Де, як, коли і на що ловити щуку зимою

Ловля щуки взимку

У статті розказано, як ловити щуку взимку. В який час вона проявляє активність, а коли може повністю ігнорувати запропоновану приманку. Як підвищити ефективність приманки в умовах поганого клювання.

Ловля щуки взимку по результативності істотно перевершує річну ловлю. У холодну пору року існує найбільша вірогідність зловити трофейний екземпляр і саме цим привертає рибалок зимова риболовля.

Взимку ловля хижачки може здійснюватися на жерлиці з використанням живця, а також на блешні. Варто відзначити, що на успіх лову буде впливати не тільки правильно підібране спорядження, а й вірно вибране місце для лову. Техніку ловлі освоїти не складно, набагато складніше знайти стоянку риби. Взимку риба і особливо це стосується щуки не бродить по всій водоймі, як це спостерігається в теплу пору року. У цей період щука стоїть на одному місці, зачаївшись під корчем або іншою підводною перешкодою, яка може служити притулком.

Життя в водоймі починає завмирати відразу після того, як вода охолоне до температури чотири градуси. Зі встановленням даної температури розвиток водоростей призупиняється, скорочується життєдіяльність і інших організмів, які є їжею для мирної риби. Плотва, карась, окунь і інша риба переміщаються на глибину, ближче до дна, де існує ймовірність знайти корм, слідом за ними йде і щука.

Взимку рибу слід шукати на зимівельних ямах, що стосується місць, де успішно здійснювалася ловля влітку, то їх можна тимчасово залишити. Після того як водойма вкривається кригою, доступ кисню перестає надходити, що змушує водних мешканців повністю міняти спосіб життя. Такі риби як карась або лин забиваються в мул і практично повністю перестають харчуватися, окунь, щука або плотва при сприятливих умовах можуть здійснювати короткі міграції в пошуках їжі. Активність риби підвищується тільки в періоди відлиги, коли лід починає танути, завдяки чому вода збагачується киснем.

Що важливо враховувати при лові щуки взимку

На початку зими щука продовжує вести активний спосіб життя. Хижачка жадібно кидається абсолютно на все що повз неї пропливає. У цей період вона робить міграції на мілини, затоки та інші, звичні для неї місця годування. За першим льодом щука відмінно ловиться на кружки на ділянках водойми, де глибина становить всього 1,5 – 2 метри. Цей період серед рибалок називається жором, його тривалість залежить від погодних умов, але, як правило, триває до початку грудня.

Січень відноситься до найскладнішого місяця, оскільки в цей період хижачка практично не залишає місце стоянки. Ловити її можна тільки з використанням живця, якого вона може і проігнорувати, якщо він буде не правильно підібраний або недостатньо активний.

Підвищення активності клювання у щуки починається в середині лютого, коли вона залишає свої зимувальні ями і в пошуках їжі спрямовується на мілині ближче до берегової лінії.

Як правильно підібрати снасть для лову щуки взимку

Для того щоб ловля щуки взимку була успішною необхідно відповідально підійти до вибору та налагодження спорядження. Якщо ловля виконується з використанням жерлиць, то в якості основної волосіні відмінно підійде діаметр 0,3 мм. Найголовніше використовувана снасть повинна бути стійкою. Підстава снасті має бути більшою за діаметр лунки. Снасть повинна мати легко викидаючий сигналізатор, який вказує на клювання. Для більшої зручності на кінці сигналізатора кріпиться шматочок червоної стрічки, завдяки якому здійснювати контроль над снастями легко і зручно.

Зимова щука на жерлицю
Зимова щука на жерлицю

Після того, як відбудеться клювання рекомендується витримати паузу приблизно в одну хвилину, а потім робиться акуратне виведення спійманої щуки. Як тільки голова хижачки показується в лунці її необхідно схопити двома пальцями під зябра і тільки після цього діставати з лунки. Якщо на гачок попалася велика щука, то знадобиться багорик, за допомогою якого риба безперешкодно буде витягнута на лід. Важливо відзначити, що підбагрювати рибу необхідно тільки під зябра, оскільки це найслабше її місце.

Що необхідно знати про клювання щуки взимку

Найгірше щука клює в морозні сонячні дні. Для того щоб знизити освітленість під місцем лову ділянку засипається снігом або гілками. Варто відзначити, що щука краще ловиться на місцях де лід не чистий, тобто, засипаний снігом. Практично повністю хижачка перестає проявляти інтерес до приманки в дні, коли дме північний або північно-східний вітер.

Добре клює щука в похмуру безвітряну погоду, особливо якщо йде слабкий сніг. У такі дні щука буде відмінно ловитися на живця протягом усього дня. У лютому активність хижака найгірша, в цей період він навіть може повністю ігнорувати живця або брати його дуже мляво. Пов’язано це з низьким рівнем кисню у воді. Хижачка може стояти поруч з живцем і ігнорувати його присутність, але при першому його русі накидається на нього. Тому, якщо протягом деякого часу клювання не відбуваються, рекомендується пограти живцем, смикаючи за основну волосінь.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017