Ловля окуня глухою зимою

Деякі поради про ловлю окуня в глухозимя, «простою» мовою.

Ловити окуня глухою зимою можна. Головне, як кажуть досвідчені рибалки, знайти його в цей період і спровокувати на клювання. Що цікаво, іноді і температура не стабільна, атмосферний тиск дає збій, але окунь прекрасно ловиться і рибалка приносить задоволення. А буває і так, що начебто всі умови «створені» (нормальна погода, температура і тиск окуневі, потрібний вітер), а клювання немає. Взагалі тиша.

Щоб успішно ловити окуня в глухозимя потрібно дотримуватися деяких правил, виконання яких в різних умовах і ситуаціях буде або простіше, або складніше. Так, наприклад, відомо, що рибалка по окуневі має на увазі постійне пересування. Головне – знайти рибу, це перший крок. І якщо лід злегка припорошений снігом – це одна історія, і зовсім інша справа, коли сніг досягає товщини в 20-50 сантиметрів, до того ж ще й провалюється під вагою рибалки.

Багато хто скаже, що можна в даній ситуації використовувати мисливські лижі, снігоходи і т.д. Можна, але зізнаємося самі собі, чи багато хто з нас відправляються на зимову риболовлю з лижами, купують або орендують снігоходи і т.д. Тому, немає якоїсь конкретної поради щодо лову окуня в січні-лютому – є комплекс рекомендацій, завдяки яким можна успішно половити окуня на обмеженій території, насолодитися природою і отримати задоволення.

Не «спрацювала» перша порада, переходимо до другої і так далі. Зимовий окунь, як і взагалі будь-яка риба взимку примхливий, тут важливий постійний експеримент і моніторинг. Ну що ж, нижче кілька порад по ловлі окуня в період глухої зими.

1. Чим більше Ви досліджуєте місць, тим більше шанс знайти зграйку смугастих. У своїй практиці ми проходимо порядку 1-3 кілометрів, і якщо це не приносить результату – потихеньку повертаємося і випробовуємо інші способи.

2. Гра блешнею. У цей період ми ловимо окуня тільки на мормишку (по першому і останньому льоду часто використовуємо і зимову блешню) з підсадженим мотилем. Гра найрізноманітніша: зависання коло дна з паузами і без, рідкісні помахи, плавний підйом і падіння, ворушіння на дні і т.д. Знову ж таки, якщо Ви надаєте блешні різний стиль гри, і протягом певного часу клювання немає, може допомогти зміна блешні, не забувайте про це.

3. Повертайтеся до раніше пробурених лунок, особливо якщо Ви її загодували 1-2 жменями кормового мотиля. Лунка взимку – це джерело кисню, а в сукупності з кормовим мотилем, все це служить відмінним привертаючим окуня фактором. Через 30-60 хвилин на раніше пробуреній лунці може початися клювання – факт перевірений і підтверджений тисячами рибалками.

4. Ловіть у всіх шарах води – окунь найчастіше бере з дна, але нерідко піднімається буквально до нижньої кромки льоду, де і годується. До речі, його приваблює і кисень, і в деякій мірі світло в лунці, яке на глибині 50-100 сантиметрів вже не таке яскраве і не відлякує рибу, і сам рух волосіні. Знаючи це, можна залишитися з рибою.

5. В цей період часу окуня найчастіше можна зустріти на глибині.

6. Уникайте в січні-лютому ділянок з водною рослинністю, тому що глухою зимою вони бідні киснем, а значить знайти там великого окуня практично нереально.

7. Прикормлюємо лунку. Обмінні процеси в зимовий період у окуня злегка сповільнюються, але це зовсім не означає, що він не зверне уваги на легку здобич. Більш того, прикормивши лунку, можна паралельно з окунем половити плотву і підлящика.

8. Підсипайте в лунку землю, пісок і т.д. Хмара каламутної води привертає допитливого окуня здалеку. А якщо Ви ще й підгодовували лунку, то клювання не доведеться чекати занадто довго.

9. Ловля в дві вудки: одна з блешнею, друга з балансиром. Це один з найцікавіших методів.

Суть в тому, що спочатку пару-трійку хвилин в лунці потрібно пограти балансиром або блешнею, а потім пустити в хід мормишку. Активна гра балансира збирає окуня з достатньої відстані, але часто він не клює. А ось мормишку іноді хватає.

Дотримуючись цих порад, рибалка стане в рази цікавішою, так як Ви внесете в неї різноманітність і експеримент. А наловити риби в глухозимя, що може бути краще?

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017