Льодобур – головний предмет для зимової рибалки

Що потрібно знати про льодоруби для зимової рибалки

Рибак може мати найкращу вудку, блешні і багато іншого, але найголовнішим атрибутом зимової риболовлі як і раніше залишається льодобур. Так як без нього неможливо буде швидко зробити хорошу лунку, і в цьому випадку зимова риболовля втратить весь сенс.

Цей предмет є невід’ємною частиною спорядження для зимової риболовлі. Перед вибором стоїть визначити яка буде рибалка, якщо буде постійний пошук, то дуже важливо мати надійний льодобур який здатний свердлити лід будь-якої товщини з найменшим зусиллям і відмінною швидкістю. Якщо ж рибалка буде простою, достатньо звернути увагу на діаметр. А в цілому всі вони влаштовані однаково, але є деякі відмінності, які можуть стати істотним показником.

Як вибрати льодобур

Взагалі льодобур вибирають залежно, яку рибу ловитимуть. На окуня підійде шнек діаметром 100 міліметрів, а наприклад, на судака, такого діаметру буде мало, так як риба може не пройти в лунку. Якщо збираєтеся ловити ляща, лунка потрібна приблизно діаметром 160 міліметрів, а то й більше. Рибалки, які займаються ловом ляща серйозно, використовують льодобури з діаметром до 200 міліметрів, для впевненості в тому, що підсічена риба точно пройде в лунку.

Льодобур для зимової рибалки.
Льодобур для зимової рибалки.

Але існує невеликий секрет – чим менше діаметр льодобура, тим легше і швидше свердляться лунки. Саме тому рибалки-спортсмени використовують моделі невеликого діаметру.

При виборі льодобуру зверніть увагу на виробника, не варто купувати виріб невідомої фірми. Головне звернути увагу на матеріал він повинен бути дуже міцним і якісним, так як при бурінні він отримує найбільші навантаження.

Якщо вибирати між вітчизняною і імпортною продукцією варто звернути увагу на їх відмінності. Конструкція вітчизняних моделей донедавна була зроблена під праву руку, тобто ліва рука тисне зверху на ручку, яка розташована на осі, а правою обертають за рукоятку, яка винесена в сторону.

Імпортні та ряд сучасних вітчизняних бурів зроблені так, що обидві рукоятки рознесені в сторони від осі, тому свердлять двома руками, що набагато простіше і економічніше за часом, а також розподілу навантаження на руки. До імпортних або вітчизняних, але сучасних, звикають дуже швидко, хоча на перший погляд може здатися незручно, а якщо після імпортного спробувати просвердлити декілька лунок вітчизняним це може здатися зовсім непростим заняттям, в цей момент все залежить від того які ножі стоять на бурі.

Відмінністю між нашими і імпортними льодобурами є напрямок робочого ходу: у наших – проти годинникової стрілки, у імпортних за годинниковою стрілкою.

Всі ці пристрої мають вузли, на які виявляється найбільше навантаження. Ріжуча частина – це ножі і головка. Шнек і вузол кріплення рукоятки до осі також отримують великі навантаження.

На всіх вітчизняних і багатьох імпортних стоять плоскі ножі. На шведських і фінських сферичної форми ножі, вони і вважаються на сьогоднішній день найкращими.

Льодобур з бензиновим двигуном
Льодобур з бензиновим двигуном

Для підтримки ножів у відмінному стані після кожного використання їх необхідно відчищати від снігу та криги, так само ножі вимагають заточування для найкращого ріжучого ефекту. Декількома способами можна самому зробити заточку ріжучої поверхні:

  • перший спосіб – це придбати в магазині спеціалізовану заточку;
  • другий спосіб – необхідно взяти напівкруглий або круглий напилок із зручною рукояткою для забезпечення гарної чутливості і можливості контролювати переміщення і положення інструменту. Для найкращої обробки можна змінювати кут нахилу, але при цьому не змінювати напрямок руху напилка. Поверхня повинна вийти ідеально рівною без зазорів, а гостроту можна перевірити за допомогою звичайного аркуша паперу.

До речі, надійний льодобур вітчизняного виробництва можна придбати в нашому інтернет магазині.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017