Де і як бурити лунку на зимовій рибалці

Деякі поради щодо свердління лунок на зимовій рибалці

Зимова риболовля – вельми захоплююче заняття, яким цікавиться чимало людей, що проживають на території країни. Благо, що є чимало місць, де можна реалізувати своє бажання половити рибу.

Звичайно ж, рибальство в холодну пору року відрізняється рядом особливостей і ускладнюється необхідністю протягом довгого часу перебувати в статичному положенні, особливо при неприємних погодних умовах. Тому іноді краще витратити трохи грошей, для того щоб ловити рибу зручно, наприклад купити намет для зимової риболовлі чи термобілизну. Крім того, виникає потреба в тому, щоб облаштувати собі місце, де можна було б закинути вудку.

Як вибрати місце для буріння лунки?

Вибираючи місце, слід звернути особливу увагу на ряд аспектів. По-перше, якщо лід занесений снігом, бажано перевірити, чи є на ньому відбитки підошов інших любителів. Якщо вони мають місце бути, значить, територія вже звідана кимось, тобто, знижується ризик провалитися під лід через те, що під сніговою масою ховається тонкий неміцний настил, який може тріснути в будь-яку хвилину. По-друге, необхідно визначитися з напрямком вітру, бажано, щоб він дув у спину, а не в обличчя.

Зимова рибалка-неперевершений відпочинок
Зимова рибалка-неперевершений відпочинок

Після того, як відповідне місце було вибрано, слід зайнятися безпосереднім бурінням. Попередній етап передбачає розмітку території, і її розчищення від снігового покриву. Перша операція проводиться з урахуванням того, що між лунками має бути витримано певну відстань, рівну 0,15-0,2 м. Оптимальна кількість отворів коливається від 3 до 4. Після того, як всі вони будуть перевірені на наявність риби, можна проробити ще кілька додаткових.

Бажано, щоб лунки розташовувалися на ділянках, що характеризуються різною течією. Виявити ділянку, де риба клює найактивніше, можна шляхом пробної покльовки. Але перед цим досвідчені фахівці рекомендують закинути у воду трохи прикормки.

Прочистка обраної території вимагає використання особливого інструмента, за своєю конструкцією нагадує ложку. Після того, як роботи з свердління припинені, не варто залишати крижане кришиво на краях лунки, так як згодом воно може примерзнути і суттєво перешкодити процесу лову, чіпляючи рухому волосінь. Бажано відразу ж утилізувати масу, викидаючи її в сторону. Далі слід підготувати місце, де було б зручно розмістити ящик з різноманітними снастями, які можуть знадобитися в той чи інший момент.

Як проробити лунку?

Наступний етап включає в себе безпосереднє пророблення лунки. Для цього застосовується, як правило, спеціальне обладнання, зване льодорубом. Це пристосування являє собою конструкцію, що складається з голівки, штичка і рукоятки. Окремі конструктивні особливості залежать від призначення інструменту і його моделі. Досвідчені рибалки радять купувати варіанти, випущені в Україні, так як вони більш функціональні і характеризуються високою якістю. Як правило, вони більш довговічні і не вимагають частої заміни ножів.

При роботі не слід забувати про розміри отвору, звичайно. Частково цей показник знаходиться в залежності від моделі пристрою, використовуваного для буріння, а також розмір передбачуваного улову. Людський фактор також має місце бути. Таким чином, бажано, щоб лунка була не менш 0,13 і не більше 0,15 м. Якщо виникне така необхідність, то ці показники можна збільшити до необхідної межі.

Пам'ятайте про техніку безпеки на рибалці
Пам’ятайте про техніку безпеки на рибалці

З використанням того ж самого інструменту обробляються краї свердловини, так як в процесі рибальства їх рівність приймає особливе значення. У ході цього процесу усуваються всі нерівності і щілини, адже в процесі риболовлі за них легко можуть зачепитися снасті, таким чином, риболов буде змушений витрачати час на те, що усунути проблему.

Якщо ви побачили стару, але вже замерзлу лунку – не намагайтеся свердлити її заново, краще не витрачайте свій час і зробіть лунку в іншому місці.

При бурінні отвору, слід пам’ятати про те, що при ловлі риби особливо важливо дотримуватися всіх правил безпеки, а іншому випадку, це може закінчитися летальним результатом. У першу чергу слід пам’ятати про число лунок, що припадають на 1 м² території. Має сенс перевірити товщину льоду. Небажано, щоб вона становила менше 15см. Якщо даний показник не дотягує до зазначеної величини, то свердлити рекомендується на відстані, що перевищує 10 м. І це в тому випадку, якщо рибалка знаходиться на самоті, якщо ж, він приїхав на водойму в компанії друга , то цей показник необхідно подвоювати.

Якщо лід тонкий - не буріть отвори близько
Якщо лід тонкий – не буріть отвори близько

Коли йде процес буріння, не варто забувати про просту техніку безпеки. Адже трапитися всяке може, а якщо лід тонкий, то ризик збільшується подвійно.

Якщо проведення даного заходу випало на сонячний день, то бажано забезпечити захист лунок від потрапляння прямих променів. Найчастіше цю умову реалізують за рахунок присипання поверхні води снігом. Звичайно, це може заподіяти деякі труднощі, однак, саме заняття коштує того, щоб їх витерпіти.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017