Хитрощі підлідної ловлі хижої риби на джиг

По ряду причин цей варіант зимової риболовлі поки не отримав у нас широкого поширення. Один з недоліків лову на джиг – необхідність в точному підборі приманки.

Чим зимовий лов на джиг відрізняється від літнього? Напрямок руху приманки влітку здійснюється в двох напрямках – по вертикалі і горизонталі, взимку – лише по вертикалі.

Часто зими в нашій країні супроводжуються надмірно низькими температурами, що говорить про необхідність вибору приманки, виготовленої з дуже м’якого силікону. Якщо ступінь м’якості буде недостатньою, то джиг просто задубіє, що зводить гру як таку нанівець. До речі правильним рішенням стане кріплення до приманки додаткового пристосування, яке розгойдує і відводить приманку в сторону. Для цього можете скористатися диском з поліхлорвінілу, діаметр якого дорівнює 25 мм. Він фіксується зверху приманки.

Оптимальна форма джиг-головки. Багато хто помилково вважає, що найкращою є куляста головка. Це не так. Вона по уловистості помітно поступається дископодібній альтернативі (схожа з блюдцем), у верхній частині якої є петелька для ліски. Включивши в снасть останню, ви збільшите амплітуду гри приманки в горизонтальному напрямку, що також сприяє залученню уваги хижака.

Непогано працюють різні слаг-приманки на офсетному гачку, що створюють у хижаків ілюзію невеликої рибки, що годується біля дна. Бувалі рибалки рекомендують невеликі віброхвости.

Порада: хочете взимку радувати своїх близьких солідними уловами, в якості джиг-головки використовуйте велику мормишку.

Варіанти гри

Грати можна по-різному. Одна з ігор заснована на опусканні приманки на дно з подальшим її ворушінням без підйому і ступінчастим підніманням на 25 см. Бажано витримувати невеликі паузи. Далі гра повторюється. Другий варіант гри передбачає досить активні ривки, підкинули приманки в районі дна невеликими поштовхами, щоб відвести її в бік по горизонталі з подальшими затухаючими коливаннями в цій площині.

Вага джига, діаметр волосіні

Для мисливців за щукою особливий інтерес представляють приманки, що важать до 40 гр. В той же час чимало досвідчених рибалок робить ставку на 20-30-грамові приманки, на які йде судак. Окунь цікавиться 10-12-грамовими джиг-приманками.

Оптимальний діаметр волосіні з урахуванням об’єкта лову:

  1. Окунь – 0,22-0,25,
  2. Щука і судак – 0,3-0,35.

Щуча снасть повинна мати м’який сталевий поводок – це обов’язкова умова.

Колірна гамма приманок

Кислотні тони – не наш варіант. Запасіться сіро-сріблястими, сріблясто-коричневими, помірно зеленими приманками.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017