Ловля щуки на 3D блешні і балансири зимою

На щуку зимою з 3D блешнями і балансирами

У статті наводиться опис лову щуки з льоду на успішні і сучасні штучні приманки, в тому числі і на блешні формату 3D.

Як і більшість хижих риб, щука також найбільш активна на початку сезону риболовлі по льоду. Саме в цей час її можна зловити не тільки на живця, але і на звичайну вертикальну блешню, а також на балансири, причому не завжди фірмові. Але пройде не так вже й багато часу і більш обережна щука почне обходити стороною дурні примітивні приманки і неправильно поставлені жерлиці. І це вже буде зимовий сезон, що включає в себе так зване «глухозимя», коли щука робиться млявою і сонною, пожвавлюючись лише в тривалі відлиги. У цей період потрібно навик лову й необхідні підходящі до цього сезону приманки. Тоді успіх буде в саму «глуху» пору.

Як вже говорилося для початку сезону цілком достатньо мати набір уловистих вертикальних блешень і балансирів, які в цей період можуть досягати розміру в 9-11 см. Якщо говорити про блешні, то це зазвичай вузькі і трохи вигнуті приманки, які мають упаяний одинарний гачок або підвішений вільно трійник.

Найбільш ефективним вважається другий варіант. Це середні за розміром блешні, що досягають довжини 5-10 сантиметрів і ваги від 20 до 30 грамів. На течії застосовуються більш важкі приманки. Зазвичай їх виготовляють з двох платівок мельхіору або срібла, заливаючи всередину свинець. Це цілком універсальні приманки, що працюють по окуневі, щуці і судаку на глибинах більше трьох метрів в місцях з досить сильною течією.

Для прибережних мілководь, звідки і починається вся ловля по першому льоду, більш підходять легкі плануючі приманки, мають форму, схожу з літніми «коливалками». Втім, останнім часом коливні блешні стали широко застосовуватися і в зимовій ловлі. Крім куусамавскіх фінських фірмових приманок, дуже ефективних і по льоду, стали використовувати і новітні японські розробки – блешні формату 3D, які добре себе зарекомендували при лові судака і також результативні в лові щуки.

3D блешні на щуку зимою
3D блешні на щуку зимою

Ефект 3D в цих принадах досягається глибоким рельєфним малюнком в тілі блешень, де нанесена всередині фарба вступає у взаємодію з зовнішнім покриттям із золота і срібла. Такі блешні ніколи не перетворюються при яскравому сонці в сліпучу пляму. Вони мають рівне світіння, помітну форму і рельєф.

Переваги коливних блешень, що застосовуються взимку, в тому, що вони працюють при правильному русі вудильником набагато ширше, жвавіше і більш тривалий час, плануючи, вертко звалюючись в бічні відходи від лінії осі лунки, і довго коливаються коло дна на паузі в нижньому положенні.

Потрібний режим підйому вудильника рибалка знаходить для себе сам, але в цілому це – різкий і короткий змах хлистиком, після чого блешня робить безліч привабливих для риби рухів. З огляду на, дещо досить широкі коливаються блешні і після повної зупинки обертаються навколо себе, то пауза в нижній фазі гри повинна бути дещо затягнута. Нерідко тут і хапає приманку заінтригований хижак. Краще трохи перетримати цю нижню паузу, ніж втратити здобич.

У більш глибоких місцях застосовуються приманки обтяжені. Це можуть бути і кастмастери, вертикальні вузькі блешні, різні важкі судачі триграники, важкі коливалки, донні блешні, що мають в хвостовій частині додатковий гачок. Перевага останніх полягає в тому, що в період «глухої зими», коли риба млява і остерігається занадто розмашистої гри приманок, донні блешні грають прямо на дні, піднімаючи лише «хвіст» і каламутячи воду. Така гра може викликати клювання самої апатичною і обережною щуки.

З балансирів найбільш успішні для лову щуки відомі приманки фірми «Рапала» довжиною від 7 до 11 сантиметрів. Іноді краще працюють більш дрібні балансири тієї ж фірми, що досягають п’яти сантиметрів. Ця ситуація характерна для періоду «глухої зими». У цьому випадку більш дрібні приманки можуть ловити одночасно окуня і щуку, будучи універсальними.

3D балансир на щуку зимою
3D балансир на щуку зимою

Велику популярність придбали балансири від Salmo – Lucky John. Це дуже яскраві і привабливі для хижака приманки, які мають хорошу гру. Вони також універсальні в лові окуня і щуки.

Принцип роботи вудильником при лові щуки не надто хитромудрий. Щука досить терпимо ставиться до погрішностей гри приманками і ловиться на просту гру. Зазвичай підйом приманки проводиться з рівня близько 30 см від дна. Після різкого і короткого маху слідує скидання приманки на вихідний рівень і пауза, яка може бути подовженою, особливо при лові на широкі блешні і балансири. Але звичайна середня довжина паузи – 5-7 секунд.

Велике значення має розфарбування приманки. Для щуки більше підходять природні кольори і розфарбовування, що імітують рибок, які живуть в конкретній водоймі.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017