Ловля зимою на мормишку та їх види

Одна з найпопулярніших і поширених зимових приманок, це мормишка. Матеріалом для виготовлення мормишки в основному служить свинець, але можливо також застосування вольфраму, срібла, або всіляких сплавів.

Але матеріал з якого виготовлена ​​мормишка не впливає на гру приманки, головна відмінність в них, це питома вага. Найбільше значення при виготовленні мормишки, приділяється її формі і забарвленню, які при певній грі, дозволяють залучити рибу. Тому часто виникає питання, якому ж матеріалу віддати перевагу?

Свинець, хороший універсальний матеріал, з якого можна виготовити мормишку самостійно, практично будь-яких типів і складності, в домашніх умовах. Для цього буде потрібно ємність для плавки свинцю і форма, ну і трохи часу. Головним недоліком свинцевих мормишок є те, що при виготовленні маленьких форм, вони мають малу вагу. Що не дуже зручно при ловлі на глибині (довго занурюється), і на течії (зносить в сторону).

Вольфрамові мормишки, мають більшу питому вагу при тій же формі що і свинцеві, і останні кілька років, вони набирають все більшої популярності. Недоліком таких мормишок є те, що їх практично неможливо виготовити самостійно. Обробити вольфрам складно, а переплавляти в домашніх умовах неможливо, так як температура плавлення вольфраму 3000 градусів. Тому залишається тільки задовольнятися тим що пропонують фірми виробники. І ще один не мало важливий момент, це ціна яка набагато вище ніж у свинцевих мормишок.

За формою блешні поділяють на кілька основних типів, мураха, крапля, чортик, дробинка, клопик, уралки і т.д… І скажімо так, немає однозначно самої уловистою блешні, яка б підійшла на всі випадки життя. І кожен рибалка повинен сам експериментувати і підбирати підходящу приманку для конкретної водойми. І тільки після того як пройде зимовий сезон, робити висновки, яка мормишка найбільш підходяща для лову тієї чи іншої риби, і при необхідності самостійно допрацьовувати приманку.

За вибором кольору блешні, тут в загальному то практично класика, на похмуру погоду або каламутну воду, найкращий вибір це світлі приманки, на чисту воду або піщане дно, це темні або чорні мормишки. А якщо лов риби проходить на великій глибині, то колір приманки практично втрачає сенс, тому що риба швидше реагує не на колір, а на коливання приманки.

Спосіб кріплення можливий або за саме тіло блешні, або ж за спеціальне колечко яке вводить в конструкцію блешні. При прив’язуванні мормишок за саме тіло, необхідно звернути увагу на те, що б отвір для волосіні було ідеально гладким і не було задирок, які можуть привести до перетирання волосіні. Іноді в кріплення мормишки вводять тонкий кембрік, але тут головне не перестаратися зі збільшенням отвору, тому що чим більше отвір тим менше вийде вага приманки.

Гачок грає важливу роль в приманці, і тому потрібно постійно стежити за його станом. Якщо у вас підібрана мормишка і є багато клювань, але при цьому багато сходів, це однозначно справа в гачку. Гачок повинен бути ідеально заточений, і для підтримки гостроти гачка, багато рибалок мають в своєму арсеналі точилку для гачка. Якщо ж гачок заточений, а кількість сходів не зменшується, то можливо вам варто підігнути жало гачка ближче до мормишки.

Ось поки що все. Ні хвоста ні луски Вам, шановні риболови!

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017