Як ловити жереха на кастмастери

Рибалка на жереха. Ловимо на кастмастери

У статті розповідається про використання кастмастера при ловлі жереха. Чому кастмастери вважаються жереховими приманками, як можна провести цю приманку? Про все це йдеться в статті.

Кастмастери здавна були жереховими приманками, хоч і не мали такої назви. Ще наші предки з успіхом застосовували гайки і відрізки труб для ловлі «річкового коня». Саме «конем» величають жереха за його силу і витривалість в деяких регіонах.

Основною перевагою кастмастера є відмінна аеродинаміка при польоті. Далеко закинути цю приманку зможе навіть початківець спінінгіст. Найкраще летять металеві моделі: відрізки труб, пількери, тригранні приманки. Та й проводка потрібна досить проста. Рівномірна швидка підмотка котушки призводить до вилову перших жерехів. А далі можна освоювати «сходинку», ловити на фазі падіння приманки або під час паузи з дна.

Ловля жереха зазвичай ведеться в тих місцях, де зграї хижої риби ганяють малька біля поверхні. У район утворюваних «котлів» закидається приманка і виконується проводка. А так як жерех може полювати далеко від рибалки, потрібна далекобійна приманка. Саме тому кастмастер користується популярністю при жереховій ловлі.

Існує кілька основних способів проводки кастмастера.

По-перше, хороший результат дає швидкісна рівномірна підмотка. І хоч досвідчені спінінгісти її вважають примітивною, вона досить здобутлива. Дальній кидок кастмастера і висока швидкість проводки в певному горизонті води – ось і всі секрети цієї проводки.

Набагато цікавішою буде ловля жереха «на паузі». У цьому випадку виконується ступінчаста проводка, а час планірування приманки підбирається в залежності від того, в якому шарі води полює жерех.

Після закидання приманки робиться п’яти секундна пауза, приманка планірує в товщі води, імітуючи приголомшеного малька. Волосінь натягується і робиться різкий помах вудилищем. Кастмастер піднімається високо від дна і знову планірує на паузі. Виходить проводка з гострою і високою сходинкою. Її можна виконати на різній глибині.

Бій жереха
Бій жереха

Щоб зловити трофейного жереха, досвідчені рибалки користуються невеликою хитрістю. Кастмастер заздалегідь закидається в передбачуване місце котла. Приманка лежить на дні до тих пір, поки не почнеться жерехове полювання. Такий маневр спінінгіста вводить в оману навіть самих обережних особин.

Використання додаткових повідків з твістерами або вабиками, які монтують вище кастмастера, значно активізує клювання. Рибалці слід врахувати, що гачки на додаткових повідках повинні бути великими і міцними, щоб витримати клювання річкового корсара. Найчастіше трапляються обриви волосіні на повідку при ударі риби або під час виведення.

Жерех завжди надає запеклий опір рибалці. Про його силу і непоступливість спінінгіст повинен пам’ятати завжди, особливо при комплектації снасті.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017