його ловля обов’язково вимагає від рибалки ретельного маскування, і дуже далекого закидання приманки.

Рибалка, який хоча б раз в житті ловив жереха, має право носити звання професіонала в риболовецькій справі. Взабродку – найуспішніший спосіб полювання за жерехом. Блешню необхідно закидати дуже точно, хаотичні закидання приманки ні до якого результату не приведуть.

Приманки для ловлі жереха
Приманки для ловлі жереха

Приманку необхідно закидати в центр кола, що виник від удару жереха, і розташувавши вудилище практично вертикально, починати швидко обертати рукоятку котушки, тільки в цьому випадком вам може повести, і ви відчуєте всю красу жерехового клювання. А клювання у нього може зрівнятися тільки з клювання головня.

За хваткою слідує відчайдушний кидок. Великого розміру жерех за кілька секунд може змотати зі шпулі два десятка метрів шнура. Жерех досить швидко втомлюється і з часом його кидки слабшають, потім взагалі припиняються.

Ще одним способом лову жереха є ловля на живця, при цьому живець відпускається дуже далеко від рибалки. Визначивши місце виходу, необхідно безшумно піднятися метрів на 60-70 вище місця бою. Снасть складається з волосіні і невеликого потрійного гачка, така снасть надає живцеві горизонтально положення.

Коли жерех полює в товщі води, необхідно поставити невелике грузило, але краще обійтися без нього. Жерех дуже обережна риба, тому поплавець повинен мати нейтральний колір.

На такій великій дистанції поплавок практично непомітний і клювання відчувається по сильному ривку, при якому волосінь стрімко натягується. Може бути така ситуація, що живець проплив місце бою, а виходу не було, тоді необхідно підтягнути живця і дати йому пропливти ще раз.

Кинувши на поверхню комбікорм або хліб, ви привернете дрібних рибок, побачивши яких жерех негайно примчиться на полювання. Воблери дрібних розмірів застосовуються для лову одиночного жереха, який періодично виходить на полювання в одне і теж місце.

При такому способі лову воблер сплавляють за течією до місця активного бою, злегка посмикуючи його. Кинувшись за мальком, жерех хватає і воблер. Головне правило при лові жереха: ретельне маскування рибалки, вміння здійснювати точкові і далекі кидки, при цьому проводячи приманку в верхньому горизонті води.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017