Ловля окуня на балансир в зимовий період

Ловля окуня на балансир

Окунь є одним з найбільш популярних представників сімейства окуневих, що мешкають в прісноводному середовищі. Він досить поширений по території нашої країни і краще селитися в озерах та річках, хоча, іноді його можна зустріти і в морях, якщо його води характеризуються низькою концентрацією солей.

Існує чимало способів, за допомогою яких здійснюється ловля даного виду риб, найбільш часто для цих цілей застосовують вудки, оснащені поплавками, а також донні моделі, спінінги, нахлист та інші.

Окунь на балансир
Окунь на балансир

Ловля окуня взимку на балансир

У холодну пору року доцільніше використовувати балансир. Під цим терміном мається на увазі один з різновидів приманки. Він характеризується об’ємом і натуралістичністю. Зовні елемент схожий з дрібної рибкою. Для його виробництва використовуються такі матеріали, як метал або його суміш з іншими речовинами, які легко піддаються термічній обробці.

У передній частині об’єкта розташовується петля, виконана з тонкого дроту, за допомогою якого він прикріплюється до волосіні, задня частина також оснащена петлею, за рахунок якої забезпечується з’єднання з трійником, якщо загальна конструкція передбачає його наявність. При придбанні, важливо звернути увагу на матеріал, з якого зроблена петля. Хорошим показником є ​​пружність, що дозволяє контролювати точку підвіски за рахунок її зсуву вздовж корпусу балансира. Необхідно прослідкувати, щоб петля була правильно встановлена. Правильно – це означає, що балансир повинен розташовуватися строго по горизонталі щодо волосіні, втім, можливо і невелике відхилення, якщо воно не перевищує 10º.

Балансири для ловлі окуня
Балансири для ловлі окуня

До складу снасті в обов’язковому порядку входить такий пристрій, як стабілізатор. Ця деталь розміщується на хвості приманки і служить для того, щоб забезпечувати справну роботу балансира. У продажу є два основних типи стабілізатора, які різняться між собою за ступенем жорсткості:

  1. Пристрої з підвищеним коефіцієнтом виготовляють з органічного скла, вони являють собою елемент, що складається з двох пластин трикутної форми. Вони приєднуються до задньої частини балансира під заданим кутом.
  2. Другий вид – м’які стабілізатори – виготовляються у вигляді борідки, що складається з вовни. Вони з’єднуються з основним елементом так само, як і в попередньому варіанті.

Як перший, так і другий різновиди використовуються для того, щоб кут відхилення балансира став оптимальним і приблизно дорівнював 45º.

Успішність риболовлі за допомогою балансира забезпечується за рахунок того, що він здатний здійснювати рухи, ідентичні тим, які виробляються живими особинами. Саме тому на них настільки вдало ловиться така порода риб, як окунь, що характеризується жадібністю при поглинанні їжі.

Зимовий улов окуня на балансир
Зимовий улов окуня на балансир

При виборі даного пристрою необхідно, насамперед, звернути увагу на його форму: для зимової ловлі особливо добре підходять ті, що виконані у вигляді рибки, що володіє плоскою спинною поверхнею, округлим животом і товстими боковинами. Такий вид приманки забезпечує найбільш правдоподібне коливання, отже, його ідентичність зростає. Не варто вибирати моделі, виконані у формі вузької кільки, так як її коливальні рухи неефективні і мало приваблюють риб.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017