Ловля окуня по першому льоду

За окунем по першому льоду

Коли лід стоїть тільки на затоках і околицях водойми, добре ловиться щука. Однак ця рибалка небезпечна, адже лід ще не надійний. Коли лід, що утворився в великих водоймах, став товстим, щуку продовжують ловити. Але разом з цим починається ловля та інших риб – судака, окуня або ротана – на блешню. Рибу шукати легко, адже лунки на льоду можна зробити абсолютно в будь-якому місці. На тонкому льоду рибалки швидко обстежують територію і горизонти для лову.

Не дивлячись на те, що щука і окунь – хижі риби, тактика їх лову істотно відрізняється.

Коли перший лід з’явився, окунь прагне осісти на глибині не більше метра, де є прибережна рослинність. У мілких місцях водиться окунь по менше, на метровій глибині – середні риби.

Найбільші з цього виду риб знаходяться на кордоні рослинності в денні години. До берега вони, природно, підпливають, але лише рано вранці або коли лід покриє снігом. Крім того, коли різка глибина в водоймі починається відразу від берегової лінії, і рослинності там немає, окунь залишається в такому місці майже всю зиму.

З настанням льодоставу середні і дрібні риби залишаються на місці на два дні, а потім відходять до кордоні зони з рослинністю, де неглибоко. Хоча, через деякий час, окунь піде глибше. Крім місць біля берегів, окунів можна знайти і в таких місцях, де є підводні височини, на піщаних косах без рослинності, а також на різких обривах в яму.

На сьогоднішній день тактика для пошуку цієї риби досить проста. Вона полягає в дуже швидкому пересуванні в деякому напрямку по льоду на річці. Слідувати варто підводній брівці або рослинності.

Щоб з’ясувати, чи є під зробленою лункою риба, зазвичай вистачає трьох-п’яти помахів блешні або декількох помахів балансира. Причому, якщо балансир великий, риба швидше дається взнаки. Як правило, таким способом можна зловити кілька риб.

Балда для рибалки на окуня
Балда для рибалки на окуня

Коли ж клювання закінчиться і лунка, нарешті, скінчиться, варто перебиратися на інше місце. Там, просвердливши нову лунку, знову почати рибалити. До речі, спробуйте половити окуня на балду, ви не пошкодуєте!

Практика показала, що на старі лунки повертатися рибалити можна. Однак потрібен певний інтервал часу. Зазвичай очікування займає години три-чотири. Але краще не витрачати свій час і відшукати нові місця, де риба активна і улов буде вдалим.

Коли лід ще дуже тонкий, риба любить перебувати на стиках, де з’єднуються темні ділянки зі світлими. Якщо велика частина льоду темна, світлу частину потрібно шукати у відкритій води. А таке заняття може коштувати життя рибалці. Тому тут потрібно рибалити удвох, щоб надати допомогу при необхідності.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017