Ловля судака на балансири і 3D блешні зимою

Судак на 3D блешні і балансири зимою

У статті наводиться опис ловлі судака на блешні нового покоління – 3D.

Давно відомі смакові якості судака, особливо в холодці на холодну. Але для рибалки в цій красивій, упертій і сильній рибі бачиться гідний супротивник, хитрий і, як це не дивно звучить, розумний. Іноді так і залишається думати, оскільки прийоми і капризи судака бувають не по риб’ячому складними. Особливо важко буває зловити судака в зимовий час. Але це тільки на перший погляд. Варто хоч трохи вивчити його звички, місця проживання, відпрацювати способи судачого лову і, напевно, все стане простим і зрозумілим.

Головні труднощі – знайти ікластого. Справа в тому, що судак взимку тримається зовсім в інших місцях, на відміну від сезону відкритої води. І час виходу його на полювання також часто не збігається з літнім. Всі ці особливості пізнаються дослідним шляхом.

Ну, а спочатку треба підготувати снасть. І в першу чергу треба звернути увагу на вудильник. Оскільки судак – сильний і упористий хижак, то буде потрібно вудильник з міцним і жорстким хлистиком. Також він повинен бути довшим і потовщеним в порівнянні з хлистиком для окуневої і щучої риболовлі. Це потрібно для різкого і енергійного підсікання, так як судакова паща відома своєю жорсткістю і непробивністю. Іноді навіть доводиться робити додаткову контрольну підсічку, щоб риба не зійшла під час виведення. І все одно трапляється, що ледь судака висмикнули з лунки, як тут же з його пащі вивалюється приманка, яку хижак просто тримав у пащі.

Котушка на вудильнику повинна бути міцною, з курком для скидання волосіні під час виведення крупної здобичі і надійним стопором. Кивок для лову судака необхідний, оскільки жорсткий вудильник не здатний передати момент клювання або дотику приманки на дно, щоб відміряти потрібну глибину. Також кивок служить для додання приманці більш плавних рухів. Оптимальний прогин кивка під вагою приманки – 15-20 градусів. Нерідко успішно застосовують зворотний кивок, який вигнутий вгору і не видається за межі хлистика, а при клюванні він нерідко постукує по кінчику хлиста, що також являється сигналізатором клювання. Прості рибалки часто взагалі обходяться без кивків і клювання визначають по волосіні на пальці.

Ловля судака зимою
Ловля судака зимою

Для блешніння судака найбільш часто застосовується монофільна волосінь. Плетінка плутається під вітром. Товщина волосіні залежить від загального ладу снасті і в першу чергу від ваги приманок. Зазвичай волосінь не ставлять товщі 0,4 мм, а краще, якщо вона буде тонше. Щоб снасть завжди була вибудувана під умови лову на даній ділянці водойми, краще мати кілька змінних котушок з різною волосінню.

Прийнято вважати, що найпоширенішими приманками для лову судака є балансири і блешні. Причому блешні використовуються в більшості випадків вертикальні, обтяжені, так звані судачі, аж до кастмастера. Всі ці приманки працюють як раніше. Але зараз стали застосовуватися і літні важкі коливні блешні. Влітку такімблешні відмінно ловлять жереха, використовуються при джиговій проводці, а взимку не менш успішно працюють по судаку.

Блешні названі 3D за здатність виглядати в воді об’ємними, що досягається новими технологіями виготовлення приманок. Фарба наноситься на блешні в глибокі вдавлені перфорації за спеціальними шаблонами. При збігу блиску від поверхні блешні і кольору фарби створюється той самий ефект 3D, про який згадувалося раніше. Ці блешні не перетворюються в сліпучу на сонці пляму, а покриття, виконане шляхом гальваніки, складається з натурального золота і срібла. Зрозуміло, що на такі приманки риба бере краще, що вже перевірено не одним поколінням рибалок. Не дарма ж зникали срібні ложки з сімейного буфета …

Балансири застосовуються досить великі – від 7 до 9 см. Для лову судака балансири кілька видозмінюють, поставивши більший підвісний трійник. Це робить підсічку надійною.

Для більш різноманітної роботи балансирів бажано застосовувати різкий, короткий вскид вудильника, особливо якщо лов відбувається на глибині більше 3 метрів. Завжди слід пам’ятати значення паузи в нижньому положенні. Зазвичай вона становить від 7 до 9 секунд, але, трапляється, що і більш тривала пауза приносить успіх. Саме на таких подовжених паузах і слідує хватка хижака.

3D блешні для ловлі судака взимку
3D блешні для ловлі судака взимку

Напад на балансири судак робить з агресивним азартом, по всій видимості, через таку ж агресивну і розмашисту гру так званих горизонтальних блешень. Цілить судак зазвичай в нижній підвісний трійник, на який і засікається.

Крім блешень і балансирів для лову судака застосовуються і раттлини, причому досить успішно, але вони працюють на невеликих глибинах.

Читайте про ловлю щуки з льоду на успішні і сучасні штучні приманки, в тому числі і на блешні формату 3D тут.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017