Як, де і на що ловити жереха літом

Літня риболовля: ловля жереха на спінінг

Риба жерех відноситься до сімейства коропових, особливістю цієї хижої риби є відсутність зубів, стрімкість і особлива обережність. У народі жереха називають «білим хижаком», «шелеспіром» і «річковим конем». Останнє прізвисько, риба жерех заслужила через своєрідності полювання. А саме, полюючи, жерех стрімко врізається в зграю дрібної риби, різко б’є потужним хвостом, а потім вистрибує з води, розправляє плавники і з шумом падає вниз. Потім, вже не поспішаючи, розвернувшись за течією, поїдає перелякану і оглушену здобич.

Ловля жереха на спінінг дуже цікава і захоплююча в будь-який час року. Але влітку рибалка представляє особливий інтерес. У перші місяці літа, риба жерех формується в зграї, так звані котли. В цей час результативною буде рибалка з човна, з закиданням приманки на жереха в прибережну зону. Ближче до кінця липня зграї розпадаються і жереха можна очікувати коло вирів, ям. Дотримуючись обережності можна наловити досить багато риби. Ну а в кінці літа вже досить великі особини до 3 кг, знову збираються в котли. Риба ж трофейних розмірів тримається поодинці неподалік.

Місця проживання жереха

Ловля жереха на спінінг проводиться не тільки в природному ландшафті, а й на ділянках водойм, де розташовані гідротехнічні споруди – насипи, берегоукріплення, дамби. Ловля жереха влітку можлива з берега і з човна, прямо з насипу або дамби. Шукати місця проживання жереха легше при знанні рельєфу водойми.

Ця риба може зустрічатися в місцях з різними аномаліями дна, на перекатах, коло ям з сильними струменями, нижче порогів, шлюзів і гребель. Місце полювання жереха легко впізнати за характерними сплесками, але почувши їх, не поспішайте відразу розпускати снасті. Пам’ятайте про маскування.

Маскування

Жерех обережна риба, він бачить рибалку в повний зріст з десяти метрів. Яскравий одяг, різкі рухи і шум приведуть до того, що риба не візьме вашу приманку. Ловля жереха на спінінг повинна по обережності випереджати цю рибу. Ловля жереха на спінінг з дрейфуючого човна більш зручна і безпечна, але, якщо ж ловите з берега, то ловіть в присядок або сидячи, носіть темний одяг, постарайтеся злитися з фоном і не галасуйте.

Жерех на спінінг
Жерех на спінінг

Снасть на жереха

Вудилище для лову жереха вибирають довжиною від 3 метрів, для далеких точних закидів. Котушка повинна бути з місткою шпулею і великим передавальним числом. Волосінь краще брати плетінку до 0,18 мм, але можна і неяскраву монофільну 0,22-0,28 мм. Слід знати, що ловля жереха влітку передбачає велику кількість закидів і високу швидкість проводок. Як наслідок, снасть швидко зношується, тому до її підбору за якістю, потрібно підійти більш ретельно.

Тактика ловлі жереха на спінінг

Ловля жереха на спінінг проводиться різними способами. Оскільки цей хижак дуже обережний і часто ховається, ловля жереха влітку «наосліп» найбільш добутлива. Вона полягає в тому, що важкими приманками потрібно перевіряти всю водойму і вертикально і горизонтально, всі глибини і їх перепади, аномалії рельєфу, все цікаве. І якщо в цій водоймі є риба жерех, то ви обов’язково на неї натрапите.

Іншим успішним способом є «ловля на сплеск». Вона ведеться відповідно до течії, її швидкості та дистанції до місця полювання. Приманка закидається в сторону сплеску риби на відстань 30-40 м і має потрапити в парі метрів, і трохи більше при сильній течії, від удару жереха. При правильному закидані, тут же слідує клювання. Зазвичай жерех самопідсікається, але його виведення потрібно виробляти акуратно. Риба може робити несподівані сильні ривки, здатні вирвати спінінг з рук рибалки.

Літній жерех
Літній жерех

Принади на жереха

Принади на жереха, їх існує безліч, причому, крім «своїх» він часто бере на судачі або щучі. В якості приманки на жереха найбільш дієвими є плаваючі з активною грою воблери, воблери які тонуть з вантажем, вузькі коливні блешні, вертушки, кастмастер, важкі девони, ріпери, твістери з важкими головками і інші.

Вибір приманки цілком залежить від обраної вами тактики лову. Важкими приманками жереха ловлять наосліп, обмацуючи всі можливі глибини, а приманки з активною грою підходять для швидких поверхневих проводок і ловлі на сплеск.

Ловля жереха на спінінг влітку дуже цікава. Крім того, через привабливу зовнішність, досить великий розмір і гідний опір при виведенні, жерех, спійманий на спінінг, стає привабливим трофеєм для рибалки.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017