На що краще ловити окуня зимою

Ловля окуня зимою. Блешня чи мормишка

Так як мені часто задають це питання, я вирішив дати на нього коротку відповідь.

Як то кажуть, один раз написати, і відповісти відразу всім. А питання таке: «На що краще ловити взимку окуня: на мормишку або на зимову блешню, балансир?».

Як правило, подібні питання задають новачки і в цьому немає нічого поганого. Гірше. Коли початківець рибалка взагалі не задає питань і постійно допускає одну і ту ж помилку, яка веде до повного розчарування в риболовлі.

Відповідаючи на поставлене запитання, можна сказати, що немає універсальної приманки для ловлі окуня. І це стосується не тільки зимової риболовлі, але і літнього періоду. Вся справа в тому, що в залежності від цілого ряду умов, окунь віддає перевагу то одній приманці, то інший. Тим часом, прийнято вважати, що мормишка є більш універсальною приманкою, і навчившись ловити на неї, рибалка створює собі хіба що якийсь «гарант» того, що залишиться з рибою.

З іншого боку, по першому і останньому льоду багато рибалок практикують ловлю на блешню – цьому є пояснення. У цей період вода насичена киснем, риба активна і рибалки намагаються виловити найбільш активних трофейних екземплярів, хоча трапляються і казуси. Так, нерідкі випадки риболовлі на окуневу блешню розміром до 4-5 сантиметрів, коли з глибини блешню жадібно атакує окунище в мізинець, причому він реально засікається.

Проте, в період активного клювання блешня дозволяє в деякій мірі відсікти дріб’язок, не витрачати час на метушню з наживкою, а просто активно ловити. Крім того, з блешнею набагато зручніше досліджувати водойму – за один і той же час можна пройтися по більшій кількості перспективних місць і отримати первинну інформацію.

Мормишка хороша при млявому клюванні, коли кожен хвіст йде в залік. Мормишкою можна виманювати окуня, провокувати його на атаку. Часом, тільки мормишечна снасть дозволяє побачити клювання. В принципі, рибалка повинен володіти і мормишкою і блешнею. При цьому, по першому льоду краще користуватися блешнею, комбінуючи її з мормишкою. В середині зими однозначно кращі результати показує мормишка, а навесні – мормишка, після чого і блешня.

У своїй практиці риболовлі по окуневі я використовую стратегію заманюючи окуня до місця. Для цього, спочатку протягом хвилин тридцяти я граю блешнею в 3-5 лунках, після чого в ці ж лунки підкидаю мормишку і рибалю на «трясучку». Окуню це подобається, та й я не скаржуся.

Зі сказаного вище – висновок один: немає кращої снасті на зимового окуня, і мормишка, і окунева блешня прекрасно ловлять смугастого хижака, просто кожній приманці, свій час.

Всього вам доброго.

Слідкуйте за новими публікаціями за допомогою електронної пошти.
Ніякого спаму. Тільки актуальна інформація про рибалку!
Просто введіть свій e-mail:

 

Сподобалась публікація? Залиште свій коментар!

Коментарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Головна | Карта Сайту | Авторські права на відео Інтернет магазин
Давай на Рибалку - блог та рибальський Інтернет магазин м. Хмельницький © 2013 - 2017