Як ловити жереха весною на спінінг

Ловля жереха весною

Жерех красива і жвава риба, яку по праву можна називати найефективнішим мисливцем водойм і за сумісництвом одним з найбажаніших трофеїв спінінгіста. Ловля жереха – заняття захоплююче, добутливим і дуже спортивне. Адже ловити жереха слід з дотриманням всіх елементів, властивих справжньому полюванню.

Екіпірування. Вибір місця лову

Збираючись на полювання за жерехом, слід пам’ятати, що, незважаючи на після нерестовий голод, каламутність і гучність річки, жерех – це обережна верхова риба з відмінним зором і слухом. Один невірний крок, зайвий шум на березі можуть зіпсувати рибалку ще на самому початку.

При підготовці до риболовлі все повинно бути продумано. По-перше, одяг рибалки повинен бути захисного кольору, по-друге, важливим доповненням будуть поляризаційні окуляри. Вони в багатьох випадках дозволяють рибалці розглянути «суперника» ще до початку сутички. Ну і, звичайно ж, не слід забувати про те, що навесні на березі річки ще прохолодно.

Що стосується снастей, то для полювання за жерехом вважають за краще вибирати спінінгові вудилища «швидкого» ладу довжиною 2,7-3 м з тестовим діапазоном до 40 гр. Таке поєднання характеристик дозволяє робити точні далекі кидки, що багато в чому визначає успіх всієї рибалки.

Котушку бажано підбирати з великим діаметром шпулі. Передавальне відношення вирішальної ролі не грає. І щоб заощадити гроші, більшість рибалок ловлять котушками зі стандартним відношенням. Великий діаметр шпулі дозволяє збільшити дальність закидання і менше закручує волосінь. А ось хід котушки повинен бути легким.

Що намотати на шпулю: мононить або плетінку – особиста справа рибалки. Але те, що яскраво пофарбованою флуоресцентною волосінню користуватися набагато зручніше, факт незаперечний. При верховій ловлі хід приманки з такою волосінню контролювати набагато простіше.

Що запропонувати жереху в якості приманки – також особиста справа рибалки. Справа в тому, що навесні жерех успішно реагує на все, аж до віброхвоста. На думку багатьох рибалок, жерех наскільки обережний, настільки і дурний. Ця його дурість виявляється в бажанні риби переслідувати будь-який рухомий предмет, що попався в поле зору, головне, щоб рибалка повірив в приманку і правильно запропонував її рибі. Але все ж найбільшою популярністю користуються блешні, що коливаються з ваговим діапазоном від 10 до 25 г, причому зовсім необов’язково, що на більш велику блешню клюне більший жерех.

Дуже добре зарекомендували себе прогонисті воблери з розмашисто грою і сріблястим забарвленням. Звичайно ж, зручніше користуватися плаваючими моделями. Їх можна відпускати за течією прямо жереху «під ніс».

Потрапивши на водойму, бажано спостерігати за рибою на відстані. Це означає, що підходити впритул до берега зовсім не потрібно, а в більшості випадків навіть шкідливо (пам’ятаєте про обережність жереха). Характерні місця проживання цієї риби добре видно здалеку. Це всілякі вири, відбійні струмені, межі течії і тиховоддя, струмені за деревами, що впали. Загалом, чим більше шуму і плутанини в поведінці води – тим більша ймовірність стоянки жереха.

Перекати. Улюблені місця стоянки жереха
Перекати. Улюблені місця стоянки жереха

Дуже часто жерех сам виявляє свою присутність характерними сплесками. Правда, вони мало схожі на «жереховий бій», описуваний в літературі. Швидше, це кидки риби по самому кордоні води і повітря з різкими поворотами, розворотами.

Тактика лову

Виявивши жереха по сплесках або вибравши місце його можливої ​​стоянки, слід закидати вище за течією. Це пов’язано з біологічною особливістю поведінки риби на течії (вона, як відомо, завжди стоїть головою проти потоку води). І якщо подавати приманку подібним чином, вона буде виявлена набагато швидше.

Для того щоб жерех клюнув, досить зробити три-п’ять проводок. І якщо заповітного клювання не станеться, то без жалю можна переходити на інше місце.

Про жерехове клювання можна складати гімни. За емоційністю воно посідає перше місце серед інших. Найпотужніший перший удар відбувається завжди несподівано. Якщо не тримаєш вудилище міцно, є ймовірність його впустити. Тріск фрикціона, потім величезної сили ривки вгору за течією, а іноді і фонтани бризок супроводжують весь процес виведення. Зазвичай він триває кілька хвилин. Але в такі моменти час як би зупиняється, і здається, що минула ціла вічність, але від цього трофей стає ще дорожче.

Кращий час для лову жереха

Жерех нереститься дуже рано. Практично слідом за щукою і язем. За часом це збігається з моментом повного очищення річки від льоду що пливе. Сам нерест короткий. За якісь два-три дні основна маса риби звільняється від ікри і відразу ж починає активно годуватися. Помічено цікава особливість: чим ближче травень – тим дрібніше жерех. Найбільші екземпляри трапляються зазвичай в квітні.

За часом доби найбільш сприятливим є ранок. По-перше, ранкове клювання само по собі набагато краще вечірнього, по-друге, зростає ймовірність, що це місце ще не «прочесали».

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017