Ловля пасивного окуня і судака на джиг

Рибалка з Юрієм Петрашем. Ловля пасивного окуня і судака на джиг

Відомий спортсмен Юрій Петраш, переможець багатьох рибальських змагань, ловить пасивного судака і окуня на джиг з човна, і розповідає про “хитру проводку”, яка зробила його риболовлю успішною! “Хитра проводка” – це волочіння приманки по дну з зупинками. Пасивний хижак слідує за приманкою і під час чергової зупинки в проводці – атакує!

Одним з найбільш ефективних способів лову судака є джиг. Завдяки можливості провести приманку біля самого дна, спінінгіст має високі шанси на хороший улов. Але регулярно повертатися додому з рибою вийде тільки при грамотному оснащенні спінінга, відповідних джиг-приманок, обраного місця лову і правильної проводки.

Для берегового лову судака на джиг застосовують вудилище довжиною від 3 до 3,5 м. Якщо ловля ведеться на річці з сильною течією і значною глибиною, то вудлище повинне мати тест 20-60 гр. При ловлі на неглибокій водоймі достатньо вудилища з тестом 5-40гр.

При підборі джигової головки слід керуватися простим правилом. Оснащена вантажем приманка повинна швидко опускатися на дно, не зависаючи в товщі води. Вага джиг-головки підбирається в залежності від розміру і форми приманки, глибини лову, сили течії. Так, при лові на віброхвости потрібно головка масою 25-40 гр на сильній течії, 16-24 гр. – на річці з середньою течією, до 14 г – на водоймах з невеликим плином або в стоячій воді. Монтаж приманки може здійснюватися: на жорстку джиглголівку з вбудованим гачком; на грузило-чебурашку в прив’язці з окремим гачком; приманка на відвідному повідку завдовжки в 1 метр, а грузило нижче по основній волосіні. У кожного варіанта оснащення є свої переваги і недоліки, тому рибалці необхідно самостійно визначитися зі своїми уподобаннями.

При виборі джигових приманок спінінгіст повинен враховувати, що судак надає перевагу: яскраво помаранчевим та лимонним; зеленувато-білим кольорам. Розмір приманки вибирається невеликий 2,5-3 “.

Щоб успішно ловити судака, необхідно вміти читати рельєф річки чи водойми, відчувати дно, вміло керувати приманкою. Існує кілька основних правил джигової проводки: При ловлі з човна краще ловити поперек бровки, приманка ведеться з мілини на глибину, ритм ступінчастої проводки повинен бути рівномірним. При падінні приманки пауза становить 1-1,5 секунди. При найменшому натяку на клювання потрібно виконувати підсічку.

Класична ступінчаста проводка для лову судака складається з 2-3 активних обертів котушки з подальшою паузою. За цей час приманка переміщається приблизно на 1 метр, після чого падає на дно. При ловлі на річці важливо враховувати силу течії. Іноді клювання відбуваються під час знесення приманки, а буває, судак атакує рибку при падінні.

Восени судак поступово скочується на глибокі ділянки водойм та річок, слідом за зграями ляща і підлящика. Тепер в хід йдуть джигові приманки, оснащені важкими головками. Кращий час для лову судака – осінь, друга половина жовтня.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017